Понуда за заработка на интернет.

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Работам со Андроид апликации.

Меѓутоа потребни ми се developer акаунти на Google Play.

Developer Account се прави лесно и чини $25. Се плаќа само еднаш, и тоа е тоа. Еве линк: https://play.google.com/apps/publish/signup/
Знам дека се плаќа со Visa Electron од Тутунска, но пробајте и со други картички, не би требало да е проблем.

И значи работите одат вака:

1. Го отвараш акаунтот. Акаунтот е твој и ти ке си работиш со него, немам потреба да ти знам ни password ни ништо.
2. Јас ти ги праќам апликациите, ти ги публикуваш од кај тебе. Целиот процес ке ти одземе 5 минути.
3. Ти плаќам 50 денари за секоја публикувана апликација.

Значи потребни ми се озбилни луѓе, со кои што ке можам да работам на подолго време. Дневно ке бидат публикувани 3-7 апликации, а понекогаш и повеке. Максимум се 14. Се работи 7 дена во неделата. Но како што реков, јас ви ги пракам фајловите по Скајп, вие аплоадирате и публикувате од кај вас. Нема да ви одземе повеке од 30 минути дневно, но и покрај тоа барам сериозно да се пристапи кон работата, бидејќи станува збор за пари.

Потребни ми се луѓе за соработка, бидејќи веќе го имам искористено максималниот број на акаунти што можам да ги користам.

Сите заинтересирани пишете ми приватна порака. Ако имате генерално прашање можете да го поставете и тука во темава.

Уште еднаш потенцирам: Работава е озбилна и во моментов ИТНА.

Спремен сум да соработувам со 4-5 луѓе за почеток.

Поздрав.
 
Последно уредено:

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Зошто сам не си отвориш и со никој нема потреба да соработуваш?
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Какви апликации планираш да прикачуваш? Што ќе се случи ако ми го банираат акаунтот? Како тоа си искористил максимум акунти? Те банирале? Зошто?
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
13
Поени од реакции
15
Еве дечки нешто и од мене!
Libertagia (се чита Либерта Џа / и значи Слобода Сега) е интернационална компанија која се наоѓа во Лисабон, Португалија, која започна со работа на 12 октомври 2013 и беше официјално отоворена со гала вечер одржана во Лисабон, Португалија. Нивното седиште се наоѓа веднаш до седиштето на Microsoft. Во следните неколку месеци повеќе канцеларии ќе се отворат во целиот свет. Веќе се отворија канцелариите во Бразил а во план се отворање на канцеларии во Малезија, Италија, САД и други. Руи Салвадор е извршен директор на компанијата и нејзин основач. Седиштето на нивните канцеларии е познато исто како и нивните лидери и всушност може да ги повикате по телефон или да го посетите нивното седиште.
Создавајќи мрежа поканувајќи луѓе и добивање месечна провизија како остаток на доход е најчестата стратегија. Ќе добиете приход од луѓе кои сте ги поканиле се до шест генерации! Замислете дека сте поканиле 3 лица, а оние 3 поканиле други 3, и така натаму … се од шесто ниво ќе имаме тим од 1092 членови! За да добиете идеја за тоа колку можете да заработите со Libertagia, ако сте бронзен член и стигнете до таа бројка од 1092 членови во вашата мрежа, ќе заработувате повеќе од 1000 $ месечно само од тимот и од нивно извршување на задачите, без да инвестирате ништо. Таа количина може да биде многу повисока ако сте booster, silver, golden, platinum, или visionary член. Ова е една од причините зошто најдобриот момент за да започнете е токму сега!
Јутуб - https://www.youtube.com/watch?v=gpmyDvk9D5U
Упатство за почетници - http://cl.ly/033r0C1W0P0O
Ако сакате да почнете кликнете на следниов линк - www.libertagia.com/ElenaDavidov
Јас дечки сум задоволна како функционирам до сега.
Ако имате некои прашања слогодно поставете.
Поздрав
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Поради проширување на бизнисот повторно имам потреба од луѓе.

Сите заинтересирани нека се пријават преку приватна порака.

Поздрав.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Поради проширување на бизнисот повторно имам потреба од луѓе.

Сите заинтересирани нека се пријават преку приватна порака.

Поздрав.
Јас сум заинтересиран ако може да се договориме инбох
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Ptcircle е моментално највисоко рангирана со најголема заработка меѓу сите PTC(Paid to click). Голем број од луѓето се прашуваат кој е тој будала што толку плаќа да седиш дома и да кликаш реклами, а одговор нема. Сепак, огромен број луѓе заработуваат за живот кликајќи различни реклами кои ги нудат овие страни. Ваквите страни постојат речиси од кога постои интернетот а дека толкму оваа е една од најдобрите може да се уверите овде , или пак слободно да ја изгуглате.

Значи:

Ваша задача е да гледате 15(максимум) различни реклами кои порталот ги нуди во еден ден(24 часа). Со една реклама добивате 0.03 $ што значи дека со 15 реклами вие ќе заработите 0.45 $ за само ЕДЕН ден.

Покрај овие работи вие ќе заработите и од:

-Директни реферали- Луѓе кои се зачленуваат на веб страната преку ваша препорака - 0.002 од еден клик(0.03 од сите 15 клика во еден ден)

-Индиректни реферали- луѓе кои ги најмувате од бонусот кој секој ден го добивате во износ од 1$.
1индиректен реферал = 1$. Изнајмените реферали траат ЗАСЕКОГАШ!
. 0,001 од 1 клик.(0.015 од сите кликови во денот)

Во првиот месец ќе заработите 17 - 25 долари.

Постојат 5 разлилни нивоа на заработка. Во 5тото-последно имате можност да заработите 600$+

Со кликање започнав пред 18 дена, веќе сум 2 ниво и мојата дневна заработка се движи од 1.00$ - 1.50$


Линк за регистрација Тука

Сите вие кои ќе се регистрирате, обавезно пишете ми порака. За возврат ќе добиете текст-тутоариал за се што треба да знаете, почнувајќи од самото кликање на реклами, примање бонус, најдобрите стратегии, промовирање, рентање реферали, па се до подигање на вашата заработка.

Веб страната е многу едноставна :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Админи бришете темава СКАМ Е
Види сега вака. Овој Ивица што пишел над мене понуда некоја со кликање незнам што, можда е и скам. Така да бришете му го мислењето. Меѓутоа јас веќе вработив еден член од форумот, сега веќе се знаеме по име, незнам како беше никот на Кајгана, ама нека пише ако сака :)

Плус вработив човек од Пакистан и еден од Финска.

Така да засега можеби ке имам потреба од максимум уште еден човек а за натаму ке видиме. И за потвда дека не е скам еве Владе ако читаш пиши им овде. Поздрав.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.194
Види сега вака. Овој Ивица што пишел над мене понуда некоја со кликање незнам што, можда е и скам. Така да бришете му го мислењето. Меѓутоа јас веќе вработив еден член од форумот, сега веќе се знаеме по име, незнам како беше никот на Кајгана, ама нека пише ако сака :)

Плус вработив човек од Пакистан и еден од Финска.

Така да засега можеби ке имам потреба од максимум уште еден човек а за натаму ке видиме. И за потвда дека не е скам еве Владе ако читаш пиши им овде. Поздрав.
Пишано и потврдено(y)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Види сега вака. Овој Ивица што пишел над мене понуда некоја со кликање незнам што, можда е и скам. Така да бришете му го мислењето. Меѓутоа јас веќе вработив еден член од форумот, сега веќе се знаеме по име, незнам како беше никот на Кајгана, ама нека пише ако сака :)

Плус вработив човек од Пакистан и еден од Финска.

Така да засега можеби ке имам потреба од максимум уште еден човек а за натаму ке видиме. И за потвда дека не е скам еве Владе ако читаш пиши им овде. Поздрав.
Види ти сега вака.
Преку мојот линк веќе се зачленија 4 кајганџии а не еден. Кликаат секој ден и се задоволни. А за скам не е, ќе потврдат они а и гугл. Така да нека бришат твое мислење.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Молам админите за проверка.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
I jas klikam na toj sajt i dosta sum zadovolen , kakoz a ednostaven proces so koj sepak nesto se zarabotuva.. amoznostite za pogolema zarabotka rastat so tek na vreme...za nekoj meesec mozan e zarabotka od stotina dolari, fala bogu so pomos na brojnite referali, koi gi dobivate so sekoja uplata na clanarina i an dr nacini, medju koi ima i besplaten nacin:)
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
29
Поени од реакции
4
Еве дечки нешто и од мене!
Libertagia (се чита Либерта Џа / и значи Слобода Сега) е интернационална компанија која се наоѓа во Лисабон, Португалија, која започна со работа на 12 октомври 2013 и беше официјално отоворена со гала вечер одржана во Лисабон, Португалија. Нивното седиште се наоѓа веднаш до седиштето на Microsoft. Во следните неколку месеци повеќе канцеларии ќе се отворат во целиот свет. Веќе се отворија канцелариите во Бразил а во план се отворање на канцеларии во Малезија, Италија, САД и други. Руи Салвадор е извршен директор на компанијата и нејзин основач. Седиштето на нивните канцеларии е познато исто како и нивните лидери и всушност може да ги повикате по телефон или да го посетите нивното седиште.
Создавајќи мрежа поканувајќи луѓе и добивање месечна провизија како остаток на доход е најчестата стратегија. Ќе добиете приход од луѓе кои сте ги поканиле се до шест генерации! Замислете дека сте поканиле 3 лица, а оние 3 поканиле други 3, и така натаму … се од шесто ниво ќе имаме тим од 1092 членови! За да добиете идеја за тоа колку можете да заработите со Libertagia, ако сте бронзен член и стигнете до таа бројка од 1092 членови во вашата мрежа, ќе заработувате повеќе од 1000 $ месечно само од тимот и од нивно извршување на задачите, без да инвестирате ништо. Таа количина може да биде многу повисока ако сте booster, silver, golden, platinum, или visionary член. Ова е една од причините зошто најдобриот момент за да започнете е токму сега!
Јутуб - https://www.youtube.com/watch?v=gpmyDvk9D5U
Упатство за почетници - http://cl.ly/033r0C1W0P0O
Ако сакате да почнете кликнете на следниов линк - www.libertagia.com/ElenaDavidov
Јас дечки сум задоволна како функционирам до сега.
Ако имате некои прашања слогодно поставете.
Поздрав
Ete jas rabotev na libertagia vekje 10 meseci i mozam da kazam deka seto toa e za dzabe , ne si go trosete vremeto na toa.ne gledajte sliki i klipcinja kako "dokazi" posto sami moze da primetite deka se lazni , ova e iskreno od makedonec so iskustvo od taa strana ,..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom