Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
3.644
Здраво друштво, имам потреба од помош.
Имам Android Smartphone кој не може да полни батерија, и имам целосно празна батерија.

Може ли некој да сподели како можам:
  1. Да ја наполнам батеријата, барем до некаде (без полнач и без друга батерија. Јас веќе се обидов со батерија со директна врска: батерија <> адаптер со жици, и батерија <> лаптоп преку USB кабел - и, заврши без успех!)
  2. Како да направам мојот smartphone повторно да се полни регуларно (бидејќи престана да се полни сам по себе, без надворешна причина)?

Батеријата за која ви зборувам е тазе купена, ја ставив во телефонот и ја празнев до крај. Потоа не можеше никако да почне да се полни.
И телефонот за кој ви зборувам е скоро нов, без механички оштетувања.

Многу благодарам однапред.
Шо телефон е?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Narode znae nekoj alternativa za huawei sto nema play store,na taa nivnata app stor slabo so aplikacii... tie sto se najpotrebni gi nema.
Автоматски споено мислење:

Narode znae nekoj alternativa za huawei sto nema play store,na taa nivnata app stor slabo so aplikacii... tie sto se najpotrebni gi nema.
Aurora store simni ja, imas se osven servisite na google(youtube, gmail i tn)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Narode znae nekoj alternativa za huawei sto nema play store,na taa nivnata app stor slabo so aplikacii... tie sto se najpotrebni gi nema.

Falati drugar,da si zdrav i ziv...telefonot e y5p ke go koristi povozrasen(tatko mi) so 3/4app odnosno fb,viber,youtube utre ke probame povejke detali.
Алтернатива? нов телефон, премногу замарање е со Huawei уред у моментов, дури и да средиш се не се знае кога и дали ќе биде и sideloading блокиран, па така може нагло со неупотреблив уред да останеш.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Aurora store simni ja, imas se osven servisite na google(youtube, gmail i tn)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Bas tie mi trebaat:google,fb,youtube,gmail...
Автоматски споено мислење:

Алтернатива? нов телефон, премногу замарање е со Huawei уред у моментов, дури и да средиш се не се знае кога и дали ќе биде и sideloading блокиран, па така може нагло со неупотреблив уред да останеш.
Nov e telefonot(za povozrasen covek e nema potreba od xxx app.) za taa cena nemase drugo sto da se kupi,ostanuvaa nekoj si black,dooge,cubot itn...no name telefoni
Inaku na nivnata app galery ima po nesto app,no bas od google gi nema,inaku uspeav fb.mesenger i viber da instaliram....uste youtube inaku a1,moj ddv i nekoi drugi gi ima
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Bas tie mi trebaat:google,fb,youtube,gmail...
Автоматски споено мислење:


Nov e telefonot(za povozrasen covek e nema potreba od xxx app.) za taa cena nemase drugo sto da se kupi,ostanuvaa nekoj si black,dooge,cubot itn...no name telefoni
Inaku na nivnata app galery ima po nesto app,no bas od google gi nema,inaku uspeav fb.mesenger i viber da instaliram....uste youtube inaku a1,moj ddv i nekoi drugi gi ima
Google сервиси има решение ама работи ден, два, пет и така до недоглед. Земај друг телефон најдобро.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Google сервиси има решение ама работи ден, два, пет и така до недоглед. Земај друг телефон најдобро.
Prijatel sto raboti vo servis za mobilni mi kaza deka Aptoide app,gi ima site app ja instalirav super e gi ima aplikaciite,inaku deckoto spomna deka sekogas ke rabotat app.pa ke vidime pozzzz...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Prijatel sto raboti vo servis za mobilni mi kaza deka Aptoide app,gi ima site app ja instalirav super e gi ima aplikaciite,inaku deckoto spomna deka sekogas ke rabotat app.pa ke vidime pozzzz...
Џабе ги има апликациите, на телефонот немаш Google Play Services и Play Store, ќе ги инсталираш и енма работат. Aptoide е само "продавница за апликации", не е замена за споменатите
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Дали мобилариве даваат фискална сметка за купен нов мобилен телефон? Конкретно за мобеликс.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Дали мобилариве даваат фискална сметка за купен нов мобилен телефон? Конкретно за мобеликс.
Дали ти се бодеш? Конкретно у вена

Даваат само ако платиш друга цена што е значително повисока од таа што ја рекламираат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Прашав само, не се пали.
Затоа во вториот дел ти одговорив, даваат сметка ама не ако го купуваш телефонот за цената која ти ја рекламираат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Затоа во вториот дел ти одговорив, даваат сметка ама не ако го купуваш телефонот за цената која ти ја рекламираат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
А има воопшто некоја мобилара што дава фискални за нов моб?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom