Понуда за заработка на интернет.

Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
дали е некој запознаен со следниов начин:
на одредена фирма или фирми (за кои чекам информација како се викаат) си купуваш лиценца од 2777$ и им отстапуваш 320 ГБ од хард дискот да го користат за свои потреби во период од 10ч дневно. Плаќале по 19$ дневно, односно 570 месечно и фактчки вложените пари се враќале за 4 месеци.... Ми го нуди ова една пријателка од Словачка, која досега не ми оставила за преварант или слично, односно јас го започнав разговорт за како да се заработат повеќе пари.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.658
дали е некој запознаен со следниов начин:
на одредена фирма или фирми (за кои чекам информација како се викаат) си купуваш лиценца од 2777$ и им отстапуваш 320 ГБ од хард дискот да го користат за свои потреби во период од 10ч дневно. Плаќале по 19$ дневно, односно 570 месечно и фактчки вложените пари се враќале за 4 месеци.... Ми го нуди ова една пријателка од Словачка, која досега не ми оставила за преварант или слично, односно јас го започнав разговорт за како да се заработат повеќе пари.
шо викаш ти,реално ти е ова o_O
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
шо викаш ти,реално ти е ова o_O
ич не ми е реално, ете открив која фирма е и некој форуми (десен клик и translate to english за да се разбери шо пишат)
https://kairosplanet.com сајтот на фирмата
http://www.czemoney.com/forum/kairos-technologies-kairosplanet-com-vt73459-75.html форум
http://www.moneymakergroup.com/Kairosplanet-Kairosplan-t490404.html уште еден форум
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
дали е некој запознаен со следниов начин:
на одредена фирма или фирми (за кои чекам информација како се викаат) си купуваш лиценца од 2777$ и им отстапуваш 320 ГБ од хард дискот да го користат за свои потреби во период од 10ч дневно. Плаќале по 19$ дневно, односно 570 месечно и фактчки вложените пари се враќале за 4 месеци.... Ми го нуди ова една пријателка од Словачка, која досега не ми оставила за преварант или слично, односно јас го започнав разговорт за како да се заработат повеќе пари.
1 тера се наоѓа денес за 50-60 долари. Па сега ти види...
 
M

martin64

Гостин
Постои нова шанса за луѓе кои знаат Англиски јазик да може да предаваат на деца од Азија.
Постојат фирми на интернет и преку Skype можете да предавате да некое дете и се наплаќа на час и тоа чини 10 долари најмалце ќе ве платат.
Сега имав интервју со Bibo Global Opportunity но ми кажаа дена немам добар акцент и лош сум со времињата, правевме обичен муабет.

Дали има некој со искуства да ми каже нешто кај да се вработам.
 
Член од
14 август 2014
Мислења
52
Поени од реакции
5
Дали некој има префрлано пари преку Money gram, да ми каже важи ли во МК и која е процедурата?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Дали некој има префрлано пари преку Money gram, да ми каже важи ли во МК и која е процедурата?
Важи како не... исто како вестерн унион функционира.. само мислам е за малку поефтино од вестерн... процедурата е мачкина кашлица.. оди прати ќе ти кажат. ако е во текот на денот за пола саат ќе ги има примачот.. ако е доцна навечер, следниот ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom