Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
IPHONE 4G 32 GB NEVERLOCK 280 € дали вреди за парите и некој предлог до кај 17 000 ден
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
IPHONE 4G 32 GB NEVERLOCK 280 € дали вреди за парите и некој предлог до кај 17 000 ден
Има 4Ѕ за таа цена, само не е неверлок, изгледа x-sim. И krale продаваше ако не се лажам. Мое мислење за таа цена iPhone 4 е висока, пре би 4Ѕ.
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
Има 4Ѕ за таа цена, само не е неверлок, изгледа x-sim. И krale продаваше ако не се лажам. Мое мислење за таа цена iPhone 4 е висока, пре би 4Ѕ.
super ako ima 4s za taa cena kaj da e za edno 10 dena ke se zema nesto pa ako ima 4s za tie pari (y)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Ај ако сака некој нека ми пише кој од овие телефони е најдобар Samsung Galaxy Chat, Samsung Galaxy mini 2, Sony Xperia Tipo. Се мислам кој од овие да го купам јас би за Типо, само ако не е проблем побрзо да ми пишете приквечер сакам да одам да купам... Под тоа најдобар подразбирам кој мислите дека е поиздржлив (знам дека тука многу улога има како ќе ти се погоди телефонот), по брз за отварање интернет, и други работи што би биле важни. Еве и линк со споредба на карактеристиките на сите 3 телефони. Фала однапред :)
--- надополнето: 17 април 2013 во 12:43 ---
Ај ако сака некој нека ми пише кој од овие телефони е најдобар Samsung Galaxy Chat, Samsung Galaxy mini 2, Sony Xperia Tipo. Се мислам кој од овие да го купам јас би за Типо, само ако не е проблем побрзо да ми пишете приквечер сакам да одам да купам... Под тоа најдобар подразбирам кој мислите дека е поиздржлив (знам дека тука многу улога има како ќе ти се погоди телефонот), по брз за отварање интернет, и други работи што би биле важни. Еве и линк со споредба на карактеристиките на сите 3 телефони. Фала однапред :)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Ај ако сака некој нека ми пише кој од овие телефони е најдобар Samsung Galaxy Chat, Samsung Galaxy mini 2, Sony Xperia Tipo. Се мислам кој од овие да го купам јас би за Типо, само ако не е проблем побрзо да ми пишете приквечер сакам да одам да купам... Под тоа најдобар подразбирам кој мислите дека е поиздржлив (знам дека тука многу улога има како ќе ти се погоди телефонот), по брз за отварање интернет, и други работи што би биле важни. Еве и линк со споредба на карактеристиките на сите 3 телефони. Фала однапред :)
--- надополнето: 17 април 2013 во 12:43 ---
Ај ако сака некој нека ми пише кој од овие телефони е најдобар Samsung Galaxy Chat, Samsung Galaxy mini 2, Sony Xperia Tipo. Се мислам кој од овие да го купам јас би за Типо, само ако не е проблем побрзо да ми пишете приквечер сакам да одам да купам... Под тоа најдобар подразбирам кој мислите дека е поиздржлив (знам дека тука многу улога има како ќе ти се погоди телефонот), по брз за отварање интернет, и други работи што би биле важни. Еве и линк со споредба на карактеристиките на сите 3 телефони. Фала однапред :)
Или Tipo или mini 2,кое мислиш дека ќе ти одговара поише. Ја би за Типо,ако поише ти треба за разговори,музика и слично.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Ај ако сака некој нека ми пише кој од овие телефони е најдобар Samsung Galaxy Chat, Samsung Galaxy mini 2, Sony Xperia Tipo. Се мислам кој од овие да го купам јас би за Типо, само ако не е проблем побрзо да ми пишете приквечер сакам да одам да купам... Под тоа најдобар подразбирам кој мислите дека е поиздржлив (знам дека тука многу улога има како ќе ти се погоди телефонот), по брз за отварање интернет, и други работи што би биле важни. Еве и линк со споредба на карактеристиките на сите 3 телефони. Фала однапред :)
--- надополнето: 17 април 2013 во 12:43 ---
Ај ако сака некој нека ми пише кој од овие телефони е најдобар Samsung Galaxy Chat, Samsung Galaxy mini 2, Sony Xperia Tipo. Се мислам кој од овие да го купам јас би за Типо, само ако не е проблем побрзо да ми пишете приквечер сакам да одам да купам... Под тоа најдобар подразбирам кој мислите дека е поиздржлив (знам дека тука многу улога има како ќе ти се погоди телефонот), по брз за отварање интернет, и други работи што би биле важни. Еве и линк со споредба на карактеристиките на сите 3 телефони. Фала однапред :)
Типото :)
 
Член од
17 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
извини да ве прашам имам sony ericcson xperia arc s што програма да инсталирам за да ми трае батеријата подолго и дали треба да инсталирам антивирус
 
A

Avenger99

Гостин
извини да ве прашам имам sony ericcson xperia arc s што програма да инсталирам за да ми трае батеријата подолго и дали треба да инсталирам антивирус
Не инсталирај никаква програма за да ти трае батеријата подолго,погодена е Arc S со батерија,ќе ти држи сигурно ден и пол до два,и не ти треба никаков антивирус.:)
 
Член од
17 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Не инсталирај никаква програма за да ти трае батеријата подолго,погодена е Arc S со батерија,ќе ти држи сигурно ден и пол до два,и не ти треба никаков антивирус.:)[/quote
па гледам некои тука имат пишано некопи адванс таск манагер и некои таск килер или не се потребни
 
A

Avenger99

Гостин
Не се потребни,го кочат телефонот само,имав и јас инсталирано и го избришав,не помага ништо,верувај
 
Член од
17 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
a koj programi trosat povise baterija mi vikat deka watsapp trosi mnogu i igrite
 
A

Avenger99

Гостин
Task Killer Misconceptions

So we’ve explained how android works, what it means by “running” apps, and how it automatically manages its own memory so you can stick to enjoying your phone, lets move onto dispelling some common misconceptions about android and the use of task killers:
“Task killers make my battery last longer” – FALSE!

Task killers actually do the opposite, they make your battery life shorter! Lets look at what exactly you are doing when you kill a task. You are completely removing it from memory. Ok, so compared to leaving it in memory you are expecting to save battery? No, whether or not that bit of memory is used by an app or is free, the same amount of battery is going to be used. You are actually reducing battery life because when you next go to use that app, you have to fully reopen it, this uses more memory than simply bringing it out of memory.
“Task killers make my phone run faster” – FALSE

Task killers cause your phone to become unstable and jerky. Killing processes is bad because a process may be shared between applications. When you kill it, you are causing disruption within the OS, forcing apps to reopen, to reopen a shared process.
“There is no exit button, thats why i use a task killer” – FALSE

There is no exit button because android was designed to never have the need for a user to close apps. If an app needs closing, android will do this itself.

--- надополнето: 17 април 2013 во 16:14 ---
Ме мрзеше да преведувам,се надевам разбирате :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom