Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Дечки,ова 0.фејсбук од ОНЕ користи некој?? бесплатно викаат дека е... а во друга држава ако се укчлучам??? исто пишува Free acces by ONE Macedonia... ај да не им вртам у контакт центар,касно е :)

знае некој?
слободно врти у контакт центарот 24 часа работи... и о 3 ипол сабајле сврти си без да те лази мува... ти плаќаш за тој-таа таму да седи и да работи...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
ako mozit mala pomosz. Kupiv pred mesec dena tell na novo od t-mobile vo resen.Uste prvata nedela mi se javuvaa nekoj broevi i naraja eden coek,jas mu vikam greska ova ona ama pak na nedela vreme vrtat brojoj i go baraat coekot.Sega vo 3:30 Mi se jave eden coek i greska dobro,pak za min vreme se jave istiot glas so dr broj,mi vikat koj ti ebr a jas deka uste ne go znam :) ko tesko brrojce e i mu vikam nzi vikat jas sum od strumica i zaginav ili mi ukradija tell so ovaj broj, ti od kaj ssi jas mu kazvam.

--- надополнето ---

i vikat da ne e ukraden telot jas mu vikam ne sega go zedov pred mesec nanovo od posta i vikat deka moe brojcevo i mi go ukr5ija telot da ne go uimas zemeno ti i ok prijatno i zavrse razgovorov.Sega sovet so da pram da odam do posta i da mu recam smenejte mi broj ili nes dr zs na nervi mi e vaka nonstop zvonat luge me zbudalija i ko ke mu odam vposta mi idit da se izraskaram ubo ubo :) i telov od gla da mu go cuknam(ako ne e i telov kraden i dekpditan ili nzn pa go prodavaat :)). aj pomagajte.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
И шо е ова ? :) Имат некој пробано или не ?.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Заштитете го вашиот мобилен телефон
http://protectmobile.ru/
Си нема појма од живот ова... :)

а ти од ресен со бројот што си имаш проблеми, обрати се во пошта ако може да ти го заменат. Проблемот е доколку некој повеќе од 1 година не наполнил кредит му го исклучуваат бројчето, после извесно време претходниот сопственик ги губи правата да го задржи бројот и се продава на друго лице :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Еден другар пред 3 дена купе на ново за 7000 ден нокиа 5900 кинеска валјда,ама не можит да рабоат на тачот,тешко му е(големи прсти :)) и ми викат да му го дам алкателов 800 и уште илјада ден, а алкателов ми го сметат 4000 ден колку шо го купив.Арно ама камерата му е 3мп а мојава 2мп и мојава имат резолуција од 1600 х 1400 а негота 640 х 480 а чудно ми е дека толку мала резолуција а колку што ми кажвеја деца имат и блиц а и јас ке шо го видов имат ама или не знеме да го вклучиме или расипано е нешто.Ево ваков тел имат.

lol zaborev da dodam prasalnik na slikata :D
 

Attachments

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Еден другар пред 3 дена купе на ново за 7000 ден нокиа 5900 кинеска валјда,ама не можит да рабоат на тачот,тешко му е(големи прсти :)) и ми викат да му го дам алкателов 800 и уште илјада ден, а алкателов ми го сметат 4000 ден колку шо го купив.Арно ама камерата му е 3мп а мојава 2мп и мојава имат резолуција од 1600 х 1400 а негота 640 х 480 а чудно ми е дека толку мала резолуција а колку што ми кажвеја деца имат и блиц а и јас ке шо го видов имат ама или не знеме да го вклучиме или расипано е нешто.Ево ваков тел имат.

lol zaborev da dodam prasalnik na slikata :D
Стопати подобро чувај си го алкателот, кинезот има вга камера остај тоа што пишува
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Стопати подобро чувај си го алкателот, кинезот има вга камера остај тоа што пишува
фала друже за ова,иначе од т мобајл да земам др тел кинески се таму или не се?

btw ме изнасмеа со ова кинезот :)
 
Член од
28 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
11
фала друже за ова,иначе од т мобајл да земам др тел кинески се таму или не се?

btw ме изнасмеа со ова кинезот :)
Ако земеш телефон од Т-Мобиле , тој можеби ќе биде Made in China , ама сепак ке биде Nokia а не Nokla ( читај НОКЛА) како на другар ти :pos2:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
фала друже за ова,иначе од т мобајл да земам др тел кинески се таму или не се?

btw ме изнасмеа со ова кинезот :)
Едно е мејд ин чајна оргинал телефон а друго мејд ин чајна копија на оргиналот
 
Член од
5 декември 2005
Мислења
54
Поени од реакции
5
Денес зедов HTC Legend со претплата од ВИП и пред да платам прашав дали е кодиран, ми рекоја дека не е, платив го зедов телефонот па испадна дека е кодиран. Згора на се, цел ден чекам да ми ја активираат картичката од ВИП па барам помош да ми кажете како и каде можам да го декодирам телефонот! Фала однапред
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Денес зедов HTC Legend со претплата од ВИП и пред да платам прашав дали е кодиран, ми рекоја дека не е, платив го зедов телефонот па испадна дека е кодиран. Згора на се, цел ден чекам да ми ја активираат картичката од ВИП па барам помош да ми кажете како и каде можам да го декодирам телефонот! Фала однапред
Сеуште неможе да се декодира тој телефон
 
Член од
5 декември 2005
Мислења
54
Поени од реакции
5
Дали може да се инсталира Garmin GPS на Android (HTC Legend)? Ако може линк и туториал за инсталација би бил многу благодарен ! Фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom