Помош, софтверски проблеми и совети

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ти кажав преку порака тоа NSIS да го поправиш, и таму ти пишува дека може комплетно да не е симнат фајлот....
 
K

kalimer0

Гостин
Temp папката исто така можеш да ја испразниш на следниов начин:
Start --> Run --> напиши %temp% и стисни ОК.
Ќе ти се отвори папката, селектирај ги сите фајлови и избриши ги.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Use GOOGLE.com :)

Basically, follow Google's instruction on error 3 to find in the registry:

1. Go to Start menu -> run
2. Enter regedit
3. Click ok.
4. In the tree view on the left, navigate to the following directory:
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{2F0E2680-9FF5-43C0-B76E-114A56E93598}\LocalServer32


Now here's what fixed it:
5. Look at the path for the Default file. Try to navigate to that file path like how you would normally find a file. Isn't there? Yeah for me the folder Update didn't even exist in the "C:\Documents and Settings\%USERNAME%\Local Settings\Application Data\Google\" path

6. So I went looking for it and I found it in: "C:\Program Files\Google" (or whichever Hard disk you install chrome in, might not be C: )
There I found the Update folder.
7. Copy the Update folder from "C:\Program Files\Google" to "C:\Documents and Settings\%USERNAME%\Local Settings\Application Data\Google\" (where your registry say the default file path was).

Now that we have a valid file for the update that is same as the one in the registry, updates should work again.

Hope this helps

Директен линк
http://www.google.co.uk/support/forum/p/Chrome/thread?tid=37e1ec089dac950e&hl=en
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Вака не е проблемот со звучната туку со драјверите
и отварам нова тема бидејки е итно роденден ми е вечер го славам и немам озвучување..
звучната позади има излез за звучници ,за микрофон и нз таму што...порано на местото на микрофонот преку соундман на реалтек одам место миц ин,центер оут и пее работе мн мокно,а сега коа направам така дава многу тивок глас...некое решение многу ми е итно ми треба за вечер ?
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Вака не е проблемот со звучната туку со драјверите
и отварам нова тема бидејки е итно роденден ми е вечер го славам и немам озвучување..
звучната позади има излез за звучници ,за микрофон и нз таму што...порано на местото на микрофонот преку соундман на реалтек одам место миц ин,центер оут и пее работе мн мокно,а сега коа направам така дава многу тивок глас...некое решение многу ми е итно ми треба за вечер ?
ај и тука хепи брдеј :)
ре-инсталирај ги драјверите :)
It did the job for me :P
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Не се разбирам мн на ова тема само сакав да ти посакам СРЕЌЕН РОДЕНДЕН и се надевам дека ке се најде некој на форумов кој ке ти помогне :)

 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
фала за оффтопикот на сите :D
иначе не помага ги реинсталирав
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned,
and Windows does not recognize it. For assistance in solving this
problem, click this message.

УСБ не ми го чита на компјутеров, а на секој друг компјутер го чита, и секое друго УСБ на овај компјутер го чита... Му се има на некој ова случено и како го решил?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ај доле тоа кај саатот шо е Volume види да не тие Master Volume ниско слајдерот?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Брат секоја недела имаш некој проблем со компјутерот. o_O
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Ај пробај тука. Би требало со ова да работи, ако не работи види каква ти е звучната па барај драјвери согласно производителот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom