Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.291
Поени од реакции
41.953
@Syn ако гледаш Каљари по некоја случајност, само што им поништија гол за фаул во напад со помалку интензитет од тој на Лукман вчера (40-41 минута).
Ne brat ne bi go gleal toa rak da leci iskreno haha.

Ama nema veze i ova be, pak ke kazam, sekogas e bitno kako reagira ''osteteniot'' tim, ako vcera stvarno bevme osteteni i takva ni bese reakcijata ondak imame problem. Porano da, sudiskata e posledna se pomiruvaa igracite i toa e toa, ama vaka so 0 pravenje pritisok vo situacija koga dobien mec na kraj mozevme da go iskomplicirame maksimalno, mislam deka mnogu poostro ke reagiravme ako stvarno igracite, narocito Dimarko, mislea deka tuka sme osteteni jezivo.

A i razlicni sudii razlicni kriteriumi, pod difolt isti stvari ne deka site isto gi sudat, ama bas vcera gleav hajlats, rabotata e sto Dimarko go isforsira padot, definitivno ne bese taka fauliran za da on padne bas taka, ali nebitno pak ke recam, imase elementi za faul ama mene poise mi idese na toa deka ne e, i deka Dimarko poveke idese na toa da iznudi otkako veke oseti deka ovoj go drzi, i sudijata pod difolt da svirne.

Eve da bese na polovina na teren ke mu go svirea toa instantno, ama vo vakvi situacii mora poise mozok da se koristi zaso protivnikot odma vleze vo gol sansa, i sudijata imase pravo da ostavi pa so VAR da se pregleduva.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.564
Поени од реакции
21.604
Ne brat ne bi go gleal toa rak da leci iskreno haha.
Не вака.
Еден од овие 26-27 играчи кои играа денес речиси сигурно ќе биде дел од Интер во брзо време.
Болоња, Удинезе, Монца, Џенова и Каљари се битни текми за гледање ако сакаш на лето да си трансфер експерт.

Шала на страна, тој Ористанио што е на позајмица од Интер во Каљари не е лош. Не е спремен моментално за Интер ама за година-две може да биде.
Истотака тој Анголецот, Зито Лувумбо е доста надежен. Има 21 и иако е крило, Раниери го користи на позиција Лаутаро. Санчез секако не покажува ништо.
Оној Ретеги заедно со Њонто ми се најпреценети играчи во моментов.

Just saying... :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.291
Поени од реакции
41.953
Моментално најактивни шпекулации се Самарџич, пак, и Зиелински за 0 летово, што ми налага на тоа дека можно е Хакан да игра задња година тука и да фаќа патот за Арабија, мада од друга страна ова и не мора да е точно, чисто го спомињам зашто е еден од оние од кои можеме да заработиме, али секако Сенси отпаѓа, Микхитаријан толку, глупо е сериозно да се смета на него во оваа фаза од неговата кариера и следна година, така да има логика да се донесат двајца добри за средина.

Напад уште зимоска би носел, многу се осеќам ко да ги глеам како газат на претенок мраз со само две добри опции напред, од сегашна перспектива треба да се јадеме што не го доставивме Мората летово а реално беше зицер, а не верувам дека овој Тареми би доаѓал на сред сезона, а следна со оглед дека имаш цело лето реално за кур ми е тогаш, сигурно ќе има нешто боље.

Цела среќа вчера Павард не си еба 100 мајки иначе ова многу ќе ни го искомплицираше зимското меркато, каде мислам дека мора да се земе уште една опција за напред јака за да поставиме уште боља основа у битката за титула во Италија, другото горе доле е покриено за оваа сезона. Колку само не споеба Лукаку тоа е нешто нереално, многу јаки ќе бевме со него во овој тим.

А за младиве многу сум скептик ко и увек, за жал не сме таква екипа и таквите у глобала ги користиме за носење на други играчи од Италија, а добро би било да убодеме барем еден таков во иднина и да почнеме некој таков тренд со имплементација на некој од младите во сениори, по 1 секоја година, или секоја втора сеедно.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Колку само не споеба Лукаку тоа е нешто нереално, многу јаки ќе бевме со него во овој тим.
Не се слагам со ова. Нити Лаутаро ќе играше како што игра сега, нити Турам ќе добиваше 90 минути минутажа. Мистерот ќе ја форсираше „стави го Лукаку од 60-та натаму“ тактиката, ќе се фатеа за врат за брзо време. Гони го у три лепе. Повеќе се радувам на комплетни играчи како Турам отколку на лик врз кој мора да градиме се. Сега земи некој искусен на зеро параметар како Жиру кај комшиите и таман е.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.564
Поени од реакции
21.604
Неофицијално, Павард ќе паузира 6-8 недели.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
6.355
Арнаутовиќ се вратил да тренира со првиот состав. Можно е да влезе од клупа со салцбург.
Автоматски споено мислење:

Zilliacus to present offer to buy Inter within next two weeks

Овој ми стои како тешка превара од човек, ко оној Зоран Витанов шо е кај нас, таков лик ми делува.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.564
Поени од реакции
21.604
Арнаутовиќ се вратил да тренира со првиот состав. Можно е да влезе од клупа со салцбург.
Автоматски споено мислење:

Zilliacus to present offer to buy Inter within next two weeks

Овој ми стои како тешка превара од човек, ко оној Зоран Витанов шо е кај нас, таков лик ми делува.
Не сум ти го видел коментаров. Зоран Витанов....ИСТ!
Превара од човек е овој, гарант. Овој ако дојде во Интер има да му се наебе на тимот. Лаутаро и Барела ќе отидат на првата понуда, голман ќе го вратат Раду, во напад Пинамонти а најзвучно име во одбрана ќе биде Дармијан.
Не треба да му се дава волкаво медиумско внимание. Едноставно ова не е човек кој треба да управува со Интер. Жанг е измислен за финскиот Зоран Витанов. :D



Автоматски споено мислење:

Брееееј овие Сосиедад ебат не вадат.
Бенфика комплетно разочарување. Јас очекував дека ќе извадат бар еден бод/победа од овој двомеч и ние ќе бидеме во пол-позиција за прво место ама везе си немаат овие.
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.821
Поени од реакции
9.009
Со оглед на тоа што Сосиедад води веќе 3-0 со Бенфика, уште вечер може математички да завериме пласман даље, па да се бориме со разулавениве Шпанци за прво место. Форца (y)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.564
Поени од реакции
21.604
Со оглед на тоа што Сосиедад води веќе 3-0 со Бенфика, уште вечер може математички да завериме пласман даље, па да се бориме со разулавениве Шпанци за прво место. Форца (y)
Без разлика на резултатот од Сосиедад-Бенфика ние со победа идеме даље. Победа на Бенфика или нерешено повеќе ни одговараше за првото место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom