Помош, софтверски проблеми и совети

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
момци незнам дали ова питање е за тука али да пробам: Сакам да инсталирам ново мсн,а истовремено да ги задржам сите икони,емоции...ово оно..,постои ли таква опција ?или тие си остануваат ?-што не верувам..а? :) позз ,фала однапред:smir:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
момци незнам дали ова питање е за тука али да пробам: Сакам да инсталирам ново мсн,а истовремено да ги задржам сите икони,емоции...ово оно..,постои ли таква опција ?или тие си остануваат ?-што не верувам..а? :) позз ,фала однапред:smir:
omg look here
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
никад не сум користел wlm така да не знам шо ќе се деси, така да би ти го кажал ова: пробај, експриментирај, па не се знае може ќе откриеш нешто ново шо не го знаеме, а можеби не, а ако ти е толку за емоциите прати му ги на некој шо го имаш на мсн, инсталирај го новото и после он нека ти ги прати тебе и зачувај ги си, обично сите несигурни личности така прават, фала на внимание, имајте пријатна вечер.
повели од напред :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
момци незнам дали ова питање е за тука али да пробам: Сакам да инсталирам ново мсн,а истовремено да ги задржам сите икони,емоции...ово оно..,постои ли таква опција ?или тие си остануваат ?-што не верувам..а? :) позз ,фала однапред:smir:
Си остануваат.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.311
Значи кога сакам да се логирам на било која страна или на било кој форум или јутуб и слично воопшто несака да ме логира, внесувам јузер и пасворд, и воопшто несака да влезе ништо, единствено само на овој форум можам да се логирам а инаку на ниту една другра страна неможам да се логирам, воопшто несака да прими ниту еден јузер и пасворд. Мислам дека тоа е нешто во врска со операта ја користам во customize таму нешто е измешано, треба таму да се бара нешто ај некој ако знае нешто повеќе за ова ве молам за помош.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи кога сакам да се логирам на било која страна или на било кој форум или јутуб и слично воопшто несака да ме логира, внесувам јузер и пасворд, и воопшто несака да влезе ништо, единствено само на овој форум можам да се логирам а инаку на ниту една другра страна неможам да се логирам, воопшто несака да прими ниту еден јузер и пасворд. Мислам дека тоа е нешто во врска со операта ја користам во customize таму нешто е измешано, треба таму да се бара нешто ај некој ако знае нешто повеќе за ова ве молам за помош.
А преку Firefox / IE можеш да се логираш најнормално?

Пробај избриши се што е history/cookies/cache... на Opera, па направи рестарт на Opera.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.311
А преку Firefox / IE можеш да се логираш најнормално?

Пробај избриши се што е history/cookies/cache... на Opera, па направи рестарт на Opera.
Направив така како што ми кажа ти, избиршав тоа се history/cookies/cache... на Opera и повторно се повтори истиот проблем. Сега инсталирав firefox mozila и можам да се логирам секаде најнормално без никаков проблем. Стварно незнам што е проблемов со опера, земав ја симнав и најновата верзија на опера, ја инсталирав и повторно исти проблем со операта. Јас сум навикнат да си работам само со операта, се ми беше ок со операта и затоа сакам повторно да го средам проблемов со опера. Ти друже што друго можеш да ми кажеш во врска со ова за операва да се среди ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Направив така како што ми кажа ти, избиршав тоа се history/cookies/cache... на Opera и повторно се повтори истиот проблем. Сега инсталирав firefox mozila и можам да се логирам секаде најнормално без никаков проблем. Стварно незнам што е проблемов со опера, земав ја симнав и најновата верзија на опера, ја инсталирав и повторно исти проблем со операта. Јас сум навикнат да си работам само со операта, се ми беше ок со операта и затоа сакам повторно да го средам проблемов со опера. Ти друже што друго можеш да ми кажеш во врска со ова за операва да се среди ?
Пробај најпростото - избриши ја операта (Uninstall) па после инсталирај си ја најновата верзија.

Ова од кога те зафркава вака? Што си направил пред да почне да те зеза?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.311
Пробај најпростото - избриши ја операта (Uninstall) па после инсталирај си ја најновата верзија.

Ова од кога те зафркава вака? Што си направил пред да почне да те зеза?
Сега средив се, еден другар пред тоа го имал истиот проблем и ми кажа што било работата. Кога сум правел Uninstall требало да избришам и еден фолдер опера што се наоѓа во my computer, documents and settings, да се избрише тој фолдерот опера и потоа во application data исто да се избрише фолдерот опера. Сега ја инсталирав најновата верзија и се е како што треба.

Во секој случај брат фала ти многу :smir: Поздрав
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Пробвам да го преведам МСН-от на македонски преку ResHacker, али кога користам кирилица, послем завршувањето се прикажват прашалници, истото ми се јавува и во други програмчиња.... како можи да се среди тој проблем? :smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Пробвам да го преведам МСН-от на македонски преку ResHacker, али кога користам кирилица, послем завршувањето се прикажват прашалници, истото ми се јавува и во други програмчиња.... како можи да се среди тој проблем? :smir:
control panel/regional and languidge options и намести македонски јазик. Би требало да се среди.
 
?

..........

Гостин
Вака имам 1 гига рам ....

сакам да си ставам повеке ..

или 2 со 2 или 1 со 3 како е најдобро???

или 1 со 1
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака имам 1 гига рам ....

сакам да си ставам повеке ..

или 2 со 2 или 1 со 3 како е најдобро???

или 1 со 1
2 со 2

А како ќе ставиш 1 со 3??? :)
Тогаш би било 4 х 1. И вака е добро, ама подобро е 2 со 2, а и ќе имаш слободни слотови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom