Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Вчера симнував некои теми од интернет за Виндоус 7. За да фатат темите симнав и некој Универзал Пачер за теми. Направив пач на три фајла што ми побара и после некое време изгубив звук. Почна компјутерот да ми сецка. Кога одам десен клик на десктоп и Personalize ми дава ерор Explorer.exe Class not registered. Но тоа не е се (како што викаат на топ шоп).

Никако не можам да направам system restore затоа што најверојанто све е толку добро зезнато. На system restore ми го дава следниов error.

A Volume Shadow Copy Service component encountered an unexpected error. Check the application event log for more information.

Пробав од сервиси да го активирам овој процес (затоа што беше disabled) ама пак ништо не се менува.

Некое чаре?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.593
Поени од реакции
2.205
Вчера симнував некои теми од интернет за Виндоус 7. За да фатат темите симнав и некој Универзал Пачер за теми. Направив пач на три фајла што ми побара и после некое време изгубив звук. Почна компјутерот да ми сецка. Кога одам десен клик на десктоп и Personalize ми дава ерор Explorer.exe Class not registered. Но тоа не е се (како што викаат на топ шоп).

Никако не можам да направам system restore затоа што најверојанто све е толку добро зезнато. На system restore ми го дава следниов error.

A Volume Shadow Copy Service component encountered an unexpected error. Check the application event log for more information.

Пробав од сервиси да го активирам овој процес (затоа што беше disabled) ама пак ништо не се менува.

Некое чаре?
Преку сејф мод направи систем ресторе, или пак избришиги темите што си ги симнал.
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Темите ги избришав уште вчера.

Интересното е што сега пробав систем ресторе од сејф мод и таму не сакаше.
Нешто друго?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
си го зезнал windowsot со пачот тешко дека ке го вратиш во правобитната сојстојба, тие теми што се со пачување имаш во нив readme и ти пишува секогаш дека го правиш на своја одговорност пред да го пачуваш се прави restore points
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Па џабе и да сум направел ристор поинт кога не сака сега да ми направи ристор. Така да ако би знаел некое друго чаре плиз сподели го зашто не се трпи ова.

Или како најбезболен начин да пробам со реинсталирање на виндоусот?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вчера симнував некои теми од интернет за Виндоус 7. За да фатат темите симнав и некој Универзал Пачер за теми. Направив пач на три фајла што ми побара и после некое време изгубив звук. Почна компјутерот да ми сецка. Кога одам десен клик на десктоп и Personalize ми дава ерор Explorer.exe Class not registered. Но тоа не е се (како што викаат на топ шоп).

Никако не можам да направам system restore затоа што најверојанто све е толку добро зезнато. На system restore ми го дава следниов error.

A Volume Shadow Copy Service component encountered an unexpected error. Check the application event log for more information.

Пробав од сервиси да го активирам овој процес (затоа што беше disabled) ама пак ништо не се менува.

Некое чаре?
Проба SYSTEM RESTORE ама преку Windows 7 CD?

Земи ја ИСТАТА ИНСТАЛАЦИЈА од која си инсталирал Windows 7, бутирај од CD, оди таму на REPAIR YOUR COMPUTER и таму одбери SYSTEM RESTORE.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
пробај уште вака

Стави го Windows 7 цд ботирај со него и кога ке стасаш до инсталација нема да стиснеш install now туку доле во лево во кошот имаш Repair your Computer кога ке стиснеш на тоа ке ти испадне


па ова


па од тука пробај да го поправиш ако не го средиш од тука тогаш формат на ново
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
имав win7 инсталирано... на C му напраив shrink и напраив партиција од 10гб... на неа почнав да инсталирам XP и го инсталирав до точката
од коа ќе се рестартира ми се појавува Press any key to boot from CD...Error Loading Operating System и никако неможам да стигнам до посакуваното
HELPP???

најтрагично од се е што неможам ни да напрааам repair за да се вратам на win7! сум го праел ова доста пати и прв пат ми се случува ова...а неможам да си дозволам да напраам целосен format!
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Вчера симнував некои теми од интернет за Виндоус 7. За да фатат темите симнав и некој Универзал Пачер за теми. Направив пач на три фајла што ми побара и после некое време изгубив звук. Почна компјутерот да ми сецка. Кога одам десен клик на десктоп и Personalize ми дава ерор Explorer.exe Class not registered. Но тоа не е се (како што викаат на топ шоп).

Никако не можам да направам system restore затоа што најверојанто све е толку добро зезнато. На system restore ми го дава следниов error.

A Volume Shadow Copy Service component encountered an unexpected error. Check the application event log for more information.

Пробав од сервиси да го активирам овој процес (затоа што беше disabled) ама пак ништо не се менува.

Некое чаре?
Го решив проблемот со repair на виндоусот со цеде.

Ви благодарам на сите.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Како да го активирам Windowsот? (7мица)

Знам постоеше некоја програма, ми средуваше еден другар порано ама заминат е во Франција и оставен сум сам на себе со ова чудово :D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
Како да го активирам Windowsот? (7мица)

Знам постоеше некоја програма, ми средуваше еден другар порано ама заминат е во Франција и оставен сум сам на себе со ова чудово :D
Барај Daz Loader го има на замунда а би требало и на другите тракери да го има. Едноставно е, со само еден клик.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Имам еден проблем со Микро СД картица од апарат. Вчера другар преку слот во негов лап топ префрлаше слики, и сега ми вика Autorun blocked. Нејќам да и правам формат, сакам да ги извадам сликите, но незнам како да влезам во неа. Ако некој знае или се нашол во иста ситуација нека пише дијагноза :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom