Последен гледан филм

Статус
Затворена за нови мислења.

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
divine напиша:
StenmarC uste da te mislam? Go gledase Out of time? :lol: :P
Јок :( :( :( Неам време баш ... ај ќе видам викендов ќе го земам па ќе ти пишам импресии на форумов :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ajde pobrzo, deka imam drug film da ti predlozam sto ke go gledam i jas vecerva :lol: :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Radi denov, da go obelezam ke si gi refreshiram Final Destination dvata ... tie mi se onaka najjezivi od horor filmovi :lol: :wink:
 

kontraska

I Make Shit Happen
Член од
16 април 2005
Мислења
181
Поени од реакции
1
Jas posleden film sto gledav bese eden Srpski "Pad u Raju" koj ne go gledal da go zeme jako filmce :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Am go gledav Aleksandar Veliki, i mi se svigase ... posebno postavata od glumci ... zakon :P
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
последен го гледав Band of Brothers, всушност сеуште го гледам, филмот се состои од 10 дела, и е одличен, дури и подобар одSaving Private Ryan, за разликаод него Band of Brothers има подлабока приказна заснована на прераскажување на случките од воените ветерани.Многу јак и длабок филм.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
"Grease" ... konecno go imam vo kolekcija! Srceto mi e polno sega :lol: :lol: 8)
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Вуна филмче

Coffee and Ciggarettes - Џим Џармуш.

Не напрега и останува во сеќавање.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
I jas konecno go gledav The Interpreter ... mnogu ekstra filmce, ama ic ne sakam takvi tazni kraevi kade sto ne se zemaat dvajcata :lol: :lol: :P
Inace Nikol Kidman poubava ne sum ja videla ...
 
Член од
24 април 2005
Мислења
124
Поени од реакции
13
The Interpreter definitivno sosema me voodushevi:)
Voopshto ne ochekuvav takvo neshto!!!
Koga chuv za filmot, mislev deka kje bide ona obichno trilerche, i me iznenadi shto Nicole Kidman, koja iskreno strashno ja poshtuem, se soglasila da glumi vo takvo neshto. Ali, filmov se pokazha MNOGU povekje od obichno trilerche. :) Neshto neverojatno dobro!
Plus, samo primetete transformacija shto Nicole Kidman prai u zadnjive... pa, dvaesetina filmovi... :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ma ona namesto da staree i ogrduva sve pomlada i poubava e ... i mene me iznenaduva, ja sakam! :lol: :P
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.884
Поени од реакции
10.371
Јел' Јасно Пријатељу?

Одличен филм. Една од омилените сцени ми е последната, со Раде Шербеџија.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Sin City

Првиот филм-стрип. Направен ко да е цртан со туш. катаљон ѕверови глумци, Тарантино умешал прсти и ако не го гледате испуштате антологиско дело!
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
divine напиша:
Ma ona namesto da staree i ogrduva sve pomlada i poubava e ... i mene me iznenaduva, ja sakam! :lol: :P
mene me iznenadi so ne bese ama ic gola vo toj film....bashka nemase ni sex :cry:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
RaGeAnGeL напиша:
mene me iznenadi so ne bese ama ic gola vo toj film....bashka nemase ni sex :cry:
Krajnata scena, koga si zaminuva Nikol, ja zagledav i go pomisliv istoto ... jas sum greska ili ne padna sex vo filmov? Kako mozese da im mislis isto :lol: :lol: :lol: :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom