Помош, софтверски проблеми и совети

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Еве ги треба да работат и јас ги симнувам во момоентoв да видам дали е тоа тоа :)

Па па па, линкот не се копира..

http://www.nodevice.com/driver/IP35P/get64978.html

еве го..


Едит, идиоти!некаков си абдејтер е место реалтек драјвер, идемо даље во потрага :)

Дали го чуваш цд-то од матичната?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Не не :D не нодот да зима 950 мега рам, windows + nod = вкупно 950 мега рам (на стагнација, без ништо пуштено (океј само со task menager за да видам колку рам иам зафатено :)))
иам q8200 и автоматски ми се става 64 битна седмица
ако стаам 32 битна боље ќе е? и зашо никад не ми дава седмицата да бирам?
Па океј е да ти зима ~1GB на idle. И мене ми зима толку.

Само не е потребно да се плашите од тоа што 7цата ви зима 1ГБ на idle. И Виста и 7цата чуваат фајлови од некои програми во рамот после нивното гасење за побрз стартап на истата програма. (и ова нормално ретко функционира поради спорите-ко-полжав магнетни хард дискови) А ако се стартува некоја програма што зема мн. од рамот тогаш се бришат тие остатоци од фајловите за да се ослободи што повеќе рам за програмата, мада мислам дека вака прави ако немаш доволно количество на рам.

И како не ти дава да бираш дали ќе ставиш 32 или 64битна 7ца? Виндоустот пиратски ти е? Ако ти е пиратски (ко и на 99% од нас) изгледа имаш симнато некоја безвезе верзија, пробај симни и инсталирај Win 7 Ultimate/Home Premiun SP1 32bit-ен како што кажа Корун.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Па океј е да ти зима ~1GB на idle. И мене ми зима толку.

Само не е потребно да се плашите од тоа што 7цата ви зима 1ГБ на idle. И Виста и 7цата чуваат фајлови од некои програми во рамот после нивното гасење за побрз стартап на истата програма. (и ова нормално ретко функционира поради спорите-ко-полжав магнетни хард дискови) А ако се стартува некоја програма што зема мн. од рамот тогаш се бришат тие остатоци од фајловите за да се ослободи што повеќе рам за програмата, мада мислам дека вака прави ако немаш доволно количество на рам.

И како не ти дава да бираш дали ќе ставиш 32 или 64битна 7ца? Виндоустот пиратски ти е? Ако ти е пиратски (ко и на 99% од нас) изгледа имаш симнато некоја безвезе верзија, пробај симни и инсталирај Win 7 Ultimate/Home Premiun SP1 32bit-ен како што кажа Корун.
Што се палите на Ултиметј не ми е јасно..кога за џабе јаде рисорси и има многу непотребни позадински процеси, преполно е со глупости. Хоум верзијата е топ за спора па и за брза машина иста е од поглед на потребни опции.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Што се палите на Ултиметј не ми е јасно..кога за џабе јаде рисорси и има многу непотребни позадински процеси, преполно е со глупости. Хоум верзијата е топ за спора па и за брза машина иста е од поглед на потребни опции.
Затоа пишав Ultimate/Home Premium :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Некој софтвер за конектирање на телефон со компјутер преку bluetooth, освен BlueSoleil?
 
A

apidrone

Гостин
А каков уред (освен телефонот :)) ми треба за да ги поврзам преку БТ телефонот и пц-то?? Никогаш не сум праел вакво нешто :toe:
 
G

GucciMane

Гостин
А каков уред (освен телефонот :)) ми треба за да ги поврзам преку БТ телефонот и пц-то?? Никогаш не сум праел вакво нешто :toe:
Bluetooth USB adapter :) ако немаш, да ти шитнам ја :) имам 2 дома онака ми стојат
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Турај Windows 7 Ultimate SP1 x86 (32 битно е ова) и терај.
Го симнав овој од замунда, и сега сакам да го ставам на CD, CDто треба да го направам бутабилно така? Ако знае некој како се прави бутабилно CD нека објасни ... :)
 
A

apidrone

Гостин
Ако можеш на усб стави го, и симни си програмче за да го направиш усбто бутабилно, пошо преку усб побрзо иде... Е за постапката ќе треба да се јави некој :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ПОМОШ ! дечки инсталирав адобе цс 4 иам и лиценцеи за него. иснталација помина се океј и коа палам БИЛО ШО ми вика дека лиценцата е истечена а неможам никако да сменам не ми дава вопшто да уклучам некој програм шо е од адобето. дајте некој крак или шо и да е само да проработи ашо мит реба ХИТНО !!!!
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Потребна помош

По грешка сум дал формат на D партиција и сега имам два windows-a XP , и на стартување ми бара да одберам кој windows да стартува.Како да го одстранам стариот windows???
Ако некој има решение ке ве молам за помош
Благодарам
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Некој ми го сјебал акаунтот на Замунда......:nesvest:
Ке сака некој да пушти по пп...плиз :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom