Помош, софтверски проблеми и совети

M

Mr.InF3ction

Гостин
Како мислиш само едниот диск како што беше ? Инаку filesalvage го има на торент страните.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Постои ли програмче што може да ги прикаже сите лозинки што ги имам внесено во компјутеров?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ако си инсталирала некој софтвер да ги зачувува лозинките..без тоа не.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
Како мислиш само едниот диск како што беше ? Инаку filesalvage го има на торент страните.
Едниот диск го даде како што беше пред формат фајловите бие во фолдери и со име.
На другиот диск ми ги даде фајловите измешани.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.667
вчера инсталирав youtube downloader, денес забележав дека секој линк кој ќе го копирам од youtube ми го дава вака http://www.savetubevideo.com/?v=FAPtTS0TYtU&feature=grec_index наместо http://www.youtube.com/watch?v=FAPtTS0TYtU, чаре?
инаку го деинсталирав програмчето, ама пак дава линк од каде да се симни истото тоа видео од линкот на youtube
во зависност од тоа кој прелистувач го користиш(фајрфокс/хром/интернет експ. итн) провери дали има некој адд он од програмот останато во него...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.744
Поени од реакции
1.496
Имам проблем со Skype значи проблемот е со тоа што микрофонот не се слуша кај другиот на на тестот ми го јавува како добар мислев дека е со зучните драјвери нешто маа не е ги преинсталирав и пак е исто што да правам
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Значи го реинсталирав и Flash player не бива .. .!!
глеајте како ми покажуе .. !
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Дали може да се инсталираат два оперативни системи на еден компјутер пример Windows Xp и Windows 7 и притоа да работи нормално компјутерот?Дали е можно тоа и како на кој начин?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Дали може да се инсталираат два оперативни системи на еден компјутер пример Windows Xp и Windows 7 и притоа да работи нормално компјутерот?Дали е можно тоа и како на кој начин?
Можно е било колку и кои оперативни системи сакаш. Конкретно за твотој случај подобро е прво да имаш XP инсталирано потоа да направиш нова партиција за седмица и да си инсталираш. Самиот boot loader на седмица ќе најде дека имаш XP инсталирано и ќе го додаде во бут менито. Ако имаш седмицата прво а потоа инсталираш XP ќе треба сo EasyBCD рачно да го направиш и лесно е.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
266
Поени од реакции
169
Ајде некој да помогне, ми се гаси скајпот веднаш откако ке се логирам
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Можно е било колку и кои оперативни системи сакаш. Конкретно за твотој случај подобро е прво да имаш XP инсталирано потоа да направиш нова партиција за седмица и да си инсталираш. Самиот boot loader на седмица ќе најде дека имаш XP инсталирано и ќе го додаде во бут менито. Ако имаш седмицата прво а потоа инсталираш XP ќе треба сo EasyBCD рачно да го направиш и лесно е.
Дали знаеш некоја страна или преку некој торент да го спуштам Wndows 7 ако знаеш може на ПП да пишеш линк?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom