Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
17 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
1
Znae li nekoj od kade da kupam [FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Displex pasta. pozdrav
[/SIZE][/FONT]
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
16
imam sagem my 411x i nikako ne ja prepoznava memoriskata od 512mb
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
imam sagem my 411x i nikako ne ja prepoznava memoriskata od 512mb
ако имаш гаранција рекламирај ја, ако не купи си кард ридер и форматирај ја или пак стави ја на некој друг телефон кој е соодветен за таа картичка и форматирај го... може да е и некој потежок хардверски дефект на картичката, или појди на некој сервис - до кај 100 денари би ти земале да ја исформатираат и да ти ја средат, се разбира доколку можат т.е. знаат.
 
С

Спенсер

Гостин
можда ќе се смеете,али јас да си прашам што е GPS а што е GPRS??позз
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
и да надокнадам, кога ќе изгубите, најдете или украдете мобилен телефон - полицијата не го бара по GPRS-то туку по имеи бројот, значи телефонот кога ќе дојде до мрежа, регистриираат која картичка го користи и не сум сигурен за лоцирањето, една цајканка ми се пофали дека нивниот систем може и да те лоцира, но логички според мене - не верувам.
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
и да надокнадам, кога ќе изгубите, најдете или украдете мобилен телефон - полицијата не го бара по GPRS-то туку по имеи бројот, значи телефонот кога ќе дојде до мрежа, регистриираат која картичка го користи и не сум сигурен за лоцирањето, една цајканка ми се пофали дека нивниот систем може и да те лоцира, но логички според мене - не верувам.
Имам едно прашање во врска со ова...на еден другар му го украдоа телефонот и го пријави во полиција..ама не го најдоа....а еден чоек што работи со телефони (со sony ericsson) му рекол дека може да се смени имеи-то за 2о мин.Дали ова е вистина или не???
Бај да веј телефонот е sony ericsson k750i...
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Имам едно прашање во врска со ова...на еден другар му го украдоа телефонот и го пријави во полиција..ама не го најдоа....а еден чоек што работи со телефони (со sony ericsson) му рекол дека може да се смени имеи-то за 2о мин.Дали ова е вистина или не???
Бај да веј телефонот е sony ericsson k750i...
vistina e na site sonieriksoni imei se menja za 2 minuti... pozz
p.s. neka si kupi nov telefon!!!
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Ако може некој да ми каже каде можам да спуштам теми и игри за Самсунг д900и.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
vistina e na site sonieriksoni imei se menja za 2 minuti... pozz
p.s. neka si kupi nov telefon!!!
pa ne bash za 2min, kaj cid49 k750 moze i vise od pola saat da mu odzeme, da go vpise pravilno GDFS-to, kako i da e na nitu eden sonierikson nemoze da se smeni OTP-imejot, sto znaci deka na slednoto flesuvanje, update ili slicna softverska servisna usluga ke se vrati fabrickoto imei.

a na DB2020 - ni za 2-3 saati nema da uspee da smeni imei, barem ne besplatno :D

btw, ste se zasekirale za telefoni od 50 evra, sto im gi ukrale...

i da go najdat policajcite, vo poveketo slucai ne gi vrakaat :D
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Aj nekoj ako znae kako da stavam java igrici ili softver vo samsung d900i
 

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
Aj nekoj ako znae kako da stavam java igrici ili softver vo samsung d900i
Ги мразам samsung телефоните е баш од ова, проблемот со инсталирање на игри поради заштитата, и јас имам samsung најлесно ќе ставиш преку WAP дирекно од телефонот, зошто преку bluetooth или data kabel ти требаат сериски кодови и незнам што уште не....:toe:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
значи ретко го велам ова, но Многу е комплицирано... сега за сега го имам упатството на хрватски, вечерва ќе го преведам и ке го закачам како посебна тема, за повеќето модели на самсунг, кај некои со шифир е, кај некои посебни програми и јава апликации треба да се подигаат - но сепак беспрекорно ќе функционираат :D

одкако ќе научите да инсталирате јава на самсунг, ќе имате друг проблем. Многу тешко ќе наоѓате игри комапктибилни за екранот на вашиот самсунг, т.е. треба да барате игри кои ќе ја подржуваат резолуцијата или кои имаат опција за подесување на резолуција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom