Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Iphone 5s подобар e

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Разликата меѓу 5-ката и 5ѕ-от е во малце подобриот процесор на вториов, touch ID и нешто ситно во камерата. Ама тука е пишано дека нема 5ѕ-от touch ID и работи со Т-мобајл само, а 5-кава работи со секакви картици, па да не испадне 50 евра само за процесорот да се дадат?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Разликата меѓу 5-ката и 5ѕ-от е во малце подобриот процесор на вториов, touch ID и нешто ситно во камерата. Ама тука е пишано дека нема 5ѕ-от touch ID и работи со Т-мобајл само, а 5-кава работи со секакви картици, па да не испадне 50 евра само за процесорот да се дадат?
Не е малце подобар туку многу подобар е процесорот на 5s башка е и 64 битен огромна е разликата, сеа што е на т мобиле ке треба да се префлаш или да бараш неверлок

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
De be lugje, tolku li e mrtva grupava, pred 4 dena pisav da mi kazete mislenje za M4 Aqua, niedno mislenje ne dobiv... a grupava glasi pomosh okolu mobilni telefoni :(
 
Т

Триптико

Гостин
De be lugje, tolku li e mrtva grupava, pred 4 dena pisav da mi kazete mislenje za M4 Aqua, niedno mislenje ne dobiv... a grupava glasi pomosh okolu mobilni telefoni :(
Телефонот е супер...само...пред некое време 4ца земаа од оператор и за месец два имаа сериозни проблеми. Па сервиси, па менување екрани, цели плочи, па има звук, нема слика, па обратно... И дај веќе земи нешто, не купуваш ролс ројс, па толку маани да бараш!
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Телефонот е супер...само...пред некое време 4ца земаа од оператор и за месец два имаа сериозни проблеми. Па сервиси, па менување екрани, цели плочи, па има звук, нема слика, па обратно... И дај веќе земи нешто, не купуваш ролс ројс, па толку маани да бараш!
Od koj operator ako ne e tajna? (da se pazam). Inace ne sum dal do sega za telefon povekje od 4-5 iljadi i retko menuvam telefoni, zatoa preprasuvam :)
 
Т

Триптико

Гостин
Od koj operator ako ne e tajna? (da se pazam). Inace ne sum dal do sega za telefon povekje od 4-5 iljadi i retko menuvam telefoni, zatoa preprasuvam :)
Што ќе се пазиш, сите земаат од исто место и еден е сервис (еден од сервисерите ме убедуваше дека фен и клима е иста работа, струја е струја). Земи некој на договор, имаш убави за ич пари. Ем минути, ем интермец (), ем фин телефон. Види LG G2 mini, другарче го има, секој ден го гњавиме и коска е.

Да не заборавам, Nokia 3310 е побрза од Iphone ;)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Што ќе се пазиш, сите земаат од исто место и еден е сервис (еден од сервисерите ме убедуваше дека фен и клима е иста работа, струја е струја). Земи некој на договор, имаш убави за ич пари. Ем минути, ем интермец (), ем фин телефон. Види LG G2 mini, другарче го има, секој ден го гњавиме и коска е.

Да не заборавам, Nokia 3310 е побрза од Iphone ;)
Ic nesakam na dogovori, toa mi e kako da go kupuvas telefonot na rati, vaka daj gi parite odednas i ne mu ja misli posle sekoj mesec :P Fala sepak, pozdrav
 
Член од
28 јули 2014
Мислења
66
Поени од реакции
13
Ајфон 6, кога се полни губи сигнал и не прима повици/пораки. Дури и кога само лајтнинг кабелот е во телефонот а не во струја, и тогаш не прима повици и пораки, јас исто така неможам. Чаре?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ајфон 6, кога се полни губи сигнал и не прима повици/пораки. Дури и кога само лајтнинг кабелот е во телефонот а не во струја, и тогаш не прима повици и пораки, јас исто така неможам. Чаре?
Да се проба со долниот флет за полнење, на него има компоненти па може нешто да прави сметњи
 
Член од
13 февруари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
161
Lg sprit го има некој користено ? Како сте задоволни ?
Samsun Galaxy Core Prime или LG ?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom