Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За некој што нема користено подобар модел тоа се одлични слики. :D
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
кажете од каде може да се нарача матична плоча за huawei p9 lite на интернет??
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
HTC Desire 626
Lenovo K6
Sony Xperia E5
Alcatel Idol 4
ACER LIQUID JADE Z
Samsung Galaxy J3
Huawei P8 Lite
LG K8 LTE
Samsung Galaxy J5

Ај некој кој има искуство со некои од овие телефони, да ми каже мислење, добри страни, лоши страни...?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.602
Поени од реакции
38.763
HTC Desire 626
Lenovo K6
Sony Xperia E5
Alcatel Idol 4
ACER LIQUID JADE Z
Samsung Galaxy J3
Huawei P8 Lite
LG K8 LTE
Samsung Galaxy J5

Ај некој кој има искуство со некои од овие телефони, да ми каже мислење, добри страни, лоши страни...?
Ј5 ти е најдобар од овие. Иако и тој не е нешто вау.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
HTC Desire 626
Lenovo K6
Sony Xperia E5
Alcatel Idol 4
ACER LIQUID JADE Z
Samsung Galaxy J3
Huawei P8 Lite
LG K8 LTE
Samsung Galaxy J5

Ај некој кој има искуство со некои од овие телефони, да ми каже мислење, добри страни, лоши страни...?
J5
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Drugarot go ostavil telefonot vo vip ne mu se uklucuva WIFI-to i mu rekle deka ke go pustat za sk oti e pod garancija. Pa covekot posto nema drug telefon pobaral od vip telefon za zamena dodeka istiot mu e na servis i tie mu rekle deka TAKVA RABOTA NEMAT.

Pa me zanima zosto sme takva partal drzava , spored zakon neli go sleduva telefon zamenski za toa vreme, i kaj moze da se obrati za vakov problem sto izbegnuvat da mu dadat telefon na koristenje ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Drugarot go ostavil telefonot vo vip ne mu se uklucuva WIFI-to i mu rekle deka ke go pustat za sk oti e pod garancija. Pa covekot posto nema drug telefon pobaral od vip telefon za zamena dodeka istiot mu e na servis i tie mu rekle deka TAKVA RABOTA NEMAT.

Pa me zanima zosto sme takva partal drzava , spored zakon neli go sleduva telefon zamenski za toa vreme, i kaj moze da se obrati za vakov problem sto izbegnuvat da mu dadat telefon na koristenje ?
Не се должни да му дадат
Сигурно се заштитени како мечки
Така да нека побара тел на користење зошто неможе ништо да им направи
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Здраво, имам проблеми со Самсунг А5 (2017) нешто се поремети. Коа го уклучувам ми го бара пук кодот, го внесувам точно кодот и тука е проблемот. Ми дава да внесам нов пин, внесувам, го внесувам уште еднаш и ме враќа на пук кодот повторно. Со една забелешка дека имам еден обид помалце. Значи нема шанса да го промашувам новиот пин. Чаре некое?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво, имам проблеми со Самсунг А5 (2017) нешто се поремети. Коа го уклучувам ми го бара пук кодот, го внесувам точно кодот и тука е проблемот. Ми дава да внесам нов пин, внесувам, го внесувам уште еднаш и ме враќа на пук кодот повторно. Со една забелешка дека имам еден обид помалце. Значи нема шанса да го промашувам новиот пин. Чаре некое?
Ќе си отидеш во операторот од каде што ти е бројот или јави се на контакт центар на твојот оператор со податоци на чиво име е бројот ќе ти дадат пук код
тука на форум или било каде неможе никој да ти помогне
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Здраво, имам проблеми со Самсунг А5 (2017) нешто се поремети. Коа го уклучувам ми го бара пук кодот, го внесувам точно кодот и тука е проблемот. Ми дава да внесам нов пин, внесувам, го внесувам уште еднаш и ме враќа на пук кодот повторно. Со една забелешка дека имам еден обид помалце. Значи нема шанса да го промашувам новиот пин. Чаре некое?
барај ја картичката со која ти стигна сим картицата. таму пишува и пин и пук.
или јави се оператор, најверојатно ќе ти бараат податоци од лична карта.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Здраво, имам проблеми со Самсунг А5 (2017) нешто се поремети. Коа го уклучувам ми го бара пук кодот, го внесувам точно кодот и тука е проблемот. Ми дава да внесам нов пин, внесувам, го внесувам уште еднаш и ме враќа на пук кодот повторно. Со една забелешка дека имам еден обид помалце. Значи нема шанса да го промашувам новиот пин. Чаре некое?
Нема чаре, само нова сим, не знаат кај терат, имам еден случај на картица имам дома еден пук, во центар ми кажуваат друг, и 2 не беа ок, само нова картица.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom