Потрагата по нашите 5 минути?

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Како ги замислувам ?
Па некој(а) да ми речи „Еве сеа почнуват твојте 5 минути“, и јас кутриот од шо не ќе знам шо да напрам ќе ми поминат во размислување и дво и повеќе умење
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Моите пет минути ги замислувам како бранам дипломска. Значи тие почетни пет минути ќе бидат можеби одлучувачки за понатамошниот развој на настаните на целиот настан. Се замислувам како стојам пред три професорки кои ме знаат као фин дечко и кои само сакаат да си потврдат дека пред себе имаат дипломски гуру. Фино ги гледам од сите страни, дискретно се смешкам но сепак не превише затоа што не личи да изгледам дека сум дошол надуван на дипломска.
Почнувам да ја бранам темата на дипломската строго концентрирајќи се на темата и гледајќи како да убацам некоја шега успат за сликата да биде уште подобра. Во првите пет минути е исто битно да не бидам прекинат или лесно збунет затоа што тоа би дал лош тек на настаните.
После тие пет минути следува останатиот дел од испитот и секако делењето бомбониери на крај.

Иам уште 2 години до ова, боље да почнам да се спремам . . .
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Тотално мачење. И ке плачам. Сигурно нема да изигравам мачо фраер пред смрт.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Тотално мачење. И ке плачам. Сигурно нема да изигравам мачо фраер пред смрт.
Okej very smart... но сигурно не се мисли на тие 5 минути од животот пред твојата смрт уствари од кај знаеш како ќе умреш и дали ќе плачеш и ќе се мачеш. Најверојатно се мисли на шанса или момент за нешто што не си го доживеал, не си успеал да го оствариш или пак си го пуштил од раце велејќи си ќе дојдат и моите 5 минути ...ќе биде :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Okej very smart... но сигурно не се мисли на тие 5 минути од животот пред твојата смрт уствари од кај знаеш како ќе умреш и дали ќе плачеш и ќе се мачеш. Најверојатно се мисли на шанса или момент за нешто што не си го доживеал, не си успеал да го оствариш или пак си го пуштил од раце велејќи си ќе дојдат и моите 5 минути ...ќе биде :)
Само 5те минути пред да умреш имаат сигурен крај. Затоа не се знае кога ке биде твојот прајм тајм и колку ке трае и со тоа неможам да замислувам.

И да. 5 минути е симболично, знам.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Оние 5 што ги замислував веќе ги доживеав.Му приредив најголемо понижување и болка до дното на душата на тој што највеќе ме повреди.Буквално беа тие метафорички 5 минути.Уживав додека се случуваше тоа и додека бев ладна-камен спрема неговите солзи :pehar::devil2::devil2::devil2:
Нема повеќе 5 минути.
Наредните убавини и задоволства во животот ги замислувам со мојата најголема љубов воедно и единствената причина за која постојам.
:back:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Па тоа би биле првите 5 минути од новата година откако во завршната годишна сметка од мојата фирма ќе внесам 1,000,000 профит. :pos2:
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
interesno

kako gi zamisluvate pa zaprasajte se....... sigurno koga ke si dojdat site kocki od mozaikot na svoe mesto togas :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Он: Не ги замислувам никако. Ниту се обидувам. Само знам дека кога е потребно ќе дојдат.
Сега веќе имам претстава отприлика како ќе изгледаат :) Барем дел од тие 5 мин. Само знам дека ќе бидат мнооогу слатки. Заситувачки доволно за преостанатиот дел од нив.
Знам дека ќе дојдат и одвај ги чекам. :гррр:
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Знам само дека нема да траат 5 минути. Ќе траат подолго. Многу подолго.
 
S

StereoLove

Гостин
Некогаш се вели тоа од страна "Ке дојдат твоите 5 минути"во случај на некоја нервоза или пак некој ти кажал нешто па те исмејувал и се вели токму тоа и чекаш да дојде тој период и да му "плеснеш" во лице.

Моите 5 минути си ги замислувам како минути во кои би немала ниту еден проблем,односно би заборавила на се и ке свртам нов лист.Во кои би се смеела на сите глупости кои сум ги правела,би кроила планови што понатаму...секако ако дојдат:wink:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Моите 5 минути?
Најверојатно нема да сфатам дека се тие тие, и ке поминат како секои, сеуште чекајки ги да дојдат.
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Како 300 секунди од нешто што е поголемо. Во принцип гледам резултатите од мојот труд да траат повеќе од пет минути;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom