Пост на кој сте се изнасмеале

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.216
Поени од реакции
81.369
Член од
7 септември 2016
Мислења
7.595
Поени од реакции
12.090
-Низа на настани и животни случки кој довеле до она што се можев да сторам.

-Да започнеме:Секогаш кога ќе ми влезе мува во соба се обидувам да бидам либерален.Ги почитувам другите се додека мојата безбедност,спокој и мир не бидат нарушени.Како мувата така и јас сме слободни да правиме што сакаме НО кога ќе се наруши нечиј мир имаме проблем.Јас немам проблем ако она дојде кај мене дома,и на пример се закачи на завеса,и си кулира таму.Значи да не се разбереме погрешно ми доаѓаш уреду те поштуем летај слободно,дистанцирај се и тако даље.Е сеа некој си лежи и ти му брмчиш над глава?Убаво ли е тоа?Се разбира дека не е.Потоа му се закачуваш на глава,на к%р,на нозе,го умраш,он ти е капнат бела мечка не гледа последно што му фали е некој да го смара.И пробувам да најдам решение за да не дојде до смртни последици,се обидувам да разговарам,и на мирен фин начин да се обидеме да најдеме решение.Но и понатаму се ку%чи,односно не е отворена за дебата.Има некој муви пример ќе си се бутне у завеса,и он таму си кулира не го боли цеф него за ништо не замара луѓе,чилира таму по цел ден и него му е топ Е сеа у случај да треба да се перат завеси ама тоа е друг мубает.Сакам да кажам муви со социјална дистанца се најбољи муви.Имаат некоја позиција подалеку од очите на јавноста,не се инволвирани у настани,фестивали и тн.Е таквите муви се пример за долг и среќен живот,но тие се вистинска реткост.И да се навратам на мубетот отварам врата сеуште е тука присутна,прозор сите опции,и се дадени само она треба да одбере,и замислете она ја бира она најнепопуларна опција.Зошто?Не можам да разберам бираш помеѓу слободата и згаснувањето на твојот живот,и онаква си мртва ладна викаш останувам у стил шо ги ебам ќе ги сечам.Откако реши да се соочи со мувалката тука некаде завршија сите радости што ги носел животот со себе.Се надевам дека ако некоја мува го чита форумов ќе извлече поука од сета ова ситуација.Така да муви размислете на крајот од сето ова:Можеби луѓето се гомно но и они се живи суштества на кој им треба мирен сон.
:LOL:
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
983
Поени од реакции
3.757
За американци што се малку глупички е нормално, хамбургери, кокакола, хомосексуализам, ГМО, и флаширана вода.
Си има инспекција што ја контролира водата во секој град, и хемиски и бактериолошки. Никој нема да ризикува да заглави затвор да дава лажни податоци, особено сега кога има и приватни лаборатории.
Мислам дека е околу илјада пати е поскапа флаширана од нормалнава. Ако тргнеш по таа џендер работа 100% да купуваш, сто евро на човек годишно не ти бегаат, пофино дај ги во црква, во џамија, може да си купиш нешто, точак, тостер, вибратор...
Има и други работи, што со готвењето и миењето, ако има кадмиум и ти готвиш со таа вода? Доброто е што нема:), се е тоа проверено.
Сериозно и за модерната екологија, колку бензин се троши да се транспортира таа флаширана вода од извор, до продавница и до дома, можеби 100 грама на литар, кога ќе собереш знаеш колку многу е тоа.
На село кога сум одел, чешмата беше 300 метра од дома, денеска петпати носиш туби 2х5, 2х10, со бардаче, со магаре за повеќе, на баба ми сонот и беше водовод да има, така и не доживеа. А денеска кога ќе видам некој трансџендер комшии со лилави пантолони едвам носат една боца од 10-20 литра. Неми влегува во глава таков регрес на интелект.
Исто така доста важни се бактериите, убаво е малку да ги има, во нормалната вода од чешма ги има, природно е организмот да контактира со тие бактерии, иначе многу се изнежува. Највеќе тоа се гледа на базен, на море, таму се моча у водата и овие меките Марии сигурно ќе имаат тровање, проливи.
Околу вкусот, има различни на вкус, меки , тврди и кај флашираната и кај чешмената, природно е да пиеш од таа вода кај што живееш-од чешмата.
Сум слушал за една перверзија на запад за овие големите 20 литра боци од пластика за многукратно користење. Овие алах акбарите мастурбираат у тоа боците, поклон за неверниците, се разбира сето тоа се мие пред полнење, но сепак е пластика не е стакло, некако гадно ми е , и во работа не пијам од диспенсер.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.794
Поени од реакции
18.095
На болдираните делови солзи ми течеа. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Имaм еден другaр,имa еден брaтучед oтрoв oд чoвек,дo тoлку oтрoв штo тaткo му бoг дa гo прoсти,секoј пaт кoгa ке гo пoгледнеше викaше aбе Хитлер бил чoвек,сaмo Хитлер и никoј друг.Пoминувaм некни кaј нив пo улицa и кo зa бељa ме сретнa.Мaгистaр стaнaл чoвекoт,се врaбoтил у бaнкa и тoa нa рaкoвoднa некaквa пoзицијa,тoлку сaкaв штo пoскoрo дa избегaм штo не ни зaпaмтив нa кoјa пoзицијa бил a делумнo и oд вртoглaвицa штo ме фaти кoгa гo спoмнa терминoт мaгистер зaштo среднo у Кoце Метaлец зaврши.Дa дa,убaвo прoчитaвте у Кoце Метaлец.Се дружевме у мaaлo сo еднa бaгрa oд Хрoм меѓу кoи беше и oнoј Вaнчo Димoвски рaкoметaрoн,учеше у oснoвнo сo мене a живееше у црвените згрaди кaде штo беa дo скoрo крoфните oд Хрoм.И тaкa oдејки нaкaј дoмa се присетив нa црвените згрaди и мoментoт кoгa Мaгистерoв,у тoa време електричaр oд Кoце Метaлец седејки нa скaли у влез му дoјде идеa дa брцне некoи жици ли штoзнaм у скршениoт штекер a сите дa се фaтиме зa рaце и пoследниoт дa се фaти зa метaлниoт гелендер oд скaлите и струјaтa штo ке прoтече низ нaс дa јa спрoведе прреку гелендерoт у земјa.Пoследниoт беше oнoј диџејoт Ајсберг штo тренутнo рaбoти кaкo прoдaвaч у Зaрa у Минхен сo Бугaрски пaсoш.Сите фaтени зa рaце,кaкo брцнa Мaгистерoт пo екoнoмски нaуки у штекер,Вaнчo знaм сaмo декa крикнa a oвoј диџејoт не се фaтил претхoднo зa глендер пa му јa лупнa глaвaтa струјaтa некoлку пaти oд сaндучињaтa зa писмa.Тoгaш не ми беше смешнo уoпште a сегa се смемеев цели 15 минути дo Ѓoрче,се убив.Пoсле пa дoмa си викaм мoжеби и дoбрo oвoј мaгистер штo стaнaл,aкo oстaнел електричaр кизнaј кoлку живoти ке секнел.
Акo зеaм дa рaскaжувaм зa пустoлoвините oд детствoтo,Тoм Сoер гoмнa дa јaде ке испaдне рaбoтaвa.
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.140
Поени од реакции
7.909
Член од
23 август 2010
Мислења
31.876
Поени од реакции
76.933
У темата најкајганџии нешо за мојата дипломска се заправи муабет и види го менталниов што пиша :pos::pos::pos:
Болдираното беше најмомент, гомното цела вечер ништо не касна од срам, испи божја киша на суво така, и у 4 саат кога си отидоа сите гости изеде све што можеше да се изеде, односно тоа што го опишал во постот, да дополнам само дека фуриозно изеде све од набројаното.
Све ќе осетев ако паднев грбечки на тоа кактусите и сарделите што ти беа стаени на прозор. Тил ќе искочеше надвор од прозор. Бесознание ќе допрев.

Битно у 4 саат сабајле све изедов од маса. Руска салата, грав, кикирики, торта, пикавец, печење, ајвар, павлака, кифли, портокал, зелка, квики, ресани и сладолед.

Татко ти ме однесе дома со моја кола. Брат ти вика ја ќе го возам бе ништо не ми е, не ни пиев. А дружето шише узо испи, све проби, све адна на интернетот, све објави.

На Клипче му се испушти прв пат у живот мајка ми опцу, незгодно му падна, се зацрвени у образите. Како педо бер беше. Дно допре после коа играше на волиш ли ме, како среќно дете од ас макаренко однесено на пред новогодишна прослава у универзална сала на детска програма водена од трчај Петко.

Маик Цирбес гајба испи ххгахахахахаха и тој за манчестер што е србинот, и на Талески роднината. Све имаше на прославата. Сладоледџија рано си отиде иначе ќе беше соблечен гол и понижен пред сите.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.376
Поени од реакции
10.864
Се прави муабет за Џими и неговата кандидатура за градоначалник на Штип. @MagareNaMost пробува да аргументира некоја теорија дека Џими не треба да добие можност се кандидира пошто, нели, црнец во Македонија, што мајка бара црнец во Македонија, па уште и градоначалник. По сета таа дискусија @Sawyer88 доаѓа и културно си го остава ова мислење, без да цитира некого или пак да пробува да разгори некоја пожестока дискусија:
Колку што знам, ако победи Џими нема ни да биде прв црн градоначалник на Балканот. Во Словенија веќе имало таков случај. И чисти глупости се ова дека човекот не може да се кандидира. Со децении живее во Штип и во секој смисол може да се нарекува Штипјанец.

На ова мислење магарето се тригернува и ја остава оваа нуклеарна реплика:

Знам дека ова е ван сите правила за дискусија на форумов, ама јас оплакав. Ваков брзопотезен шах-мат немам видено досега. @Sawyer88 бро сори, ништо лично, било кој да беше на твое место, пак ќе ми беше пресмешно.
 
На врв Bottom