Пост на кој сте се изнасмеале

Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.650
Поени од реакции
31.889
Најмали загуби на струја има во албанските средини, тоа го потврдува директорот на Евн, кој што вели дека повеќе загуба на струја имало во Битола него ли во Тетово.

Тоа де знаеше и лично македонци ми потврдиле дека краделе струја уште од дедо ноје и ќе крадат уште долго бидејќи имаат стари броила и внатре по дома, а албанците почнаа да крадат после 2001, особено во места попут Арачиново и Липково.

Сега на албанците им сменија броила, Липково после Слупчане ќе биде единствена општина со сите електронски броила и со загуба под 10%.

Еден македонец мајстор струјаџија ми се фалеше како местел на цела фамилија кабли за крадење струја.

Колешка македонка индиректно ми кажа дека крадат струја, се грее на термо печка, се лади на обична клима, сметките 1500-1600 денари.


Чисто да се знае кој му ја онади мајката на државата, од криминална приватизација па до денес.
Прејаки се кога лажат. :pos:
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
26.048
Поени од реакции
78.146
Легендарен пост... Ма цела тема е комедии :LOL:

нешто набрзинка...

Уште коа тренирав како копиљ, играме демек пионери со пионери. Али кај ти важи тоа кај нас, доаѓаат гостиве пола тим волови од дваесетина години ние дечишта сите 5то одделение. И како и во секоја утакмица низ Македонијава, покрај теренот имаш кофи полни со вода, за да се „освежи“ некој у тек на утакмица.

И иде еден огромен батка (до душа од сегашна гледна точка и не така огромен, ама тогаш 5-6 години постар од тебе ти изгледа ко џин), баш тој шо најмногу тепаше до аут да се „замие“. Арно ама, кофата што беше таму беше полна со вар растворен у вода за бележење на линиите. :icon_lol: И братов незнам ни како не примети, зема се плеска у фаца со тоа демек да измие лице, одеднаш бел. Сите го гледаат исфлекан (ко да му издркал некој у фаца) и делириум сите паѓаат од смеење. :pos:

Доаѓа судијата да види шо е, братов цел изнервиран шутирање кофата у судијата. :pos: Судијава од глава до петеци испрскан со вар неможе да продолжи да суди, влага еден од локалните фаци (кои беа линиски) као замена за судијава (пошто нема резервен фала богу :D) продолжува утакмицава, исфлеканиов судија иде да се измие.... И после 5 минути одеднаш глеаш се враќа судијава, заборавил да му даде црвен на овој шо му ја шутна кофата! А у меѓувреме и овој излезе да се измие. Влага судијава на терен го бара играчов, сите му викаат „Абе излезе тој уште пред тебе“. Овој не знае шо да прави му дава црвен на противничкиот голман. :pos:
И нормално му се собраа сите околу на ферка, ама брзо замреа искрите, се среди и си излезе голманот. :D
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.766
Поени од реакции
6.521
Зборуваме значи за дете кое веќе игра во Серие А и кое е во вистински години да направи кариера. Дете кое треба да мисли само и само на фудбал и да работи напорно.

Не критикувам јас дека Џонтра и ти ќе влезете во кладилница на први, ќе ги спичкате платите, после ти ќе јадеш леб и маргарин додека се расправаш на рандом тема за тенис а @Џонтра Волта ќе му тропа на врата на @Syn да го прибере дома и ќе му копа по фрижидерот месец дена... тоа е се нормално.

Малиов од Јувентус не е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.533
Поени од реакции
104.171
Лахоз прв фаворит да го замени Тебас на претседателската функција.

Цел Барса колектив:

Прегледај го приврзокот 394651
Требало сестра ти да ја предложат на таа функција.

Секако ФК Негреира нема да играат фудбал, барем она ќе ги вади од депресија.
Барале со искуство, затоа мајкати кога пратила CV одма право го затвориле огласот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.533
Поени од реакции
104.171

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.999
Поени од реакции
17.574
Види го бе просечен стрико на слава. Сигурно има рапав глас од децениското труење со никотин, и фрла фори од типот мали рипа курката а? Бара да го пуштиш Спасен Сиљановски и да рокнеш што појако. Џапа Скопско како последно да му е, жена му го гази под маса, и вози Опел Астра од 99та на плин.
:pos: :pos:

Ако некој случајно пропушта Серија А темата, задолжително да наврати сега кога Мацари е тренер на Наполи.

За освежување на меморија, може и темава пак да ја разлисти :icon_lol:

Џиги Мацари во фан клуб Интер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom