Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
22 август 2022
Мислења
431
Поени од реакции
1.512
Добро вечер,
Трчкај трчкај шинав нога.
Нема везе, не е голем проблем плус одма на лекар отидов пред да се растегави работава. Само на незгодно место е и боли.

На работа се отвори прилика да ги разоткријам овие триве грации шо ме малтретираа за забушавантис лесно проверливо.

Не ми се прља карма со такви особи, затоа ништо нема да направам, ама никој не може да ми го одземе правото на задоволство од нивното очигледно тресење дали ќе издадам. И намерно не им давам до знаење дека нема, они сети се снао стил завиено прашуваат, ја се праам на Тошо, се праам nerd па и ако има нешто нерегуларно и слабо мора да се укаже за да се поправи, поарно малку нервози 2 3 дена ако тоа придонесе за пофалба следниот месец:angel: . Минимум 4 недели раат и тоа е нешто, една плата со нијанса понизок притисок ќе примам.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Драа..

Фанав вести за она ОБСЕ-мопсе састанакот у Ск!
Не знам зошто, ама на песнава ми текна! …и сега не можам да си ја извадам од глава, како будала си ја потпевнувам :ROFLMAO:
 

Baby2105

baby2106
Член од
30 ноември 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Добро вечер на сите.
Јас многу се извинувам но сама сум принидена да побарам помош за бебето млекце и пелени некој ако може да ми помогне:place::place:
Останав сама со бебе бидејки таткому не се замара ама баш ич и принудена да одам кај братми да живеам но и тој неможе да ми помогне многу. Ве молам од срце кој колку може да ми помогне.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.621
Поени од реакции
6.054
Дошол Ларвата азиска дури до Скопје, да ни кажи дека со години сме имале понижувачко име (ФИРОМ). Западот со децении го подбуцнувал Балканот? Ама немој? Незнаевме ние. Тебе те чекавме да ни кажиш. А шо тебе те боли курот пример, за Балкански спорој? Дали биле Македонско - Грчки или Српско - Албански. Тебе ли ќе те прашаме? Тебе? Ти ќе ни ги решиш проблемите? На тебе ќе чекаме? Или на Америка? Абе мрш! чику. Двете најголеми зла на светот. Ако некој го уништи овај Свет ваков каков што е, тоа ќе е една од тие двете. Или двете заедно во пакет, ко во Украина. Гледаме како вие решавете, туѓу проблеми - за свој профит. Не фала.

Има Балканци доволно свесни за своите Алфа потекла. Доволно Лавови од мажи и Лавици од жени, за да не ја испијат нафтата на една азијска бета. Или пак помошта и ој супериорноста и на некоја северноамеричка колонија. Доволно смела, да ни решава нас НАШИ проблеми. Рано е. Рано.

Решете ги своите проблеми прво, а после попувајте и манипулирајте други. Ој вие двете најголеми. Пола свет го пеплосавте. Русијо - Сите жени ти се Курви, со лупа да ја бараш нема чесна да најдиш. Сите мажи ви се беспарешковци и пијандури (освен 3цата олигарси, со адреса во Швајцарија). Америко, твоето општество трули на пцојсано, за 1от процент америчкиот сон, другите 99 посто дури и по 4 работни места - за да си платат струја. За мини-етничките немири да не прам муабет, со африканците. Таја ќе решавала етнички проблеми на бившите Византијци. Ќе ве потсетиме еден ден кој бевме и кој ултиматвно сеуште сме. Ќе ве фати изненадно, ко шок. Ко шокот на Англија, колонизирана од Албанци. Ги потцени ли Англијо? Мислеше се само алатка во твои раце против твоите фиктивни непријатели? Ти зедоја ли се и повеќе? Не потцени ли? Дали не потцени? Нас?
Рано.
 
Последно уредено:

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.285
Драга,
цела вечер око не склопив, во кујна вчера палам светло и кога цпцпц нешто крзнесто мало сиво ми претрча, кога почнав да вриштам во 2 саат после полноќ мислам Павароти капа ми симна,:eek::eek::shook::shook: хехех денес лепак на картонче со сиренце, џабе не пали тој трик и глувцине не се тоа шо беа, аман више уште какви ли малери треба да ме задесат.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.190
Поени од реакции
10.663
Две жени во кујна заедно никако не идат. Милион пати го имам направено нештото, перфектно изгледа и перфектен вкус има, ама милион и првиот кога готвам со мајка ми ќе заборавам да ставам нешто, нема да се испече добро, ќе се препече и то. И за џабе нервози си создавам. Од не знам и не можам нема поубаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom