Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

K

kalimer0

Гостин
Имам Alcatel T Pop и кога ќе се намали батеријата се губи статусната лента со се часовник. Како да го средам ова? Превртев се во подесувања ништо не најдов.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се мислам дали да го земам Самсунг Галакси Фејм?
Би ми го препорачале ли?
Ми кажаа некои дека батеријата му била слаба страна,многу брзо се празнела.
Дали вреди за тие пари?
И ако ми препорачувате тој да не го земам,кој да го земам.
Сакам телефон со предна камера,со андроид оперативен систем и да биде до 12.000.
Не ми се фрлаат појше од 200 евра за телефон.:D
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Се мислам дали да го земам Самсунг Галакси Фејм?
Би ми го препорачале ли?
Ми кажаа некои дека батеријата му била слаба страна,многу брзо се празнела.
Дали вреди за тие пари?
И ако ми препорачувате тој да не го земам,кој да го земам.
Сакам телефон со предна камера,со андроид оперативен систем и да биде до 12.000.
Не ми се фрлаат појше од 200 евра за телефон.:D

Да го земеш овој телефон за 200е е ГРЕЕЕЕФФФФ....

Има мн подобри телефони за такви цени, се разбира ако одиш на варијанта половен. Ако одиш на варијанта нов, јас би ти препорачал С3 мини за тие пари.
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
--- надополнето: 16 јануари 2014 во 15:19 ---
Се мислам дали да го земам Самсунг Галакси Фејм?
Би ми го препорачале ли?
Ми кажаа некои дека батеријата му била слаба страна,многу брзо се празнела.
Дали вреди за тие пари?
И ако ми препорачувате тој да не го земам,кој да го земам.
Сакам телефон со предна камера,со андроид оперативен систем и да биде до 12.000.
Не ми се фрлаат појше од 200 евра за телефон.:D


На изглед ми е многу грд, мал екран има.Иначе вака карактеристиките не се лоши ама шознам, јас не би го купила.Додај уште 2/3 илјадарки и купи си некој подобар.Мене Samsung Galaxy Core ми фати око ама ништо од тоа.:)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Слушнав дека ако го извадиш телефонот од полнење (во случај да не е дополнат) потоа не требало да се стави пак на полнење додека не се испразнел. Вистина е тоа? Поштојас не практикувам така. Се полни, го вадам си слушам музика па пак го ставам. :)
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
некоја препорака за телефон со 2 сим за околу 200 еур?
--- надополнето: 16 јануари 2014 во 20:21 ---
некоја препорака за телефон со 2 сим за околу 200 еур?
 
Член од
24 март 2011
Мислења
18
Поени од реакции
0
pa vaka ke ve zamolam za mala pomos i da mi objasnite kako stojat rabotite so postenskata carina, bidejki vo iscekuvanje sum na iphone 4s poloven od avstralija po posta ke mi stigni.. me interesira dali ke mi cuknat carina i kolku ako znae nekoj, fala odnapred ;)

Ps ako sum utnal kade da postiram moderatorite neka go premestat postot na pravoto mesto :P
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
pa vaka ke ve zamolam za mala pomos i da mi objasnite kako stojat rabotite so postenskata carina, bidejki vo iscekuvanje sum na iphone 4s poloven od avstralija po posta ke mi stigni.. me interesira dali ke mi cuknat carina i kolku ako znae nekoj, fala odnapred ;)

Ps ako sum utnal kade da postiram moderatorite neka go premestat postot na pravoto mesto :P

18% ddv.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Koj se razbira okolu viber.
Vaka telefonot mi e ukraden, go prijaviv i se toa i neznaev dali e vklucen i dali nekoj go koristi arno ama drugarka mi kaza deka me videla uklucena na viber pred nekoj den.. Prasanjeto mi e dali koa se menuva kartickata avtomatski i aplikacijata viber se brise ili pak ostanuva vo telefonot se dur ne se izbrise od samiot korisnik?o_O
--- надополнето: 17 јануари 2014 во 21:08 ---
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Koj se razbira okolu viber.
Vaka telefonot mi e ukraden, go prijaviv i se toa i neznaev dali e vklucen i dali nekoj go koristi arno ama drugarka mi kaza deka me videla uklucena na viber pred nekoj den.. Prasanjeto mi e dali koa se menuva kartickata avtomatski i aplikacijata viber se brise ili pak ostanuva vo telefonot se dur ne se izbrise od samiot korisnik?o_O
--- надополнето: 17 јануари 2014 во 21:08 ---
Треба да се одјави од тој телефон автоматски ако го ставиш ти на друг телефон
знам кога ќе сменам телефон, на стариот ми вика најави се ... бројот тој и тој е на друг телефон
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Da te potsetam ushte ednash.Ako odish Skopje zemi Nexus 5,nema da zgreshish.
А бре зимај таму Нексусот чим ги имаш парите. Моментално најдобриот телефон. Т.е како сакаш ти, ако ти прави меракот С4, зимај тоа. :)
Фала ви за советите, си купив Нексус 5 :D
 
Член од
30 јули 2013
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ми пратија телефон од Швајцарија, ама никако да го деблокирам (Да прифати други сим картички). Си отидов на многу сервиси никој не може...
Моделот е Нокиа Аша 309
Дали има некој што може да ми помогне?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom