Порака до бившите

N

navivacka

Гостин
Се ке ти се врати еден ден,биди во тоа сигурен...само се надевам дека нема да бидеш толкава кукавица како што беше порано...Да даде Господ женска да не видеш и сите да те одбегнуват...
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Да те згази камион на ПЕШАЧКИ !
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Порака до постирачиве над мене:

Јеботе, не бидете толку злобни :icon_lol:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
По толку време излишно ќе е да кажеме дека сме мислеле еден на друг во самотијата.Се заборавивме, не се мразиме, мило ми е за тоа, само времето го направи своето.Како ветрот што разнишува два листа и ги носи на сосема одалечени места, е така и ние си ја немаме стегнато раката за оние добри времиња.Мило ми е шо беше дел од мојот живот, незнам зошто ама не се каам туку само ми е жал што онаа идиотското во мене те повреди, се надевам дека нема огорченост од твоја страна.Среќна сум што и после тоа се обидуваш да воспоставиш контакт со мене и да ми дадеш до знаење дека сум ти значела и после се...Знам дека не читаш, мое беше да го начкртам тоа што никогаш не сум стигнала да ти го кажам, таа етапа од животот нема да ја заборавам, ти беше толку необичен, мој типичен пријател со кој сум во врска, психолог, рамо за солзи, подршка, полн со разбирање, понекогаш инаетлив, секогаш решителен во одлуките, трпелив и толерантен на мојот карактер, а никогаш не бев свесна за тоа....и да, најубавото лето го поминав со тебе:smir:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
ѕврцни ко ќе идаш накај Охрид да се видиме :)
 

THE-DOCTOR

TigaR
Член од
12 јули 2009
Мислења
52
Поени од реакции
1
vrati mi gi alistata so ti gi kupiv ...... ispereni ispeglani...... oti na ulica ke te slecam
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.871
Доста беше нервози и остали глупости...не можам цело време да одам по тебе...знам дека 1 ден ќе сакаш пак да се врате времето,ама....
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
Шо имаме за утре хемија ?:toe::toe::toe::toe::toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сакате да оди под клуч темава или само ме тестирате?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.717
Помина долго време што незнам дали воопшто се сеќавам како ни беше.
Биди среќна. :smir:


Колку е емо постот. :nesum:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Па вака..
Се мислев кога и дали да го пишам ова. Ама ќе го пишам. Знам дека ќе прочита али ќе го пишам пошо сакам да го пишам - го мислам.

Знаеш во право си - Само ти го имаш видено она нешто во мене.
Не затоа што јас свесно сум ти дозволила. Затоа што како што викаш и сам сосема несвесно сеуште го имам истиот сјај во очите и ја имам онаа моја највистинска насмевка само кога сум со тебе. Сеуште. Така беше и незнам ни сама зошто така е сеуште..
И да можеби нема да сакам во животов како што те сакав тебе.
Тешко дека барем сега за сега ќе успее некој да ме задржи колку што успеа ти. А и воопшто да ме запознае колку што ме знаеш ти.
И без да признсаам ти е јасно - незнам зошто но сеуште кога сме заедно вака френдли ја сеуште неможам баш да гледам тип поинаку освен френдли. Можам повеќе од што можев додека бевме заедно добро - но многу помалце од што вака соло девојка би требало да може. Можеби затоа што гледам а и знам што се ти можеш и правиш без размислување за мене а никој од тие фаци од страна никогаш не би ни научил да прави - и да сака. И да - јасно ми е дека нема да ме сака никој како што ме сакаше ти. Извини. Знаеш понекогаш ми фалат некои работи и сеуште се грижам за тебе повеќе од што се грижам и за себе. Можеби не треба - но така е и незнам ни дали сакам да го сменам тоа. Можеби е така зошто и ти ме чуваш мене и затоа што само ти знаеш да ме чуваш и го прајш тоа онака како што треба и од срце. Можеби затоа што само ти си секогаш најискрен со мене и секогаш со сите карти на маса. Ме знаеш како дишам - а и јас тебе.
Секогаш ми беше многу повеќе од дечко нели? Сега си ми нешто повеќе од пријател.
Сепак добро работите се сега такви какви што се и додека треба ќе останат така. Можеби и е ставена одамна последната точка на целата приказна ќе видиме. Сепак сакам да знаеш дека сеуште си за мене она најдоброто. Без разлика како ќе продолжи приказната.
Како и да е.. Не е битно што повеќе треба да се каже ќе се каже во очи. Сепак и ова е доволно ако не и повеќе од доволно.
Биди среќен во животот и да дај Боже да фатиш женска што ќе те сака како што те сакав јас и ќе ја сакаш како што ме сакаше мене. Само приказната овој пат да има среќен крај.
Биди среќен. Секогаш ќе ми бидеш ако ништо повеќе брат - најдобар другар.
Знаеш на некој поинаков од порано - специфичен и мој начин сеуште Те сакам. Ако не друго - би умрела да те немам како пријател.
Кисче.:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom