Понуда за заработка на интернет.

Zmicev

The King of Kings
Член од
26 ноември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
0
Напочетокот бев заинтересиран за Libertagia но откако Снешко Белич ги испрати своето мислење се предомислив. Можели да препорачате нешто слично ?
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Заработка со инвестирање

Зачи кој има ( Payza, Perfect Money, Bitcoin, SolidTrust, Payeer, OK Pay, Neteller се додава и е во завршна фаза ) може да се заработи многу добро со инвестирање а може и без но патот до тоа е многу голем.

Повеќе информации овде
Проверена работа (моја лична инвестиција 450$ секој втор ден 12$ ги враќам на Payza) со тоа што го одржувам нивото на инвестицијата на истите пари и се зголемува)

Заработка без инвестирање

1. Исплата на Payza и PerfectMoney проверена работа погледни овде
2. Исплата на PerfectMoney проверена работа погледни овде
3. Исплата на PerfectMoney.Bitcoin (сеуште го качувам нивото) погледни овде

Се ова наведеното е до ваша одлука дали ќе започнете и до каде ќе стигнете. Запомнете во животот без амбиција и желба ништо не се постигнува.
 
Последно уредено:
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Заработка без инвестирање (дополнето)

4. Исплата на Payza , Paypal, SolidTrust, PerfectMoney, Payeer, Bitcoin, OKPay проверена работа, брза заработка без ограничување од купување на реферали и во тренд погледни овде
5. Оваа е нова и пуштена на 1 Мај, доста обеќава но ќе видиме под тест ја ставам. Исплата на Payza , Paypal во процес е да се додаде Skrill и останатите процесори. Погледни овде
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Не можам а да не влезам овде во оваа дискусија бидејки темата ми е ептен блиска.

-Можеби десетици години гледано на назад се обидував да пронајдам начин кој може да ми донесее пристојна заработувачка од дома преку интернет. Се зачленував на разни сајтови каде е нудат разни работи како кликање за пари, испраќање писма, пишување рецензии за разни производи...Секогаш останував со „куси ракави“! Или кога ќе побарав исплата ми го затвораа профилот со образложение дека сум ги прекршил правилата (а воопшто такво нешто не бев сторил) или требаше да вложам огромен труд за смешно мала сума пари, или пак едноставно Македонија воопшто не постоеше на нивните лист на земји од кои може некој да се зачлени. Кога речиси веќе кренав раце од обаа идеја, сосема случајно имав контакт со еден мој драг дамнешен пријател кој е веќе 18 години изселен од Македонија и живее во Велика Британија. Низ разговор околу „како живееш - што работиш - како ти оди?“ ми откри и ми понуди неверојатно добар бизнис кој кај мене не разбуди ништо друо освен скептицизам во тој момент имајки ги предвид моите ужасно лоши искуства на тоа поле. Тој е во овој бизнис веќе една ипол година и заработува одлична месечна сума пари која му овозможува повеќе од пристоен живот во еден од најскапите градови во светот Лондон! Може да си дозволи скапа куќа, убав и скап автомобил, исто таков годишен одмор но и редовно платени сметки, квалитетно обрзование за своите деца, брендирана гардероба...и се кое е веројатно сон и желба на многумина дури и во земји во кои населението има значително повиско животен стандард од нас.
-Размислував долго додека одлучив да влезам. Сепак, иако платформата нуди 30 дневно бесплатно пробно членство, според пресметките вистинската заработка доаѓа дури одкако ќе се инвестира некоја почетна минимална сума пари. Искрено, имав голема доза страв за тоа дали парите што ќе ги инвестирам кои иако се малку и знам дека тешко сум дошол до нив, воопшто некогаш ќе ги видам па макар и без никаков профит. Но, желбата за изнаоѓање начин на заработка каков што од секогаш сум посакувал во даден момент го победи овј страв. Се престрашив и „влегов во орото“. И знаете што? -Воопшто не се кајам! Воопшто не требаше да размислувам толку зашто за тоа време додека размислував ќе заработев уште повеќе!
Се зачленив со основно платено годишно членство и купив еден кредитен пакет, најминималното вложување на оваа платформа. Откако ми беше активирано членството и тој еден кредитен пакет веднаш почнав да оторам по 10 ликови дневно чие разгледување трае од 10 до 30 секунди за секој и ПОСЛЕ 20 МИНУТИ НА МОЈАТА СМЕТКА ВЕЌЕ ПОЧНАА ДА СТАСУВААТ ПАРИ!!! ДА! ВИСТИНСКИ ПАРИ!!!
Вложените пари во кредитни пакети кои се всушност краткорочни хартии од вредност (во случајов акции) имаат важност од 2 до 4 месеци, или онолку време колку е потребно нивната вредност да се зголеми за 20% ДА! 20%!!!
Кој друг бизнис би можел да го зголеми капиталот и да донесе профит од 20% за волку кус период? Јас за таков бизнис не сум слушнал до сега освен за овој со кој се занимавам.
-Откако моите вложени пари се вратија со 20% профит за да ја проверам функционалноста, побарав исплата. Тоа всушност беше и главниот услов за да влезам во бизнисов - да функционира исплатата. За рок од 24 саати парите беа на мојата сметка на веб системот за наплата, од таму за наредни 24 саати на мојата девизна сметка во мојата банка во Македонија!!!
Значи, функционира и може да се заработува. Е искрено, немаше посреќен човек од мене во тој миг. Се радував и скокав како мало дете кое ја добило долго посакуваната играчка.
Заработените пари заедно со профитот и уште нешто помала сума пари од колку првиот пат ги реинвестирав повторно во кредитни пакети. Сега веќе онаа прва заработена сума беше двојно поголема. Тоа го правам секој нареден пат кога треба да внесам нови кредитни пакети и го зголемувам влогот а со тоа имам и значително поголем профит. Не ги реинвестирам сите пари зашто сепак, потребно е да се има нешто и за тековни трошоци, но реинвестирањето до сега ми донесе една сосема солидна заработка која поделена по месеци е блиску до една одлична Македонска месечна плата!
Ако се одваживте да го прочитате ова што го напишав и најдовте дека би сакале и можеле да се вклучите во овој начин на заработка на пари од дома, тогаш КЛИКНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК Запомнете, не морате веднаш да инвестирате. Можете да се зачлените бесплатно како пробен член за времетраење од 30 дена со извесни ограничувања во можностите за заработка, но сепак да заработите некоја сума пари и вредни поени кои понатаму можете да ги искористите за друг вид активности кои можат да ви донесат пари.
-И што е најважно, барем за мене, воопшто нема потреба да барате реферали кои би ги внесувале во системот. Доволно ќе заработите и без тоа себеси да се малтретирате убедувајки некого зошто би требало да го почне ова.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
воопшто нема потреба да барате реферали кои би ги внесувале во системот.
:facepalm: А зошто тогаш ти си внел онолкав болдиран реферал? Нели нема потреба.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Ахахахах урлам. Добра прича. Направи си едно блогче на англиски и пласирај ја причава. Само глупи Американци и Индијци ќе се нафатат.

И на крај размисли дали ги лажиш сите или и самиот се лажиш.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
@paraglajder може на кратко да објасниш за што се работи затоа што гледам на разни места бараат и за 40$. Знам дека треба да се плати 5 долари и тоа не е проблем, само ме интересира откако ќе ти го дадам акаунтот дали ти имаш пристап до целиот гугл акаунт? мејл, гугл плус и тн. И тоа не ми е толку важно затоа што имам неколку акаунти само ме итнересира што е поентата? Зошто не си купат акаунти и не користат впн или некоја друга финта за ИПто?[DOUBLEPOST=1432481343][/DOUBLEPOST]@Mandrak само да ти признаам дека одлично преведуваш од англиски јазик. Ако ми треба преведувач во блиска иднина во тимот ќе те барам :)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
:facepalm: А зошто тогаш ти си внел онолкав болдиран реферал? Нели нема потреба.
Никој не те принудува. Сакаш влезе, нејќеш - не влегувај. Реферал сам по себе не носи заработка ако не не инвестира во кредитни палети. Единствено од тоа можеш да добиеш до најмногу 10% што и не е којзнае колку имајки предвид дека имаш commission само до прво ниво реферали под тебе. Не е баш класичен мулти-левел или понзи па да мораш да се отепуваш со рекламирање наоколу. Ако не ти оди тој дел тогаш сосема ти е доволно да заработуваш и од сопствените инвестиции и кликање. Можеш и да продадеш банер или кликови на заинтересиран субјект, ама тоа кај нас потешко оди малку. Кога на нашиве полуписмени бизнисмени им објаснуваш зашто му треба повеќе кликови на сајтот за да се исјачи повисоко на Google, те гледа бело и ти вика „А зашто да се искачам повисоко на google? “ и не вреди натаму што да се муабети веќе. За тоа велам, сосема е доволно без дополнителни напори да си инвестираш ви кредитни пакети за себе, да си кликаш по 10 линка на ден и од како пакетите ќе ти направат +20% од нивната вредност, да ги реинвестираш а по можност и да си докупиш пакети и да си направиш апгрејд на видот на членство и да си заработиш. Јас во овој миг оперирам со околу 600$ инвестиција во кредитни пакети и на годишно ниво ги имам назад 1:1, односно 100% добивка. На секој нареден пресметковен период на стасување на 20-те % докупувам кредитни пакети и го зголемувам влогот и тоа ќе го правам најверојатно додека стигнам до активна инвестиција од 5 000$ што ќе ми ги овозможи планираните и очекувани ефекти.
http://parisekogas.wix.com/parisekogas[DOUBLEPOST=1432572463][/DOUBLEPOST]
@paraglajder може на кратко да објасниш за што се работи затоа што гледам на разни места бараат и за 40$. Знам дека треба да се плати 5 долари и тоа не е проблем, само ме интересира откако ќе ти го дадам акаунтот дали ти имаш пристап до целиот гугл акаунт? мејл, гугл плус и тн. И тоа не ми е толку важно затоа што имам неколку акаунти само ме итнересира што е поентата? Зошто не си купат акаунти и не користат впн или некоја друга финта за ИПто?[DOUBLEPOST=1432481343][/DOUBLEPOST]@Mandrak само да ти признаам дека одлично преведуваш од англиски јазик. Ако ми треба преведувач во блиска иднина во тимот ќе те барам :)
Нема превод! Се е авторски текст и е жива вистина! Јас мислам дека најмалку 5 мауси и 3 тастатури фрлив барајки сигурен начин да заработам пари на интернет. Мислам дека се имам измалтретирано и одено со глава низ ѕид кога е оваа проблематика како ретко кој. И сега од како најдов и тоа сосема случајно начин кој го барав, тоа го споделувам овде. Кој се сомнева, нека се сомнева. Се сомневав и јас посебно кога ќе ми текне како се имам нагарабусано по разни сајови или места кои нудат заработка. На некои може им е смешно па дека многу итри типци се, гледам напраиле огромен кеш, па сеир ќе пробаат да ми фаќаат како тебе. И да ти кажам право, ич Стојко не ме боли, отрпнат сум на тоа. Линкот го позтирав најмногу со желба да можат и други на кои овој начин им одговара да си заработат. Толку е муабетот, ај поздравен биди ми и фаќај Google транслејтот да преведуваш. Јас својата животна приказна почнав да си ја пишувам ;)
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Тоа со крупен фонт некако ми делува баш американски, ДА! ВИСТИНА Е! Звучи како буквален превод. Можеби грешам, се извинувам ако е така продолжи да заработуваш и со среќа.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Тоа со крупен фонт некако ми делува баш американски, ДА! ВИСТИНА Е! Звучи како буквален превод. Можеби грешам, се извинувам ако е така продолжи да заработуваш и со среќа.
Кога си во прилика да го доживееш она што толку често го слушаш на Англиски искажано од Амери, тогаш без да сакаш начинот на кој ти е презентирано си го врши своето влијание врз тебе. Не се обидуваш да измислуваш топла вода туку едноставно правиш како што и другите прават зашто тоа е начинот кој функционира.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Кога си во прилика да го доживееш она што толку често го слушаш на Англиски искажано од Амери, тогаш без да сакаш начинот на кој ти е презентирано си го врши своето влијание врз тебе. Не се обидуваш да измислуваш топла вода туку едноставно правиш како што и другите прават зашто тоа е начинот кој функционира.
Во ред не мислев ништо лошо. Поздрав.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Инаку, последниве месец дена тестирам една платформа која за да почнеш да заработуваш, воопшто не мораш да инвестираш. Влегуваш, се зачленуваш, нормално потребно е да имаш акаунт кај некоја интернет банка како PayPall, Payza, Solid Trust Pay... и почнуваш да кликаш на 10 линка во 24 саати. После првото искликување на овие 10 линка се квалификуваш за кликање на кеш-линкови кои дневно можат да донесат и од 0,2$ со тоа што во тек на 24 саати знаат да се појавуваат и почесто па поради тоа за да ги искористам максимално јас влегувам по два пати на ден, еднаш претпладне и еднаш навечер после 22:00. Инаку останатото си е исто како и кај други вакви сајтови со тоа што цената на еден пакет е исто, околу 50$, но овде профитот е помал, изнесува само 10% и е многу побрз, доаѓа за 45 дена! Исто така, овој бизнис е повеќе ориентиран кон работа со реферали па така она што вашите реферали го заработуваат од кеш-линковите го имате и вие во износ од 100%! Не сум успеал сеуште да дојдам до сознание колкав е профитот од профит-шерингот и пакетите на рефералите и дали го има, но знам дека следува и до тоа добар профит. Ако сте заинтересирани, можете да се зачлените ОВДЕ НА ОВОЈ ЛИНК
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Заработка без инвестирање (дополнето)

1. Исплата на Payza, Paypal, Netteler проверена работа функционира безпрекорно од Април 2015 газдата е Американец и серверот е изнајмен до 2025 со реални реферали погледни овде
2. Исплата на Payza, Paypal, Payeer проверена работа функционира безпрекорно од Септември 2014 и го препорачувам еден од најсигурните серверот е изнајмен до Септември 2017 год. газдата е Американец така да можете да имате подолгорочен план за заработка бидете активни и на грид играта и секоја недела со нови бонус програми, погледни овде
3. Исплата на Payza, Paypal, Perfect Money и е моментално во тренд, програмот е стартуван кон средината на Јуни 2015 рангиран како број еден Paid To Click газдата е Шпанец и регистрирана фирма во Обединетото Кралство или UK серверот е изнајмен до 2018 сепак е нов и го ставам под тест, погледни овде
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom