Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ми пратија телефон од Швајцарија, ама никако да го деблокирам (Да прифати други сим картички). Си отидов на многу сервиси никој не може...
Моделот е Нокиа Аша 309
Дали има некој што може да ми помогне?
Aman be za Nokia Asha od Shvajcarija ja tupish glavata?Care ne znaeme,samo po mobilari mozat da go otklucat.
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Дали може да уштекам кабел од iPhone во усб полнач од друг телефон и дали ќе полни?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
za kolku ima nekoj da sitne mobilen da ima kamera 2 i da ima sve i da ne e grebnat.
--- надополнето: 19 јануари 2014 во 01:49 ---
za kolku ima nekoj da sitne mobilen da ima kamera 2 i da ima sve i da ne e grebnat.
 
M

Muranyi

Гостин
za kolku ima nekoj da sitne mobilen da ima kamera 2 i da ima sve i da ne e grebnat.
--- надополнето: 19 јануари 2014 во 01:49 ---
za kolku ima nekoj da sitne mobilen da ima kamera 2 i da ima sve i da ne e grebnat.
Дали си заинтересиран за телефончево, користен е 2 години и е добро очуван. За цена ќе се договориме по пп.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.503
Поени од реакции
79.657
Пошто темата за Албафон е неправедно затворена, веројатно од кафирските модератори (а темите за VIP, Т-Mobile, ONE, не се), тука ќе го поставам прашањето:

Албафон се рекламираа како мрежа за Албанци и со тоа можда беа први во историја, провајдери на мобилни услуги, кои си ја селектираат клиентелата според етнички критериуми. Исто така се први кои имаат таб за историја на својот сајт. Добро знаеме за што стануваше збор - едно место на сајтот кое ги албанизираше сите - од Ацо до Киро. Но, во ред е тоа. Едноставно, осетил некој од нивните фаци дека може да се лупаат пари исклучиво на национал-шовинизам. Логичен заклучок од негова страна, со оглед на постапките на Албанците. И до тука е све у реду, навикнати сме на тоа.

Али денес глеам делат флаери на кафирски јазик по Сити Мол. WTF? (не можев да земам да видам што пишува, пошто кога ќе дојде у допир со моја рака обично флаер од таква фирма се самоуништува)


- Зарем мислат дека има некој до толку глуп кафир, што после све на нив пари ќе им даде? (иако јас знам дека има такви идиоти)

- Што е со албанската историја од Јадран до Црно Море? Зарем во овие моменти на триумф ли се капитулира така?
- Што ќе речат посветените Албанци кои мислеа дека влегуваат во една мрежа, која подржува едни вредности, а сега одеднаш 180 степени вртење?
- Или можеби овие флаери се за оние "Албанци" од Лабуништа, Октиси и сл.?
 

Cataclysm

Член од
2 февруари 2009
Мислења
223
Поени од реакции
647

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Сите се стари модели, кога веќе си запнал, тогаш Sensation XE. :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Ок ,сакам да земам Самсунг с2 на старо ....
за да го земам сакам да го дадам мојот ACE с5830 + доплата ?! Сега колку е потребно,шо како ме интересира,цена се движи,а и дали има некој кој сака замена со доплата ?!
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.635
Поени од реакции
1.490
Ниеден од нив.Ова е доволна причина.
Item Condition:Refurbished
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Имам огромен проблем:
Имав проблеми со повиците, не ме слушаја кога ги барам, ниту пак јас слушав нешто од другата страна.
Решив да го сменам пинот пред да го исклучам телефонот(бидејќи не бев сигурен за ПИНот), го погодив некако, и ми даде опција да ставам друг ПИН но никако не сакаше да ми го смени. Потоа после 3 обиди да ставам нов пин, ми побара ПУК.
Го внесов ПУКот и истата работа пак, не ми даваше никако да сменам нов ПИН. Имам уште еден обид за ПУК.
Ве молам за некој ум, бидејќи при крај на нерви сум, а доста битно ми е да го средам шо побрзо.
Модел на телефон: Samsung Galaxy S4.

Благодарам однапред.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Abe gasi gi tie opcii za pin itn...

Sent from my Samsung Galaxy Note 3 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom