Последен гледан филм

Статус
Затворена за нови мислења.

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Da bidam iskren, od poslednite 4 filma sto gi gledav, vo 3 od niv glavna uloga ima tokmu Nicole Kidman,
- Cold Mountain
- Stepford Wifes
- Birth

I, navistina e se poubava i poubava, posebno vo Birth. Vikendov planiram da go gledam i Interpreter.


ups, za malku ke zaboravev, cetvrtiot film bese Van Helsing.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.847
Поени од реакции
10.183
Апсолутни 100. Доста поучна приказна.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Андроник напиша:
Апсолутни 100. Доста поучна приказна.
Aj na kratko sodrzinata ... da znam dali mi treba vo zivotov takva pouka :lol: :wink:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.847
Поени од реакции
10.183
Па на сите до некаде ни треба таква поука. Двајца браќа живеат во Белград, скоро по војната. Постариот бивш шампион во стрелање, освоил злато на олимпијада, бил најголем фраер меѓутоа дрогата го стигнала и е најобичен клошар, го продава стрелачкиот клуб заради долгови, медаљите... Братот, помлад го чека огромна кариера, прогнозираат поголема и од неговиот брат. Меѓутоа, луѓето кои му ги бараат парите назад на братот ќе го тепаат, ќе му го земат клубот...Помалиот брат еден по еден ќе ги убие. На крај, полицијата ќе ги фати, а поголемиот брат ќе се убие, за да го заштити помалиот.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Jezivo :( ... ama srpski filmovi ne mozam da podnesam, a i ne sakam da gledam takvi raboti ... preterano loso mi zvuci :?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.847
Поени од реакции
10.183
Тогаш не ти го препорачувам Јел Јасно, Пријатељу, тој филм дефинитивно не е за тебе. :?

Инаку накратко, Дејствието е '82 година, млад човек, просперитетен, мирен поштен, завршува во затвор за убиство за кое ќе го наместат двајцата единствени најдобри пријатели за да не ги фати дека перат пари во фирмата во која работат. Завршува во еден од најозогласените затвори во Хрватска каде престојуваат и политички затвореници. Главниот чувар е еден невиден крвник, филмот е тепање, темен сарказам, садизам, кунење на Тито и коцкање. На крај сосем случајно ќе разбере дека е наместен, меѓутоа управникот нема да дозволи информацијата да стигне до суд. Затворениците го превземаат затворот и доаѓа Раде Шербеџија како заменик министер на одбрана. Во акцијата човекот нормално убива. За сите кои се љубители на слични филмови исполнети со омраза, насилство, невиден садизам, крвничко тепање и слично, најтопло им го препорачувам. 8)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Pa, me razbra neli? :lol: Daj preporacaj neso trilerce, dramicka takvi raboti na stranski da zborat samo! :lol: :lol: :P
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Vcera go gledav

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith WOW
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
завидувам до максимум.
Гледајте го Вајт Ноиз и Амитивил
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Видов на една емисија за филм еден многу добар филм, нешто како арт-драма/комедија, се вика Napoleon Dynamite.Се работи за дете дебил.Не дебил како ментално ретардиран туку само неинтелегентен и чуден.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Вечер ке го гледам A Clockworks Orange по 3 или 4 пат, и никогаш не ми е досаден.Еден од најоригиналните филмови.
 
S

Svetovid

Гостин
Gizo напиша:
Вечер ке го гледам A Clockworks Orange по 3 или 4 пат, и никогаш не ми е досаден.Еден од најоригиналните филмови.
Аман бе Гижо Clockwork Orange оригинален :lol: :lol: :lol:
Не ме заебавај...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Svetovid напиша:
Gizo напиша:
Вечер ке го гледам A Clockworks Orange по 3 или 4 пат, и никогаш не ми е досаден.Еден од најоригиналните филмови.
Аман бе Гижо Clockwork Orange оригинален :lol: :lol: :lol:
Не ме заебавај...
не те заебавам, ја пред тоа немам видено таков филм, за мене е оригинален.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Mehanizam so Nikola Kojo go gleal nekoj?
Ako ne,odma da go gleate!
Megju redovi,u kolekcija imam okolu 400 ,manje vise,i toa sfe odbrani po merak:)))
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Crash... mnogu jako filmce....super glumci koj saka psiholoshki drami obavezno da go gleda
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom