Помош, софтверски проблеми и совети

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Користам win7 и Word 2007! Еxtract му напраив на LSKonvertMak40.ехе и искочи LSKonvertMak40.dot
Го отварам .dot фајлот, и во инструкциите вели истиот да се префрли на одредено место, ама нема за Win7! Ај помогни ми малку како да го средам ова? Инструкција некоја? Фала!
Ископирај го во следниот фолдер
C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Word\STARTUP
%username% ти е јузер името што го користиш.

Би сакал да те прашам зошто во Мац Ц Тимес, фонт. Македонска Поддршка ти е подобро решение, и многу поубави се фонтовите. Посебно ако користиш големи фонтови за наслови.

П.С. И спелчекот работи само со поддршка
Може друже кај мене со подвлекување на текстос со маусот и после си одам на тој фонт и ми се смењава, нз оти кај тебе неможе.
Не може така, пробај напиши нешто со македонска поддршка на кирилица и пробај, па кажи што си направил.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Ископирај го во следниот фолдер
C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Word\STARTUP
%username% ти е јузер името што го користиш.

Би сакал да те прашам зошто во Мац Ц Тимес, фонт. Македонска Поддршка ти е подобро решение, и многу поубави се фонтовите. Посебно ако користиш големи фонтови за наслови.

П.С. И спелчекот работи само со поддршка


Не може така, пробај напиши нешто со македонска поддршка на кирилица и пробај, па кажи што си направил.
Фала!
Со кликање неможев, пошо фолдер AppData немаше. Па copy-paste на командата горе со мојот јузер и ме однесе директ до STARTUP фолдерот, го ископирав и горе искочи Add-ons во Word.
Исконвертирав во Mac C Times, пошо така и рекле на братучетка ми, некоја си семинарска или шознам ја. Морало на тој фонт, цепидлака професори јебига.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Зошто се појавува Блу Скрин? Како да го решам?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Фала!
Со кликање неможев, пошо фолдер AppData немаше. Па copy-paste на командата горе со мојот јузер и ме однесе директ до STARTUP фолдерот, го ископирав и горе искочи Add-ons во Word.
Исконвертирав во Mac C Times, пошо така и рекле на братучетка ми, некоја си семинарска или шознам ја. Морало на тој фонт, цепидлака професори јебига.
Хммм, моја грешка, требаше да ти кажам дека се скриени тие фолдери, но добро си се снашол.
За Фонтот да не коментирам ама.... Не ни знаат во институцииве, ни чуле ни виделе што е тоа македонска поддршка, за срамота 14 години веќе постои (од Win 98) Ај „биќе боље“ за едно 50 години :D
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Здраво. Ми треба програм за компјутер ( а може и за телефон ). Значи вака. Програмот треба да биде штоперица која на секој 30 секунди ќе титка. Помош?
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
страната на hotmail неможам никако да ја отворам, само бело ми останува, на другиот компјутер ја отвара без проблеми, 2та се поврзани на рутерот од телеком, имаат вин7, пробав и со хром, и фајрфокс.. ама ништо.. чаре? -.-
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
страната на hotmail неможам никако да ја отворам, само бело ми останува, на другиот компјутер ја отвара без проблеми, 2та се поврзани на рутерот од телеком, имаат вин7, пробав и со хром, и фајрфокс.. ама ништо.. чаре? -.-
Прво, скенирај со Malwarebytes, па после пробај пак....ако не ја отвара пак, реинсталирај MSN, ако воопшто го имаш, ако ни тоа на помогне, симни Ccleaner, инсталирај, ичисти све од registry/cleaner секциите, (со затворени web бровсери) и пробај пак.
 
Член од
9 октомври 2011
Мислења
88
Поени од реакции
15
Што да правам со позадината на вин7? :unsure: Виндоусот не е купен, и позадината цело време е црна, а при стартување секогаш ме прашува да одам онлајн и да го активирам. Пред некое време симнав активатор, и работеше месец два, па сега пак. Auto Updates се исклучени.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Што да правам со позадината на вин7? :unsure: Виндоусот не е купен, и позадината цело време е црна, а при стартување секогаш ме прашува да одам онлајн и да го активирам. Пред некое време симнав активатор, и работеше месец два, па сега пак. Auto Updates се исклучени.
Симни Windows 7 Loader и ќе го средиш проблемот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Што да правам со позадината на вин7? :unsure: Виндоусот не е купен, и позадината цело време е црна, а при стартување секогаш ме прашува да одам онлајн и да го активирам. Пред некое време симнав активатор, и работеше месец два, па сега пак. Auto Updates се исклучени.
Стисни десен клик со маусот на десктоп, и стисни presonalization > после тоа кликни само на aero themes, windows 7 > done.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
1
Помош !!! Ако исталирам Back Track 5 или Linux дали предходниот оперативен систем ќе ми се избрише(Windows Xp) или пак ке мозам да работам на двата на кој сакам...кај еден другар кој има Windows,Linux и Back Track 5 коа го пушта компјутерот може да селектира на кој oперативен систем сака да работи ! Help please !
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Помош !!! Ако исталирам Back Track 5 или Linux дали предходниот оперативен систем ќе ми се избрише(Windows Xp) или пак ке мозам да работам на двата на кој сакам...кај еден другар кој има Windows,Linux и Back Track 5 коа го пушта компјутерот може да селектира на кој oперативен систем сака да работи ! Help please !
Нема да се избришат. Само може да не ти работи Dual Boot-от на Startup. Ама можеш да го селектираш повторно со дуал бут оперативниот систем XP или Linux што нема да ти го чита и ќе биде се во ред.
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
Каде да најдам Нетворк контролер драјвери, ПЦИ СИмп Комуникејшн ... за тошиба сателит Л750-1PW
 

Kajgana Shop

На врв Bottom