Помош, софтверски проблеми и совети

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Вака сеа......имама тука еден компјутер шо забегува и проблемо е следнио.....Позадината се менува сама......и трепка мониторо...
Е сеа тражам некој да ми каже шо е проблемо и како може да се реше вжбез формат(ако има начин)
претпоставувам дека е вирушче ама вие постручните кажете ....
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Си фатил Windows Genuine Notification, во зависност од верзијата на Win што ја користиш, побарај на google има брзи решенија.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Си фатил Windows Genuine Notification, во зависност од верзијата на Win што ја користиш, побарај на google има брзи решенија.
yep..еве го се појави the copy of windows is not genuine
Ке седнам да потражам некое решение ако некој има на лагер нека пише...
Фала!!!
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Па да напишеш која верзија ја имаш, мислам дека брзо би го решиле проблемот. :)
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Па да напишеш која верзија ја имаш, мислам дека брзо би го решиле проблемот. :)
Капирам ама не станува збор за мојо ком.За тај шо зборам е даелко некаде 3-4 км ама како и да е најде на нет некој кракови и решениа шо може да помогнат..
Фала Многу у секој случај..
Ако заглавам идам со верзијата под мишка.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Капирам ама не станува збор за мојо ком.За тај шо зборам е даелко некаде 3-4 км ама како и да е најде на нет некој кракови и решениа шо може да помогнат..
Фала Многу у секој случај..
Ако заглавам идам со верзијата под мишка.
Пробај со ОВА
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
me interesira dali na primer kako sto vnesuvas nekoj text,zbor na google moze da vidis sto e toa i sliki od nego ,primer kakov ti e kompjuterot i ti dava sliki od nego performanci SE
taka da vneses slika nekade i da ti dade podatoci za toa sto e na slikata nekoj program ili nekoja strana ne znam ima li nes takvo i sto e ,znae nekoj??pls
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
me interesira dali na primer kako sto vnesuvas nekoj text,zbor na google moze da vidis sto e toa i sliki od nego ,primer kakov ti e kompjuterot i ti dava sliki od nego performanci SE
taka da vneses slika nekade i da ti dade podatoci za toa sto e na slikata nekoj program ili nekoja strana ne znam ima li nes takvo i sto e ,znae nekoj??pls
Вакво само во CIA имаат...
http://www.tineye.com/ <- ова е најблиску до тоа што го бараш
и ова
http://similar-images.googlelabs.com/
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
ИТНО!

Се работи за WinXP, по форматирање на усб стик, компјутерот се рестартира а потоа ја нема втората партиција "D". Неможи никако да се најде, а има важни податоци снимено таму.
Дали има некое чаре, некој ако знае нека помага...

Фала однапред.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ИТНО!

Се работи за WinXP, по форматирање на усб стик, компјутерот се рестартира а потоа ја нема втората партиција "D". Неможи никако да се најде, а има важни податоци снимено таму.
Дали има некое чаре, некој ако знае нека помага...

Фала однапред.
Десен клик на My Computer, оди во MANAGE, двоклик на STOGARE па двоклик на Disk Menagment и види таму колку партиции имаш (и дај принт скрин еден тука)

Ако ја има таа партиција што ти фали, оди десен клик на неа, одбери CHANGE DRIVE LETTER и стави некоја буква од понудените.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Вака, еден другар направил глупост...наместо на usb-то да му направи формат, кликнал да му прави на не-системскиот диск (D). Иако му покажало дека неможе да прави формат на хард дискот, он ипаничил и го рестартирал pc-то од копче. После рестартот, не му давало да влезе во дискот, туку му покажува дека дека треба да го форматира хардот, или алтернатива му е cancel опцијата т.е. онаа порака која ја имаме многу со екстерните хардови, кога ќе се измести кабелчето.
Е сеа како да му помогнам, ме интересира дали има фајде од backup да се прави сега на дискот, или па да направи format и после колку-толку restore да се направи на дискот. А ако има друго, полесно фајде одма кажувајте
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака, еден другар направил глупост...наместо на usb-то да му направи формат, кликнал да му прави на не-системскиот диск (D). Иако му покажало дека неможе да прави формат на хард дискот, он ипаничил и го рестартирал pc-то од копче. После рестартот, не му давало да влезе во дискот, туку му покажува дека дека треба да го форматира хардот, или алтернатива му е cancel опцијата т.е. онаа порака која ја имаме многу со екстерните хардови, кога ќе се измести кабелчето.
Е сеа како да му помогнам, ме интересира дали има фајде од backup да се прави сега на дискот, или па да направи format и после колку-толку restore да се направи на дискот. А ако има друго, полесно фајде одма кажувајте
Кој Windows?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom