Помош, софтверски проблеми и совети

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Имам проблем со тастатурата која е со usb кабел. Кога го ставив кабелот назад се пушти тастатурата, но кога го извадив кабелот и кога пак го ставив не се пушташе. Пробав на друг компјутер се пушти веднаш и кога го извадив и го ставив пак кабелот работеше нормално. А на мојот не работеше. Што е работата. Ако ставам usb на мојот компјутер тоа работи во ред. Го рестартирав и пак не работеше тастатурата. Другиот ден пак така ми направи се пушти и по некое време се исклучи. Пробав тастатура со обично џекче за тастатура, таа работи не прави како кај другата.

--- надополнето ---

Заборавив да дополнам...со другите usb кабли ретко така прави, а со тастатурата секогаш.
Каква тастетура? и дали ти е уклучена во Биос?
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
Има некое решение за мојот проблем со батеријата на toshiba l300 симболот е пречкртан со црвен X и пишува Consider replacing your battery!!?? Барав по Google мислам дека треба да правам некој update на BIOS ама не знам што точно и како ,ако може помош??pls :salut:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
лап топот на брат ми фати вируси и сега имам проблеми при инсталирање на антивирус.. пробав да инсталирам Avira, Avg, Nod32 , но ми излегува error message
Severity : error
Error code : 0xC0070643
Error Message : General Internal Error
Additional Message : MSI Engine : Failed to install this product

шо може да е проблемот?

Инсталирав и Ad-Aware ама не се оклучува.. ??
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Од каде симна Хакинтош? Симни од leohazard.Треба да знаеш каков хардвер имаш. Графичка, звучна, мрежа и процесор. Според тоа при инсталација ќе си одбереш драјверитe..
A тоа ако не знаеш како да дојдеш до инсталацијата не ни се нафаќај подобро. Прво гледај овде што пишува потоа гледај овде како се прави. Лесно е. Само нешто најбитно кога ќе одбереш драјверите немој пример од Audıo да одбереш 2 драјври ќе ти рпави проблеми.
И да ако сакаш подетално...нема :D само кажи каков хардвер имаш за одприлика да можам да ти помогнам подобро, појасно итн.
Ako може да ми пратиш торент во ПП.позз
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ај мала помош... кај девојкава има верзија на седмица ама не и е лиценцирана и доле десно се појавува она This version of windows is not gen..... бла бла бла.. дајте крај пач било кој враг да се среди.. Корун помош???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ај мала помош... кај девојкава има верзија на седмица ама не и е лиценцирана и доле десно се појавува она This version of windows is not gen..... бла бла бла.. дајте крај пач било кој враг да се среди.. Корун помош???
Помогнато :)
 
V

Viktor g

Гостин
ПОМОШ! ИТНО МИ ТРЕБА АНТИ ВИРУС КОЈ НЕ БАРА СП2 ЗА ИНСТАЛАЦИЈА ! Имав symantec арно ама го избришав за да стам подобар ама несаката без сп 2 да се инсталират а за овој немам инсталација
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ПОМОШ! ИТНО МИ ТРЕБА АНТИ ВИРУС КОЈ НЕ БАРА СП2 ЗА ИНСТАЛАЦИЈА ! Имав symantec арно ама го избришав за да стам подобар ама несаката без сп 2 да се инсталират а за овој немам инсталација
а зашо не си стаиш и СП 2 ?? инаку пробај авира аваст нод касперски.. постари верзии побарај ваљда ке завршиш работа
 
V

Viktor g

Гостин
а зашо не си стаиш и СП 2 ?? инаку пробај авира аваст нод касперски.. постари верзии побарај ваљда ке завршиш работа
ако ставам сп 2 голема е веројатноста да ми откаже компјутерот затоа што е прилично стар а ми кажа дека матичната е малку зезната и доплнително успорување со сп 2 би довело до нејзин престанок на работа
 
Член од
17 декември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
ми треба програма со која што ќе можам да командам друг компјутер преку интернет..односно да работам исто како да е кај мене..ако можи некој нека објави благодарам :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
ми треба програма со која што ќе можам да командам друг компјутер преку интернет..односно да работам исто како да е кај мене..ако можи некој нека објави благодарам :)
Team Viewer моментално ти е најдобро нешто!
Се надевам не бараш нешто во смисла: ''Еј сакам да влезам во на девојками компјутерот и да ја шпионирам и сл.''

Треба и на другиот ПЦ да е инсталирано и да добиеш јузер и пас!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom