Потврдена казната за Јохан Тарчуловски, останува во затвор

S

smart ass

Гостин
Протест е ирелевантен-враќање на предметите кои ХАГ ни ги врати на повторно разгледување е рационално...доколку бидат повторно вратени тогаш оспорување и непризнавање на ХАГ-ТОЧКА.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
се најде начин некако и Македонија да стане виновна за конфликтите во екс Југославија-Јохан е колатерална штета според некои шизофреници од таму.....ние сакаме во ЕУ,а овие си играат со животите на повеќе од 25 милиони луѓе веќе 15тина години......треба Македонецот еднаш да се свести дека напредок и развивање ќе постигни само во работа на изградба на неговата држава,а не чекање однадвор како досега
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
За да не испадне јас како албанец да дадам мое мислење, би го замолил Гарфилд убаво детално да се произјасни дека повеќе знае од било кој вас тука кој што тогаш кујзнае дали сте завршиле средно, па сте нашле да дебатирате за 2001ва.


Гарфилде, мољим? Објасни зашто Јохан е таму кај што е....
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
За да не испадне јас како албанец да дадам мое мислење, би го замолил Гарфилд убаво детално да се произјасни дека повеќе знае од било кој вас тука кој што тогаш кујзнае дали сте завршиле средно, па сте нашле да дебатирате за 2001ва.


Гарфилде, мољим? Објасни зашто Јохан е таму кај што е....
Јас бев на фронт 2001 година, ранет сум и куцам на десната нога. Или не се рачунам јас, да сега ми текна, само што завршив средно.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ако нејќеме во Нато ние македонците треба да се поврземе со Турција, Иран , Русија...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Само скептицизам кон се она кое Албанец ќе ти каже.
Секогаш тие се фини гостопримливи, со широки ставови.
Ама си имаат некоја агенда, која ќе те збрца во глава ако не си свесен за истата.
Браќа Македонци.
Никаква верба да немате кон никој Албанец.
Се знаеше и од порано и се знае и сега.
Ако може да се воспостави некоја верба, тогаш треба да има и некое извинување на 2001 и објаснување.
Некое обвинување на оние Албанци кои правеле нешто во тој судир.
Бидејќи, не сме се судирале со фантомска војска, нели?
Се дотогаш кога ќе видам некој Албанец да каже, да Хашим е крив, да Арбен е крив, да Али е крив, да (внеси рандом албанско/арапско име) е крив.
Се дотогаш нема да имаме верба.
Ние се убивме од пцуење кон оние кои ни згрешија, Македонци, овие не се даваат. Никој бе за осуда таму, чисти биле ко солза.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Значи навистина ние сами ке се самоуништиме.Ние.И никој друг.Сами себе се зезнуваме
 
B

Borg_Drone

Гостин
Што би рекол Џоле, нашата демо(Н)кратија е: „Космодиск демо(Н)кратија“.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Само скептицизам кон се она кое Албанец ќе ти каже.
Секогаш тие се фини гостопримливи, со широки ставови.
Ама си имаат некоја агенда, која ќе те збрца во глава ако не си свесен за истата.
Браќа Македонци.
Никаква верба да немате кон никој Албанец.
Се знаеше и од порано и се знае и сега.
Ако може да се воспостави некоја верба, тогаш треба да има и некое извинување на 2001 и објаснување.
Некое обвинување на оние Албанци кои правеле нешто во тој судир.
Бидејќи, не сме се судирале со фантомска војска, нели?
Се дотогаш кога ќе видам некој Албанец да каже, да Хашим е крив, да Арбен е крив, да Али е крив, да (внеси рандом албанско/арапско име) е крив.
Се дотогаш нема да имаме верба.
Ние се убивме од пцуење кон оние кои ни згрешија, Македонци, овие не се даваат. Никој бе за осуда таму, чисти биле ко солза.
Lolj... Za vakvi lugje kako tebe ima potreba Nikola Grueski si se zaclenil ili uste ne?
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
1.082
Ако нејќеме во Нато ние македонците треба да се поврземе со Турција, , Русија...

Треба да се поврземе со Русија, а од НАТО членките само со Турција да соработуваме...

А Западот не ни треба..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Треба да се поврземе со Русија, а од НАТО членките само со Турција да соработуваме...

А Западот не ни треба..
Кога ќе почнеме меѓусебе да соработуваме тогаш ќе биде таман...сега клавче е работава..со брада...
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Христијанско-јудејскиот естаблишмент ги дал најголемите цивилизациски придобивки како во науката така и во општественото организирање.
Не можеш да помешаш вода и масло колку и да се трудиш , поготово кога контра тебе стои табор со IQ 70 per capita.

Балистите го имаат утепано мојот прадедо во втората светска војна(бил ранет не можел да оди па успеале да го фатат и крвнички со 12 убоди со нож го докусуриле, пошто нели бил каур) но и покрај тоа спремен сум да им простам, но они неќат.
Простувањето како концепт кај нив не постои, тој е имагинарен и комплетно редундантен.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Јас бев на фронт 2001 година, ранет сум и куцам на десната нога. Или не се рачунам јас, да сега ми текна, само што завршив средно.
Гарфилд ќе ти објасни зашто ти не се рачунаш...дека он има некои информации повеќе од тебе, кои што ги знам и јас, ама ете да кажам мене нема да ми веруваш..
 

Polar Bear

Absolute Predator
Член од
22 април 2010
Мислења
51
Поени од реакции
2
Мое приватно мислење е дека најголемиот број на акции за време на министерувањето на ЉБ беа театар за негова лична промоција, во кој гинеа македонци, албанци и цивили.

Но друго не ми е јасно... Ако ЉБ нема командна одговорност, тогаш ЈТ дејствувал по свое, што е можно, ама тогаш тоа не е случај за Хаг, туку за македонските судови. Претпоставувам дека секој во полициските или воените сили што ќе делува по свое во било кои услови, спротивно на командите, е одговорен пред македонските судови. Хаг има логика кога во криминалот е вмешан политичкиот врв на земјата, па судовите не можат да делуваат. Е тука доаѓаме пак до конфликт: ако власта е замешана во криминалот, зошто го ослободија оној кловн? Ако пак власта не е замешана, тогаш на ЈТ требало да му се суди во МК. Вака излегува дека ЈТ правел во МВР и на терен што сака, а никој ништо не му може во МК, во што никој не може да ме убеди.

Заклучок: судењето е (македонска) политичка фарса. Поради некои причини (ЉБ веројатно бил спремен во Хаг да отпее и други имиња), некои сили (тие имиња) во МК одлучуваат да го жртвуваат т.е. да ја наместат ситната риба ЈТ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom