Помош, софтверски проблеми и совети

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Пробав и со Опера и со Интернет Експлорер и таму исто.. секаде е исто :(
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
ПРОБЛЕМ :кога имам отворено на еден прозорец youtube и на другиот си сурфам т.е scroll-олирам по некоја страна ми сецка youtub-o .се појави после инсталацијата на flash - MX .дали е од flash-o или е нешто друго у прашање? кој знае нека помага ,как да го отстранам проблемо

.
Ne znam dali ti e od Flash-от но изгледа во Adobe имаат нешто утнато
.. имено ..во Таск менаџерот во активни процеси два пати се јавува...

FlashPlayerPlugin_11_3_303_257.exe

... секој со по 4 до 16 мб ...
користам Firefox 13.01 i Windows 7
..овие процеси стартираат заедно со виндовсот!!!
инаку видеата не ми сецкаат се си работи нормално....
еднаш еден од двата процеси присилно го исклучив и немаше никакви последици...по работата...
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Ne znam dali ti e od Flash-от но изгледа во Adobe имаат нешто утнато
.. имено ..во Таск менаџерот во активни процеси два пати се јавува...

FlashPlayerPlugin_11_3_303_257.exe

... секој со по 4 до 16 мб ...
користам Firefox 13.01 i Windows 7
..овие процеси стартираат заедно со виндовсот!!!
инаку видеата не ми сецкаат се си работи нормално....
еднаш еден од двата процеси присилно го исклучив и немаше никакви последици...по работата...
тоа е тоа шо го апдејтира автоматски(у овој случај проверува дали има апдејт)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
тоа е тоа шо го апдејтира автоматски(у овој случај проверува дали има апдејт)
Тој стално проверува одма по стартувањето на виндовсот Adobe update... и се исклучува по кратко време...
..ова со дуплиот ист процес се јави после последната надградба прошлата недела...
... значи кој и да било од двата исти процеса да исклучиш не повлекува никакво влијание ..се си работи нормално.. ќе да е некоја заебанција од Adobe..
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Тој стално проверува одма по стартувањето на виндовсот Adobe update... и се исклучува по кратко време...
..ова со дуплиот ист процес се јави после последната надградба прошлата недела...
... значи кој и да било од двата исти процеса да исклучиш не повлекува никакво влијание ..се си работи нормално.. ќе да е некоја заебанција од Adobe..
na ru-board пишува дека у фајрфокс го одвоиле од plugin-container,во другиве бровзери се си работи ок.
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 13:32 ---
na ru-board пишува дека у фајрфокс го одвоиле од plugin-container,во другиве бровзери се си работи ок.
еве од опера да ти покажам дека нема др процес

 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
na ru-board пишува дека у фајрфокс го одвоиле од plugin-container,во другиве бровзери се си работи ок.
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 13:32 ---


еве од опера да ти покажам дека нема др процес
E да ги ебам... затоа тој ... plugin-container... прави проблеми и IE и Firefox 13.0 .. по неколку пати јавуваа проблем со уклучувањето на тој плагин... но од завчера и тоа е решено со 13.01 надградбата на Firefox... во IE ..остана проблемот.
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Здраво, инсталирав Microsoft Office 2010, можам да отворам секакви работи со програмите што ги нуди а програмите ги нема никаде.. во фолдерот Microsoft Office е празно а кога во Search пишувам пр. Powerpoint нема ништо ниту Word, ниту Excel НИЕДЕН програм.. што да правам? :confused:
Види порака ти пратив со инструкции доколку не се снајдеш пиши на истата конверзација...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
На тестатурава имам шорткати како Play, next и слично, кои си ги користам за Windows Media Player.

Е сега, кога ќе упалам iTunes, овие прекинуваат да работат, што е логично бидејќи и таму има исти команди.
Бидејќи iTunes мора да ми остане вклучен цело време (делам песни преку home share), има ли финта да се направи disable на овие шорткати за тој програм и да ми работат само за WMP?
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Решение за мојот проблем има или не ?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
На тестатурава имам шорткати како Play, next и слично, кои си ги користам за Windows Media Player.

Е сега, кога ќе упалам iTunes, овие прекинуваат да работат, што е логично бидејќи и таму има исти команди.
Бидејќи iTunes мора да ми остане вклучен цело време (делам песни преку home share), има ли финта да се направи disable на овие шорткати за тој програм и да ми работат само за WMP?
господ те казнува.

go ahead, try this.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688


Ми излегува кога сум оклучен на фејсбук. До шо може да е?
се кочи фајрфоксот
најчесто се случува кога е оптеретен со многу адд они а и кога хард дискот брка некоја друга работа
само по себе веќе би требало да престане да се случува
Сабајле ми даде Update на Adobe да правам, и сега преку моЅила не можам ништо да гледам. Ни на јутуб, ни на ништо. На хромот си е ОК.

MoЅилата ми е верзија 13. Сега ја симнав, и проблемот си остана.
има многу проблеми со новите апдејти на адоб флеш плејерот, стај постара верзија ако не си средил до сега.
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
а има ли некој линк за да го симнам 2010?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
има многу проблеми со новите апдејти на адоб флеш плејерот, стај постара верзија ако не си средил до сега.
Избришав флешот и симнав постара верзија. Се среди така.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Другарче, при играње на LOL му крашнува PC-то, PC-то брчело и мониторот се гаси. Мора да го изгаси и повторно улклучи за да се среди. Ќе да е ова од прегревање или нешто друго е во прашање?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.605
Поени од реакции
7.408
Другарче, при играње на LOL му крашнува PC-то, PC-то брчело и мониторот се гаси. Мора да го изгаси и повторно улклучи за да се среди. Ќе да е ова од прегревање или нешто друго е во прашање?
Па сигурно не му студи на времево, а му брчи од прашина по кулерите, кажи му или да инсталира CPUfan или нешо шо ке му покаже температури после гасење или одма у биос нека влезе после гасењето сигурно има температури и таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom