Понуда за заработка на интернет.

Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Заработка без инвестирање (дополнето)

1. Исплата на Payza, Paypal, Netteler проверена работа функционира безпрекорно од Април 2015 газдата е Американец и серверот е изнајмен до 2025 со реални реферали погледни овде
2. Исплата на Payza, Paypal, Payeer проверена работа функционира безпрекорно од Септември 2014 и го препорачувам еден од најсигурните серверот е изнајмен до Септември 2017 год. газдата е Американец така да можете да имате подолгорочен план за заработка бидете активни и на грид играта и секоја недела со нови бонус програми, погледни овде
3. Исплата на Payza, Paypal, Perfect Money и е моментално во тренд, програмот е стартуван кон средината на Јуни 2015 рангиран како број еден Paid To Click газдата е Шпанец и регистрирана фирма во Обединетото Кралство или UK серверот е изнајмен до 2018 сепак е нов и го ставам под тест, погледни овде
Site se egistrirani vo UK..i Rising traffic isto taka..a dal nekomu paid to click Rising?? MIslam nekoj cash link..:D[DOUBLEPOST=1441212779][/DOUBLEPOST]Ovaa rev share starna e dijamant medju novite koi iskocija letovo...na 8.8 e aktivna a ima sledni performasni:
HQ3.jpeg
Znaci site sto ja probale ja falat...ne e samo obicna reklama..sabajle kupiv paket od 20$ a sega imam 0.7 na balans i 1,2$ na repurchase..za okolu 9 casa...odlicni performansi :) A ispaltite se redivni i brzi..raboti si site procesori i ne ve ogranicuva na STP I PM samo:)

https://www.hqrevshare.com/?r=ALeks1
p.s gi probav skoro site novive rev sharevi..ovaa e najdobra vo sekoj pogled!!!
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Site se egistrirani vo UK..i Rising traffic isto taka..a dal nekomu paid to click Rising?? MIslam nekoj cash link..:D[DOUBLEPOST=1441212779][/DOUBLEPOST]Ovaa rev share starna e dijamant medju novite koi iskocija letovo...na 8.8 e aktivna a ima sledni performasni:
Прегледај го приврзокот 127932
Znaci site sto ja probale ja falat...ne e samo obicna reklama..sabajle kupiv paket od 20$ a sega imam 0.7 na balans i 1,2$ na repurchase..za okolu 9 casa...odlicni performansi :) A ispaltite se redivni i brzi..raboti si site procesori i ne ve ogranicuva na STP I PM samo:)

https://www.hqrevshare.com/?r=ALeks1
p.s gi probav skoro site novive rev sharevi..ovaa e najdobra vo sekoj pogled!!!
Остај ти прикаски батка. Овој сајт нема никаква заштита и никаква информацја за сопственикот. Ова ќе падне и тоа има да тресне и ќе се чудиш кај ги снема парите!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
„Нема дупење, само шмукање“ :pos:
-Еве сајт на кој може да се заработи без да се клика секој ден по линкови и само со 20$ инветиција каде чистата заработка е 50% од инвестицијата, а можноста за ренвестирање и зголемување на влогот и профитот стасува со првите 10$ заработен профит. Паралелно со PPC сајтови го тестирам и ова и сум неверојатно задоволен. Од инвестирани 200$ во Февруари сега веќе сум на 500 и кусур со тенденција да додадам уште толку свежа инвестиција и да стасам до околу 3-4 000$ до Нова година. Не е HYIP зашто не нуди шеми каде има одреденаи различни минимуми на влогот со различни времиња на приспевање на профитот туку е само една можност во основа со минимум од 20$ и временски период кој за сега варира од 120 до 140 дена, нуди избор за кој вид тргување на берза сакаш да ги инвестираш парите, работат со повеќе платеѓни системи, но јас од искуство го препорачувам PAYEER и компанијата постои повеќе од 7 години од кои над една ипол година работи глобално и ептен стабилно. Еве ЛИНК за оние кои сакаат да видат за што се работи.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Site se egistrirani vo UK..i Rising traffic isto taka..a dal nekomu paid to click Rising?? MIslam nekoj cash link..:D[DOUBLEPOST=1441212779][/DOUBLEPOST]Ovaa rev share starna e dijamant medju novite koi iskocija letovo...na 8.8 e aktivna a ima sledni performasni:
Прегледај го приврзокот 127932
Znaci site sto ja probale ja falat...ne e samo obicna reklama..sabajle kupiv paket od 20$ a sega imam 0.7 na balans i 1,2$ na repurchase..za okolu 9 casa...odlicni performansi :) A ispaltite se redivni i brzi..raboti si site procesori i ne ve ogranicuva na STP I PM samo:)

https://www.hqrevshare.com/?r=ALeks1
p.s gi probav skoro site novive rev sharevi..ovaa e najdobra vo sekoj pogled!!!
[DOUBLEPOST=1443675108][/DOUBLEPOST]
„Нема дупење, само шмукање“ :pos:
-Еве сајт на кој може да се заработи без да се клика секој ден по линкови и само со 20$ инветиција каде чистата заработка е 50% од инвестицијата, а можноста за ренвестирање и зголемување на влогот и профитот стасува со првите 10$ заработен профит. Паралелно со PPC сајтови го тестирам и ова и сум неверојатно задоволен. Од инвестирани 200$ во Февруари сега веќе сум на 500 и кусур со тенденција да додадам уште толку свежа инвестиција и да стасам до околу 3-4 000$ до Нова година. Не е HYIP зашто не нуди шеми каде има одреденаи различни минимуми на влогот со различни времиња на приспевање на профитот туку е само една можност во основа со минимум од 20$ и временски период кој за сега варира од 120 до 140 дена, нуди избор за кој вид тргување на берза сакаш да ги инвестираш парите, работат со повеќе платеѓни системи, но јас од искуство го препорачувам PAYEER и компанијата постои повеќе од 7 години од кои над една ипол година работи глобално и ептен стабилно. Еве ЛИНК за оние кои сакаат да видат за што се работи.
A tek ovoj ko ce padne HYIP(Hyily yield investment program)...Krajno rizicen investicicki program...L) Tsunami :D)[DOUBLEPOST=1443675275][/DOUBLEPOST]
Site se egistrirani vo UK..i Rising traffic isto taka..a dal nekomu paid to click Rising?? MIslam nekoj cash link..:D[DOUBLEPOST=1441212779][/DOUBLEPOST]Ovaa rev share starna e dijamant medju novite koi iskocija letovo...na 8.8 e aktivna a ima sledni performasni:
Прегледај го приврзокот 127932
Znaci site sto ja probale ja falat...ne e samo obicna reklama..sabajle kupiv paket od 20$ a sega imam 0.7 na balans i 1,2$ na repurchase..za okolu 9 casa...odlicni performansi :) A ispaltite se redivni i brzi..raboti si site procesori i ne ve ogranicuva na STP I PM samo:)

https://www.hqrevshare.com/?r=ALeks1
p.s gi probav skoro site novive rev sharevi..ovaa e najdobra vo sekoj pogled!!!
[DOUBLEPOST=1443675569][/DOUBLEPOST]Slednata golema strana sto ke bide (acx vece puka po savovite ) a kaj da e ke restartira na 2 %..::kuracc: ..znaci ,next big site, moze da bide slednava:https://www.revadburst.com/?r=aleks1
ZA 24 casa vlegoa skoro 4000 clenovi..hm...gi kombinira najdobrite elementi na najdobrite strani na 2015 godina:Adbrook I MAP :D[DOUBLEPOST=1443675710][/DOUBLEPOST] REvadBurst.jpeg REvadBurst.jpeg REvads 2.jpeg
Pocina za 10 dena , fakajte go vozot so vreme..od procesori gi ima site klasicni:)
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
[DOUBLEPOST=1443675108][/DOUBLEPOST]
A tek ovoj ko ce padne HYIP(Hyily yield investment program)...Krajno rizicen investicicki program...L) Tsunami :D)[DOUBLEPOST=1443675275][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1443675569][/DOUBLEPOST]Slednata golema strana sto ke bide (acx vece puka po savovite ) a kaj da e ke restartira na 2 %..::kuracc: ..znaci ,next big site, moze da bide slednava:https://www.revadburst.com/?r=aleks1
ZA 24 casa vlegoa skoro 4000 clenovi..hm...gi kombinira najdobrite elementi na najdobrite strani na 2015 godina:Adbrook I MAP :D[DOUBLEPOST=1443675710][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 129686 Прегледај го приврзокот 129686 Прегледај го приврзокот 129687
Pocina za 10 dena , fakajte go vozot so vreme..od procesori gi ima site klasicni:)
Која е поентата да вложиш пари за некој со нив да работи, да ти ги врати назад по 2-4 месеци со 10-20% профит, ама под услов да му одработиш секој ден кликање на 10 линка? За да дојдеш до некоја малку попристојна заработувачка во месецот, треба да вложиш куп пари кои ако во нормални околности ги имаш, тогаш сигурно би ги вложил во нешто попрофитабилно. Кога одиш да се вработиш некаде за плата, работодавецот покрај тоа што ќе работиш секој ден за таа плата, не ти бара да вложуваш и пари за да ти ја даде платата туку бара само да си го одработиш своето. Значи, експлоатиран си физички зашто работи со кликањето а секој твој клик сопственикот на сајтот дебело го наплаќа на адвертајзерите, ама тоа ти е поставено како услов за да добиеш "revenue sharing" од парите кои си му ги дал да ги врти па со тоа и материјално те експлоатира. За сигурноста не муабетам зашто еден куп PPC сајтови кои работе турбо веќе не постојат. Кај HYIP-овите има голем ризик, ама ако научиш како да ги работиш тогаш загубите ќе ти се сведат на минимум а добивките ќе ти бидат вредни за почит и дури и повеќе од тоа. Арно ама како што велат, не може секој да биде голем играч. Некој мора и низ маало да шутира на мали голчиња :)
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Која е поентата да вложиш пари за некој со нив да работи, да ти ги врати назад по 2-4 месеци со 10-20% профит, ама под услов да му одработиш секој ден кликање на 10 линка? За да дојдеш до некоја малку попристојна заработувачка во месецот, треба да вложиш куп пари кои ако во нормални околности ги имаш, тогаш сигурно би ги вложил во нешто попрофитабилно. Кога одиш да се вработиш некаде за плата, работодавецот покрај тоа што ќе работиш секој ден за таа плата, не ти бара да вложуваш и пари за да ти ја даде платата туку бара само да си го одработиш своето. Значи, експлоатиран си физички зашто работи со кликањето а секој твој клик сопственикот на сајтот дебело го наплаќа на адвертајзерите, ама тоа ти е поставено како услов за да добиеш "revenue sharing" од парите кои си му ги дал да ги врти па со тоа и материјално те експлоатира. За сигурноста не муабетам зашто еден куп PPC сајтови кои работе турбо веќе не постојат. Кај HYIP-овите има голем ризик, ама ако научиш како да ги работиш тогаш загубите ќе ти се сведат на минимум а добивките ќе ти бидат вредни за почит и дури и повеќе од тоа. Арно ама како што велат, не може секој да биде голем играч. Некој мора и низ маало да шутира на мали голчиња :)
Bog da cuva, kakvi cudovista samobendisani uste ima niz Makedonijava :)[DOUBLEPOST=1443834795][/DOUBLEPOST]
Која е поентата да вложиш пари за некој со нив да работи, да ти ги врати назад по 2-4 месеци со 10-20% профит, ама под услов да му одработиш секој ден кликање на 10 линка? За да дојдеш до некоја малку попристојна заработувачка во месецот, треба да вложиш куп пари кои ако во нормални околности ги имаш, тогаш сигурно би ги вложил во нешто попрофитабилно. Кога одиш да се вработиш некаде за плата, работодавецот покрај тоа што ќе работиш секој ден за таа плата, не ти бара да вложуваш и пари за да ти ја даде платата туку бара само да си го одработиш своето. Значи, експлоатиран си физички зашто работи со кликањето а секој твој клик сопственикот на сајтот дебело го наплаќа на адвертајзерите, ама тоа ти е поставено како услов за да добиеш "revenue sharing" од парите кои си му ги дал да ги врти па со тоа и материјално те експлоатира. За сигурноста не муабетам зашто еден куп PPC сајтови кои работе турбо веќе не постојат. Кај HYIP-овите има голем ризик, ама ако научиш како да ги работиш тогаш загубите ќе ти се сведат на минимум а добивките ќе ти бидат вредни за почит и дури и повеќе од тоа. Арно ама како што велат, не може секој да биде голем играч. Некој мора и низ маало да шутира на мали голчиња :)
I hyipovite rabotat kako is ite drugi po istiio ref princip, ama sekogas mora da se najde nekoja budala da mrzi muda:D[DOUBLEPOST=1443834886][/DOUBLEPOST] 555555555555.jpeg
HQ pays every day..not acx anymore:) Dostojna alternativa na ponzi semata zvana acx:)[DOUBLEPOST=1443835153][/DOUBLEPOST]
Остај ти прикаски батка. Овој сајт нема никаква заштита и никаква информацја за сопственикот. Ова ќе падне и тоа има да тресне и ќе се чудиш кај ги снема парите!
HYIP bese i Boss Auto i Creatinv i desetici ako ne i stotici slicni sranja, retko koj se ofajdi...moze MAndrak ili aka Don Exxo e isklucok:)[DOUBLEPOST=1443838410][/DOUBLEPOST]
„Нема дупење, само шмукање“ :pos:
-Еве сајт на кој може да се заработи без да се клика секој ден по линкови и само со 20$ инветиција каде чистата заработка е 50% од инвестицијата, а можноста за ренвестирање и зголемување на влогот и профитот стасува со првите 10$ заработен профит. Паралелно со PPC сајтови го тестирам и ова и сум неверојатно задоволен. Од инвестирани 200$ во Февруари сега веќе сум на 500 и кусур со тенденција да додадам уште толку свежа инвестиција и да стасам до околу 3-4 000$ до Нова година. Не е HYIP зашто не нуди шеми каде има одреденаи различни минимуми на влогот со различни времиња на приспевање на профитот туку е само една можност во основа со минимум од 20$ и
Bog da cuva, kakvi cudovista samobendisani uste ima niz Makedonijava :)[DOUBLEPOST=1443834795][/DOUBLEPOST]
I hyipovite rabotat kako is ite drugi po istiio ref princip, ama sekogas mora da se najde nekoja budala da mrzi muda:D[DOUBLEPOST=1443834886][/DOUBLEPOST] 555555555555.jpeg
HQ pays every day..not acx anymore:) Dostojna alternativa na ponzi semata zvana acx:)[DOUBLEPOST=1443835153][/DOUBLEPOST]
HYIP bese i Boss Auto i Creatinv i desetici ako ne i stotici slicni sranja, retko koj se ofajdi...moze MAndrak ili aka Don Exxo e isklucok:)
, работат со повеќе платеѓни системи, но јас од искуство го препорачувам PAYEER и компанијата постои повеќе од 7 години од кои над една ипол година работи глобално и ептен стабилно. Еве ЛИНК за оние кои сакаат да видат за што се работи.
KAko prvo PAyeer mora da poracas kartica koja e besplatna ama se plaka 50% od vkuponiot godisen prihod na karticata...t.e kompanijata avtomatski ti go odzema od krajniot godisen prihod :( Sto e EPTEN mnogu so ogled deka na pr Neteller karticata kosta samo 13 $ i so toa zavsruvaat site plakanja za nea..nema nikakvi danoci i clanarini posle..i so enam mozes komotno da pazaris kako so debitna karticka po marketi, bensinski pumpi i sl.. ili an sekoj BANKOMAT kade se naplaka mozda najmala provizija za transakciite od site ostanati akrtici..a i zastiteni ste od UJP koj nema uvid vo rabotenjeto so nea.[DOUBLEPOST=1443838456][/DOUBLEPOST]
„Нема дупење, само шмукање“ :pos:
-Еве сајт на кој може да се заработи без да се клика секој ден по линкови и само со 20$ инветиција каде чистата заработка е 50% од инвестицијата, а можноста за ренвестирање и зголемување на влогот и профитот стасува со првите 10$ заработен профит. Паралелно со PPC сајтови го тестирам и ова и сум неверојатно задоволен. Од инвестирани 200$ во Февруари сега веќе сум на 500 и кусур со тенденција да додадам уште толку свежа инвестиција и да стасам до околу 3-4 000$ до Нова година. Не е HYIP зашто не нуди шеми каде има одреденаи различни минимуми на влогот со различни времиња на приспевање на профитот туку е само една можност во основа со минимум од 20$ и
Bog da cuva, kakvi cudovista samobendisani uste ima niz Makedonijava :)[DOUBLEPOST=1443834795][/DOUBLEPOST]
I hyipovite rabotat kako is ite drugi po istiio ref princip, ama sekogas mora da se najde nekoja budala da mrzi muda:D[DOUBLEPOST=1443834886][/DOUBLEPOST] 555555555555.jpeg
HQ pays every day..not acx anymore:) Dostojna alternativa na ponzi semata zvana acx:)[DOUBLEPOST=1443835153][/DOUBLEPOST]
HYIP bese i Boss Auto i Creatinv i desetici ako ne i stotici slicni sranja, retko koj se ofajdi...moze MAndrak ili aka Don Exxo e isklucok:)
, работат со повеќе платеѓни системи, но јас од искуство го препорачувам PAYEER и компанијата постои повеќе од 7 години од кои над една ипол година работи глобално и ептен стабилно. Еве ЛИНК за оние кои сакаат да видат за што се работи.
KAko prvo PAyeer mora da poracas kartica koja e besplatna ama se plaka 50% od vkuponiot godisen prihod na karticata...t.e kompanijata avtomatski ti go odzema od krajniot godisen prihod :( Sto e EPTEN mnogu so ogled deka na pr Neteller karticata kosta samo 13 $ i so toa zavsruvaat site plakanja za nea..nema nikakvi danoci i clanarini posle..i so enam mozes komotno da pazaris kako so debitna karticka po marketi, bensinski pumpi i sl.. ili an sekoj BANKOMAT kade se naplaka mozda najmala provizija za transakciite od site ostanati akrtici..a i zastiteni ste od UJP koj nema uvid vo rabotenjeto so nea.[DOUBLEPOST=1443838724][/DOUBLEPOST]
Не можам а да не влезам овде во оваа дискусија бидејки темата ми е ептен блиска.

-Можеби десетици години гледано на назад се обидував да пронајдам начин кој може да ми донесее пристојна заработувачка од дома преку интернет. Се зачленував на разни сајтови каде е нудат разни работи како кликање за пари, испраќање писма, пишување рецензии за разни производи...Секогаш останував со „куси ракави“! Или кога ќе побарав исплата ми го затвораа профилот со образложение дека сум ги прекршил правилата (а воопшто такво нешто не бев сторил) или требаше да вложам огромен труд за смешно мала сума пари, или пак едноставно Македонија воопшто не постоеше на нивните лист на земји од кои може некој да се зачлени. Кога речиси веќе кренав раце од обаа идеја, сосема случајно имав контакт со еден мој драг дамнешен пријател кој е веќе 18 години изселен од Македонија и живее во Велика Британија. Низ разговор околу „како живееш - што работиш - како ти оди?“ ми откри и ми понуди неверојатно добар бизнис кој кај мене не разбуди ништо друо освен скептицизам во тој момент имајки ги предвид моите ужасно лоши искуства на тоа поле. Тој е во овој бизнис веќе една ипол година и заработува одлична месечна сума пари која му овозможува повеќе од пристоен живот во еден од најскапите градови во светот Лондон! Може да си дозволи скапа куќа, убав и скап автомобил, исто таков годишен одмор но и редовно платени сметки, квалитетно обрзование за своите деца, брендирана гардероба...и се кое е веројатно сон и желба на многумина дури и во земји во кои населението има значително повиско животен стандард од нас.
-Размислував долго додека одлучив да влезам. Сепак, иако платформата нуди 30 дневно бесплатно пробно членство, според пресметките вистинската заработка доаѓа дури одкако ќе се инвестира некоја почетна минимална сума пари. Искрено, имав голема доза страв за тоа дали парите што ќе ги инвестирам кои иако се малку и знам дека тешко сум дошол до нив, воопшто некогаш ќе ги видам па макар и без никаков профит. Но, желбата за изнаоѓање начин на заработка каков што од секогаш сум посакувал во даден момент го победи овј страв. Се престрашив и „влегов во орото“. И знаете што? -Воопшто не се кајам! Воопшто не требаше да размислувам толку зашто за тоа време додека размислував ќе заработев уште повеќе!
Се зачленив со основно платено годишно членство и купив еден кредитен пакет, најминималното вложување на оваа платформа. Откако ми беше активирано членството и тој еден кредитен пакет веднаш почнав да оторам по 10 ликови дневно чие разгледување трае од 10 до 30 секунди за секој и ПОСЛЕ 20 МИНУТИ НА МОЈАТА СМЕТКА ВЕЌЕ ПОЧНАА ДА СТАСУВААТ ПАРИ!!! ДА! ВИСТИНСКИ ПАРИ!!!
Вложените пари во кредитни пакети кои се всушност краткорочни хартии од вредност (во случајов акции) имаат важност од 2 до 4 месеци, или онолку време колку е потребно нивната вредност да се зголеми за 20% ДА! 20%!!!
Кој друг бизнис би можел да го зголеми капиталот и да донесе профит од 20% за волку кус период? Јас за таков бизнис не сум слушнал до сега освен за овој со кој се занимавам.
-Откако моите вложени пари се вратија со 20% профит за да ја проверам функционалноста, побарав исплата. Тоа всушност беше и главниот услов за да влезам во бизнисов - да функционира исплатата. За рок од 24 саати парите беа на мојата сметка на веб системот за наплата, од таму за наредни 24 саати на мојата девизна сметка во мојата банка во Македонија!!!
Значи, функционира и може да се заработува. Е искрено, немаше посреќен човек од мене во тој миг. Се радував и скокав како мало дете кое ја добило долго посакуваната играчка.
Заработените пари заедно со профитот и уште нешто помала сума пари од колку првиот пат ги реинвестирав повторно во кредитни пакети. Сега веќе онаа прва заработена сума беше двојно поголема. Тоа го правам секој нареден пат кога треба да внесам нови кредитни пакети и го зголемувам влогот а со тоа имам и значително поголем профит. Не ги реинвестирам сите пари зашто сепак, потребно е да се има нешто и за тековни трошоци, но реинвестирањето до сега ми донесе една сосема солидна заработка која поделена по месеци е блиску до една одлична Македонска месечна плата!
Ако се одваживте да го прочитате ова што го напишав и најдовте дека би сакале и можеле да се вклучите во овој начин на заработка на пари од дома, тогаш КЛИКНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК Запомнете, не морате веднаш да инвестирате. Можете да се зачлените бесплатно како пробен член за времетраење од 30 дена со извесни ограничувања во можностите за заработка, но сепак да заработите некоја сума пари и вредни поени кои понатаму можете да ги искористите за друг вид активности кои можат да ви донесат пари.
-И што е најважно, барем за мене, воопшто нема потреба да барате реферали кои би ги внесувале во системот. Доволно ќе заработите и без тоа себеси да се малтретирате убедувајки некого зошто би требало да го почне ова.
OVAkva prevara od covek sute vo zivot ne sum videl..ti treba so politika da se zanimavas i da pustas kanalizacii i toa fekalni po selata ( i toa so nivni apri) i da gi alzes ludjeto deka vladata platila od geb za da oni imat kade da s...t:)
 
Последно уредено:
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Bog da cuva, kakvi cudovista samobendisani uste ima niz Makedonijava :)[DOUBLEPOST=1443834795][/DOUBLEPOST]
I hyipovite rabotat kako is ite drugi po istiio ref princip, ama sekogas mora da se najde nekoja budala da mrzi muda:D[DOUBLEPOST=1443834886][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 129813
HQ pays every day..not acx anymore:) Dostojna alternativa na ponzi semata zvana acx:)[DOUBLEPOST=1443835153][/DOUBLEPOST]
HYIP bese i Boss Auto i Creatinv i desetici ako ne i stotici slicni sranja, retko koj se ofajdi...moze MAndrak ili aka Don Exxo e isklucok:)[DOUBLEPOST=1443838410][/DOUBLEPOST]
KAko prvo PAyeer mora da poracas kartica koja e besplatna ama se plaka 50% od vkuponiot godisen prihod na karticata...t.e kompanijata avtomatski ti go odzema od krajniot godisen prihod :( Sto e EPTEN mnogu so ogled deka na pr Neteller karticata kosta samo 13 $ i so toa zavsruvaat site plakanja za nea..nema nikakvi danoci i clanarini posle..i so enam mozes komotno da pazaris kako so debitna karticka po marketi, bensinski pumpi i sl.. ili an sekoj BANKOMAT kade se naplaka mozda najmala provizija za transakciite od site ostanati akrtici..a i zastiteni ste od UJP koj nema uvid vo rabotenjeto so nea.[DOUBLEPOST=1443838456][/DOUBLEPOST]
KAko prvo PAyeer mora da poracas kartica koja e besplatna ama se plaka 50% od vkuponiot godisen prihod na karticata...t.e kompanijata avtomatski ti go odzema od krajniot godisen prihod :( Sto e EPTEN mnogu so ogled deka na pr Neteller karticata kosta samo 13 $ i so toa zavsruvaat site plakanja za nea..nema nikakvi danoci i clanarini posle..i so enam mozes komotno da pazaris kako so debitna karticka po marketi, bensinski pumpi i sl.. ili an sekoj BANKOMAT kade se naplaka mozda najmala provizija za transakciite od site ostanati akrtici..a i zastiteni ste od UJP koj nema uvid vo rabotenjeto so nea.[DOUBLEPOST=1443838724][/DOUBLEPOST]
OVAkva prevara od covek sute vo zivot ne sum videl..ti treba so politika da se zanimavas i da pustas kanalizacii i toa fekalni po selata ( i toa so nivni apri) i da gi alzes ludjeto deka vladata platila od geb za da oni imat kade da s...t:)
Ако ме следиш во дискусиите, ќе прочиташе дека веќе кренав раце од „Кликачки“ сајтови! Ама бидејки читаш накурчено само против фактите кои ги изнесувам, тогаш јасно е дека ќе вадиш од нафталин постови од времето кога и јас сум размислувал и сум бил во филм во каков што си ти сега. Можно е и уште пред мене да си почнал да се занимаваш со PPC ама тоа е веќе прашање на еволуцијата :)
И нешто си ги измешал брзините со Payeer изгледа. Никаде не си обврзан да имаш нивна картичка, јас парите од Payeer си ги подигам со тренсфер на моја девизна Master картичка без никаков проблем. Тресеш зелени за работи кои не си ни пробал да ги направиш!
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Ако ме следиш во дискусиите, ќе прочиташе дека веќе кренав раце од „Кликачки“ сајтови! Ама бидејки читаш накурчено само против фактите кои ги изнесувам, тогаш јасно е дека ќе вадиш од нафталин постови од времето кога и јас сум размислувал и сум бил во филм во каков што си ти сега. Можно е и уште пред мене да си почнал да се занимаваш со PPC ама тоа е веќе прашање на еволуцијата :)
И нешто си ги измешал брзините со Payeer изгледа. Никаде не си обврзан да имаш нивна картичка, јас парите од Payeer си ги подигам со тренсфер на моја девизна Master картичка без никаков проблем. Тресеш зелени за работи кои не си ни пробал да ги направиш!
Na carbon imam nalog od pocetok...ali ima nesto sto ne go ,rabotam (mozebi toa sto pratam forumi stranski i ex yu, kade na veliko se blatat krajnorizickite ivesticioni programi kako carbon i boss auto(ovoj zadnjiov im zema parite na moi prijateli koz neuspesno gi razubedyvav da ne vlozuvaat na HYIP (citaj krajna prevara) :)
HQ epoglasen za najstabilen revenue share na vtora polovina na 2015(momentalno e na prvo mesto) znaci ne e ptc...
UsernameAmountPayment ProcessorDate
domanhtuyen$6.50PerfectMoney10-07-2015 01:10:15
camchuong$24.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:50
thuylinh592018$136.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:29
nmqvn1975$32.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:44
gwodo$21.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:30
duhung68$12.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:56
Hungbui$65.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:44
Kenbao$12.99PerfectMoney10-07-2015 01:10:13
trangvan$25.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:04
NguyenQuocKhanh91$29.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:43[DOUBLEPOST=1444175829][/DOUBLEPOST]bhupendra45$150.00PayPal10-06-2015 10:10:30
witchdoctor228$6.88PerfectMoney10-06-2015 10:10:25
vinhvu$12.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:29
lenat$5.70PerfectMoney10-06-2015 10:10:15
huhuxado$27.53PerfectMoney10-06-2015 10:10:48
loginSerg$50.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:30
almazrich$5.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:50
Likimas888$10.81PerfectMoney10-06-2015 09:10:59
varkraud$5.00PayPal10-06-2015 09:10:26
Sergiu107$5.00PerfectMoney10-06-2015 09:10:20
i taka nataka..dokazi ima tolku sto ne mozat da se dobrojat

TOTAL MEMBERS
30576


TOTAL PURCHASES
$4482930.00


TOTAL PAIDOUT
$1114564.96


link za registracija: https://hqrevshare.com/?r=ALeks
i za kraj..ne propustajte sansa smislena strana..ednas na nekolku meseci izleguva takva prilika!!![DOUBLEPOST=1444176155][/DOUBLEPOST]
Na carbon imam nalog od pocetok...ali ima nesto sto ne go ,rabotam (mozebi toa sto pratam forumi stranski i ex yu, kade na veliko se blatat krajnorizickite ivesticioni programi kako carbon i boss auto(ovoj zadnjiov im zema parite na moi prijateli koz neuspesno gi razubedyvav da ne vlozuvaat na HYIP (citaj krajna prevara) :)
HQ epoglasen za najstabilen revenue share na vtora polovina na 2015(momentalno e na prvo mesto) znaci ne e ptc...
UsernameAmountPayment ProcessorDate
domanhtuyen$6.50PerfectMoney10-07-2015 01:10:15
camchuong$24.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:50
thuylinh592018$136.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:29
nmqvn1975$32.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:44
gwodo$21.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:30
duhung68$12.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:56
Hungbui$65.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:44
Kenbao$12.99PerfectMoney10-07-2015 01:10:13
trangvan$25.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:04
NguyenQuocKhanh91$29.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:43[DOUBLEPOST=1444175829][/DOUBLEPOST]bhupendra45$150.00PayPal10-06-2015 10:10:30
witchdoctor228$6.88PerfectMoney10-06-2015 10:10:25
vinhvu$12.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:29
lenat$5.70PerfectMoney10-06-2015 10:10:15
huhuxado$27.53PerfectMoney10-06-2015 10:10:48
loginSerg$50.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:30
almazrich$5.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:50
Likimas888$10.81PerfectMoney10-06-2015 09:10:59
varkraud$5.00PayPal10-06-2015 09:10:26
Sergiu107$5.00PerfectMoney10-06-2015 09:10:20
i taka nataka..dokazi ima tolku sto ne mozat da se dobrojat

TOTAL MEMBERS
30576


TOTAL PURCHASES
$4482930.00


TOTAL PAIDOUT
$1114564.96



i za kraj..ne propustajte sansa smislena strana..ednas na nekolku meseci izleguva takva prilika!!!
[DOUBLEPOST=1444176313][/DOUBLEPOST]
Na carbon imam nalog od pocetok...ali ima nesto sto ne go ,rabotam (mozebi toa sto pratam forumi stranski i ex yu, kade na veliko se blatat krajnorizickite ivesticioni programi kako carbon i boss auto(ovoj zadnjiov im zema parite na moi prijateli koz neuspesno gi razubedyvav da ne vlozuvaat na HYIP (citaj krajna prevara) :)
HQ epoglasen za najstabilen revenue share na vtora polovina na 2015(momentalno e na prvo mesto) znaci ne e ptc...
UsernameAmountPayment ProcessorDate
domanhtuyen$6.50PerfectMoney10-07-2015 01:10:15
camchuong$24.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:50
thuylinh592018$136.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:29
nmqvn1975$32.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:44
gwodo$21.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:30
duhung68$12.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:56
Hungbui$65.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:44
Kenbao$12.99PerfectMoney10-07-2015 01:10:13
trangvan$25.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:04
NguyenQuocKhanh91$29.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:43[DOUBLEPOST=1444175829][/DOUBLEPOST]bhupendra45$150.00PayPal10-06-2015 10:10:30
witchdoctor228$6.88PerfectMoney10-06-2015 10:10:25
vinhvu$12.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:29
lenat$5.70PerfectMoney10-06-2015 10:10:15
huhuxado$27.53PerfectMoney10-06-2015 10:10:48
loginSerg$50.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:30
almazrich$5.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:50
Likimas888$10.81PerfectMoney10-06-2015 09:10:59
varkraud$5.00PayPal10-06-2015 09:10:26
Sergiu107$5.00PerfectMoney10-06-2015 09:10:20
i taka nataka..dokazi ima tolku sto ne mozat da se dobrojat

TOTAL MEMBERS
30576


TOTAL PURCHASES
$4482930.00


TOTAL PAIDOUT
$1114564.96



i za kraj..ne propustajte sansa smislena strana..ednas na nekolku meseci izleguva takva prilika!!![DOUBLEPOST=1444176155][/DOUBLEPOST]
https://hqrevshare.com/?r=ALeks1
 
Последно уредено:
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Na carbon imam nalog od pocetok...ali ima nesto sto ne go ,rabotam (mozebi toa sto pratam forumi stranski i ex yu, kade na veliko se blatat krajnorizickite ivesticioni programi kako carbon i boss auto(ovoj zadnjiov im zema parite na moi prijateli koz neuspesno gi razubedyvav da ne vlozuvaat na HYIP (citaj krajna prevara) :)
HQ epoglasen za najstabilen revenue share na vtora polovina na 2015(momentalno e na prvo mesto) znaci ne e ptc...
UsernameAmountPayment ProcessorDate
domanhtuyen$6.50PerfectMoney10-07-2015 01:10:15
camchuong$24.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:50
thuylinh592018$136.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:29
nmqvn1975$32.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:44
gwodo$21.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:30
duhung68$12.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:56
Hungbui$65.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:44
Kenbao$12.99PerfectMoney10-07-2015 01:10:13
trangvan$25.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:04
NguyenQuocKhanh91$29.00PerfectMoney10-07-2015 01:10:43[DOUBLEPOST=1444175829][/DOUBLEPOST]bhupendra45$150.00PayPal10-06-2015 10:10:30
witchdoctor228$6.88PerfectMoney10-06-2015 10:10:25
vinhvu$12.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:29
lenat$5.70PerfectMoney10-06-2015 10:10:15
huhuxado$27.53PerfectMoney10-06-2015 10:10:48
loginSerg$50.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:30
almazrich$5.00PerfectMoney10-06-2015 10:10:50
Likimas888$10.81PerfectMoney10-06-2015 09:10:59
varkraud$5.00PayPal10-06-2015 09:10:26
Sergiu107$5.00PerfectMoney10-06-2015 09:10:20
i taka nataka..dokazi ima tolku sto ne mozat da se dobrojat

TOTAL MEMBERS
30576


TOTAL PURCHASES
$4482930.00


TOTAL PAIDOUT
$1114564.96


link za registracija: https://hqrevshare.com/?r=ALeks
i za kraj..ne propustajte sansa smislena strana..ednas na nekolku meseci izleguva takva prilika!!![DOUBLEPOST=1444176155][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1444176313][/DOUBLEPOST]
https://hqrevshare.com/?r=ALeks1
Ако сфатиш како функционираат HYIP во целост, можеш да постигнеш огромен успех. Еден дел си сфатил, тоа е ризикот. Ама, има уште некои други „ситници“ кои се уште побитни за да сфатиш дека ризикот може да се сведе на минимум кога се HYIP во прашање. Реално, нема бизнис без ризик дури и кога навидум се работи за најсигурни сајтови зашто никаде немаш никаква реална гаранција дека парите што ги инвестираш се безбедни. Поентата е во тоа да целиот тој ризик да се сведе на најмала можна мера и да се профитира максимално. Ако научиш како, тогаш и евентуална загуба нема да те погоди зашто ќе биде многу, значително многу помала од она што ќе го заработиш! :)[DOUBLEPOST=1444220173][/DOUBLEPOST]Да бидам искрен, со HYIPовите и јас некогаш губам, ама губам суми кои се занемарливи во однос на тоа што го заработувам. Е сега, на почеток додека научиш како и што треба да правиш и на што треба да внимаваш, можно е да имаш некое време загуби кои ако не си глуп нема да ти бидат огромни и катастрофални. Ама, се учи брзо кога ќе те мавне по џеб така да нема сега овде да држам часови како да се работи со HYIP туку кој сака да дознае, нека повели да почне на ЛИНКОВ. Стојам на распоагање за секаков совет.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
HYIP sto rabotea ludje i toa dosta iskusni izgubija dosta pari...najizicni se od site internet raboti...ovoj mandrakov si bara samo eferali za nesto rizicno epten a ima mnogu drugi raboti sto sepak se poispitani i postabilni!!!
Heeeejjj! 2 MESECA SMO STARI i ovo su statistike:
CLANOVA 31,454
NARUCENO PAKETA ZA $4,765,125.00
ISPLATE $1,176,746.78
Alexa Traffic Rank - 10,400
Spremite se za jos sjajnih stvari u HQ!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
HYIP sto rabotea ludje i toa dosta iskusni izgubija dosta pari...najizicni se od site internet raboti...ovoj mandrakov si bara samo eferali za nesto rizicno epten a ima mnogu drugi raboti sto sepak se poispitani i postabilni!!!
Heeeejjj! 2 MESECA SMO STARI i ovo su statistike:
CLANOVA 31,454
NARUCENO PAKETA ZA $4,765,125.00
ISPLATE $1,176,746.78
Alexa Traffic Rank - 10,400
Spremite se za jos sjajnih stvari u HQ!
Кај HYIP основно правило е да си ја совладаш алчноста кога инвестираш. Не смееш да ја надминеш сумата која можеш да ја поднесеш како загуба. Втора битна работа е никогаш да не вложуваш само на еден сајт зашто така евентуално паѓање на еден нема да те погоди толку зашто ако си на 4-5 како мене, нема ни да осетиш некаква загуба, профитите од другите секогаш ќе бидат неколку пати поголеми од загубата од тој еден. Значи, има начини како да се заштитиш ако ја сфатиш суштината на тоа како да работиш. Не е за секого, посебно не за зихераши и луѓе кои навикнале кликни-земи пола цент :)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Pd kade merchant shares sega?/Neli bese Carbon7 ?/":)D
Carbon 7 пропадна уште пред 2 месеци. На Merchant Shares сум уште од Март годинава и тој си е можеби најстабилен од сите што постојат и ако не е баш вистински HYIP зашто има само еден план на неодредено време со одреден профит. Не е толку брз како вистинските HYIPови, ама не е ни лош. Веројатно заради тоа и опстанува многу одамна.
-Брзите мораш секој ден да ги контролираш и да пазиш и на најмал знак кој може да ти укаже на почеток на неплаќање. Главно, не смееш да влегуваш со ептен големи суми на агресивен план на едно место. Така имаш одлична шанса да стасаш до банкрот брзо. Мораш на најкуси планови со средно големи суми и тоа на повеќе сајтови за да се обезебедиш во случај еден да прекине со плаќање, од другите да си имаш профит и да се покриеш и на крај и покрај што еден ќе падне, ти да си бидеш во добивка. Инаку, на агресивни планови никогаш не е препорачливо да се вложуваат многу големи суми зашто секогаш токму кај нив прва прекинува исплатата.[DOUBLEPOST=1449883290][/DOUBLEPOST]Јас на пример во моментов одам со ситни суми до кај 200-250$ на 4 сајта кои имаат и куси планови од еден ден до 35 саати и профитот го исплаќаат на саат време така што на секои 2-3 саати си повлекувам пари и дури и да пропадне некоја инвестиција, профитот од другите ме покрива и уште и добивка имам. Поголеми инвестиции само на Merchant Shares имам и тие си се ок, си расте профитот кај нив со тоа што 4-4,5 месеци си трае инвестицијата додека не стаса на 150%, а со првите стасани 10$ профит можеш да реинвестираш и да постигнеш "compounding" ефект така што ако секои наредни 10$ профит ги реинвестираш, брзо ќе ја удвоиш инвестицијата и ќе имаш веќе сериозен профит. Добриот момент е што профитот и ако е варијабилен во зависност од профитот што компанијата го реализира, го добиваш секој ден на сметка и после 2,5$ профит можеш да си повлекуваш на твојата сметка на пеј енџинот со кој си влезен. Јас почнав со не многу голема сума, ама секој месец додадавав свежа инвестиција и плус профитот го реинвестирав и сега во моментов на Merchant Shares имам месечен профит од кој ќе ти се сврти памет ако ти кажам :) Исплатите се буквално инстант, исиот момент кога ќе побараш исплата, парите ги имаш на сметка кај пеј-процесорот што го користиш, и ако велат дека може да потрае до 48 саати. Јас до сега не сум чекал ниту минута за исплата на Merchant Shares.
 
Последно уредено:

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
хахах гледма некој инвестира во HYIPs.. тоа се живи скамови...

ама нејсе.. да го кажам мојот стори... на 14 години инсталирав скрипта за HYIPs на сервер купив stormpay clicx и money started rolling..

инаку тоа беше во времето на 12dailypro еден од најголемите HYIPs и скамови на времето.. исплаќеше 144% за 12 дена а ограничено беше на 600$. претпоставуам за да биде сума за која немаш сметка да тужиш (во САД). тоа беше autosurf демек...

инаку уште тогаш јасно ми беше дека тоа само една форма на интернет превара и затоа решив јас да го правам тоа.. за 2 месеци имав 4 HYIPs што добија paying status и примија 20.000$ на Stormpay accountot... мислам 20.000$ имав на сметката дента кога станав NetIBA certfited односно тоа беше само уште една форма на давање на легитимитет на преваранатите.. фирмата беше во сопственост на стормпеј..

накупив еден куп глупости по интернет, меѓу кои постоечки PTC сајт со добар домаин и скрипта.. со еден куп членови, еден куп други дигитални и релни производи..

но главнината од парите чекав да ми стигне стторм пеј картичка која требаше за да ги извадам од банкомат.. односно прво требаше да бидам NetIBA certifited...


Веројатно затоа што сум еден од најголемите малери на светот, дента кога ја порачав картичката од стормпеј, ФБИ ги замрзна сметките прво на 12dailypro (само 60$ имав таму и ништо не ми смена) но потоа и на Stormpay .. тоа ме болеше затоа што очекував да си ги извадам "моите" 20.000$... нејсе... ми остана ќар првиот чек од 500$ што го уновчив и глупостите што ги купував кои не ни знам кај се сега..

Имаше со тоа HYIPs оптимален начин на менаџирање.. во зависност од тоа колкав ROI нудиш на жртвите... имаше оптимално време на повлекување на парите и pulling the plug на целата шема.. треба да добијаш paying status на повеќето HYIPs и да исплатиш една серија на инвеститори кои всушност ќе заработат нешто (секако со пари на новите инвестирори).. и пота го креваш маркетиногот до даске.. ден-два или недела-две и по капа...

Во таа скирптат имаше договор кој жртвите го потпишуваа каде што ти му гарантираш дека инвестиција не му е сигурна. Никој не го читаше.. така да никој не можи да те тужи..
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
хахах гледма некој инвестира во HYIPs.. тоа се живи скамови...

ама нејсе.. да го кажам мојот стори... на 14 години инсталирав скрипта за HYIPs на сервер купив stormpay clicx и money started rolling..

инаку тоа беше во времето на 12dailypro еден од најголемите HYIPs и скамови на времето.. исплаќеше 144% за 12 дена а ограничено беше на 600$. претпоставуам за да биде сума за која немаш сметка да тужиш (во САД). тоа беше autosurf демек...

инаку уште тогаш јасно ми беше дека тоа само една форма на интернет превара и затоа решив јас да го правам тоа.. за 2 месеци имав 4 HYIPs што добија paying status и примија 20.000$ на Stormpay accountot... мислам 20.000$ имав на сметката дента кога станав NetIBA certfited односно тоа беше само уште една форма на давање на легитимитет на преваранатите.. фирмата беше во сопственост на стормпеј..

накупив еден куп глупости по интернет, меѓу кои постоечки PTC сајт со добар домаин и скрипта.. со еден куп членови, еден куп други дигитални и релни производи..

но главнината од парите чекав да ми стигне стторм пеј картичка која требаше за да ги извадам од банкомат.. односно прво требаше да бидам NetIBA certifited...


Веројатно затоа што сум еден од најголемите малери на светот, дента кога ја порачав картичката од стормпеј, ФБИ ги замрзна сметките прво на 12dailypro (само 60$ имав таму и ништо не ми смена) но потоа и на Stormpay .. тоа ме болеше затоа што очекував да си ги извадам "моите" 20.000$... нејсе... ми остана ќар првиот чек од 500$ што го уновчив и глупостите што ги купував кои не ни знам кај се сега..

Имаше со тоа HYIPs оптимален начин на менаџирање.. во зависност од тоа колкав ROI нудиш на жртвите... имаше оптимално време на повлекување на парите и pulling the plug на целата шема.. треба да добијаш paying status на повеќето HYIPs и да исплатиш една серија на инвеститори кои всушност ќе заработат нешто (секако со пари на новите инвестирори).. и пота го креваш маркетиногот до даске.. ден-два или недела-две и по капа...

Во таа скирптат имаше договор кој жртвите го потпишуваа каде што ти му гарантираш дека инвестиција не му е сигурна. Никој не го читаше.. така да никој не можи да те тужи..
Сите HYIP некогаш паѓаат. Ако решиш да работиш со нив како јас, мораш точно да им го следиш ритамот и сите можни показатели за да не кикснеш, и секако, мораш да изработиш стратегија. Јас имав загуби додека ова го научив и сеуште ми се случува да кикснам со некоја инвестиција, ама бидејки не инвестирам никогаш само кај еден сајт, можноста таква загуба премногу да ме „издише“ е скоро никаква бидејки профитот од другите кои останале да исплаќаат ме покрива и пак ќе бидам во плус. Некои HYIP воопшто и не почнуваат со исплата на инвеститорите туку ги исплаќаат само мониторите за да се прикаже статус "paying" но таквите многу брзо се откриваат зашто постојат форуми, блогови и Фејсбук групи каде постојано циркулираат информации. Јас инвестирам на HYIPови и тврдам дека може да се заработи и тоа перфектно до колку се научи како. И не сум сединствен, познавам уште неколкумина во Македонија кои одлично си го тераат овој бизнис и имаат направено астрономски суми пари. Во споредба со нив јас сум „ситен играч“ и ако сум сосема задоволен, дури презадоволен од резултатите кои ги имам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom