Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
^
Пробав ама кога се стартуваше хотфиксот вика дека не е компатибилен за мојот виндоус (7 Ultimate). Софтверот сам се инсталираше при првото приклучување, кабелот е usb 3.0 a на пцво е 2.0 ( у јузер мануал вика дека е компатибилен со usb 2.0 и со 1.1 само префрла поспоро ). Дискот сум го користел само на кревет додека гледам филмчиња така да не е удрен ниеднаш. И да, кога работеше нормално како да брмчеше внатре у кутијата ама многу тивко, сега само свети сијаличето и не брмчи. Негде прочитав дека може внатре да е конекторот заебан, па како и да е у Декември ќе го однесем на сервис па се надевам дека ќе го поправат или заменат со нов :)
Друже 32битна имаш или 64, да не си инсталирал на 32битната 64битен хотфикс ?
Овде KB976972 имаш 2 даунлоада:
1. All supported x86-based versions of Windows 7
2. All supported x64-based versions of Windows 7 and of Windows Server 2008 R
 

TDM

Член од
5 јули 2012
Мислења
67
Поени од реакции
11
Како да напишам буква со апостров во Misrosoft Word 2010 и да изгледа вака " è " а не вака " e' ".
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
Избришав и јас важен фолдер со Шифт дилит.
Како можам да го вратам?

Ве молам ако може чекор по чекор, ама без инсталирање на било какви програми зошто имам вируси и не се отвора интернет... дали може некако преку компјутер?

Фала ви однапред
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Избришав и јас важен фолдер со Шифт дилит.
Како можам да го вратам?

Ве молам ако може чекор по чекор, ама без инсталирање на било какви програми зошто имам вируси и не се отвора интернет... дали може некако преку компјутер?

Фала ви однапред
Мислам дека неможи без програм или види пробај со system restore што не верувам дека ке можи а за програм го имам користено PC Inspector File Recovery и имам многу работи вратено а многу полесно и побрзо е ако знаеш точно име на фолдерот.
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 19:35 ---
Знае ли некој што можи да е проблемов. Значи сакам видео од на DVD диск да го копирам и да го ставам во компјутер се на све се 4 DVD од кој 1, 2 и 4 DVD се копираат супер а на 3 DVD ми вика дека неможи да се копира па сега се мислам дали можи да е заклучено да неможи да се копира и преснима. Aј некој ако знае нека ми кажи како да наместам ако се мести :))
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Koga instaliram win 8 od koa pocne instalacijata, i zavrsi, mi prai restart i me vrakja povtorno na pocetokot za instaliranje, pomos?

Aaa не треба, си опраив :cool:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
дали може клип снимен наопаку или настрана некако да се сврти во права положба за да се гледа нормално
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
дали може клип снимен наопаку или настрана некако да се сврти во права положба за да се гледа нормално
Aj sto moze, nego i nemora da imas jak IQ za toa...VirtualDub-Freeware ucitaj go videoto AVI ili so i da e, u Video menito izberi Filtrer pa Flip Horizontal ili Veritical...ima i Preview ke go najdes kako ti odgovara najveke
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
Aj sto moze, nego i nemora da imas jak IQ za toa...VirtualDub-Freeware ucitaj go videoto AVI ili so i da e, u Video menito izberi Filtrer pa Flip Horizontal ili Veritical...ima i Preview ke go najdes kako ti odgovara najveke
на програмов нема опција за странично да се сврти,има само вертикално и хоризонтал
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
на програмов нема опција за странично да се сврти,има само вертикално и хоризонтал
Ima Filter Rotate i Rotate2, Rotate gi vrti 90levo i desno i 180, a rotate2 gi vrti na kolku sakas agol....zboram za VirtualDubMod_1_5_10_1_All_inclusive
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Друже 32битна имаш или 64, да не си инсталирал на 32битната 64битен хотфикс ?
Овде KB976972 имаш 2 даунлоада:
1. All supported x86-based versions of Windows 7
2. All supported x64-based versions of Windows 7 and of Windows Server 2008 R
Не, 64 битна е, баш сега ги пробав и двата за секој случај и пак вика нот апликабл.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Јутјубот ми сецка, крчи кога во меџувреме чепкам друго нешто по нетов. Почна од пред некој ден кога инсталирав VLC плеер, но ете прееска го избришав и пак исто сецка. Чаре? Пате, како да напраам Гугл да ми е хоум пејџ на Хромот? Од ко инсталирав тоа плеерот некое друго срање ми е на хоум пејџ Internet Search така нешто.
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Дали ке може некој да ми помогне во врска со еден проблем што го има еден другар пред една недела купи ново Пц инсталираше windows 7 и кога има упалено 2-3 работи од еднаш самото Пц си прави ALT TAB и тоа на секој 10 минути незнам што му е фората ми рече дека и на нет барал решение али не ја бивало му напраил и reinstall али исто дај ако знае некој помогне некако фала однапред:)(y)
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
324
Поени од реакции
44
Ми треба програма со која ќе се испечати само тоа што го имам напишано додатно. Малку објаснување :)
На пример имам еден образец спремен се, го симнувам од интернет, имам линии на кои треба да се напише име/презиме/дата итн. Образецот се зема од институција, бидејќи има жиг, а жигот неможам да го печатам со обичен принтер, затоа морам да напишам на линиите а како хартија во принтерот го ставам тој ГОТОВ ЛИСТ(образецот) и треба тоа што ми е напишано да се совпадни со линиите каде треба да испишам. Истиот лист со жиг го има на интернет како ПДФ. Ако сум нејасен прашајте ќе се потрудам некако, со слика со нешто.
Земете во предвид нешто како сведителствата само да нема рачно пишување се да биде на компјутер.:) Фала однапред.
 

liberij

ТЕРИРЕМ
Член од
3 април 2012
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.018
Se raboti za Win.7, brisejki virus pogresno go restartirav i sega tesko se podiga moze li ova da se sredi?
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Imam problem so logiranje na kompjuterskiot account.
Potocno, imam napraveno dva accounta. Od koi edniot e so lozinka. Cel den nemozam da vlezam. Ja vpisuvam lozinkata i nesaka da ja primi. Se obidov da go resetiram pasvordot ama ne saka. Bara insert na nekoe cd. Dosega ne sum imala problem od vakov tip, a baska i odamna go imam napraveno. Plus, nema makedonski font. Pa bi mozelo li tokmu toa da bide problemot zosto ne ja prima lozinkata?
Dajte resenie...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom