Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
Симнав TuneUp Utilities 2011 и нешто при употреба се заеба. Пробав да го ибришам преку Add and Remove Programs, ама го немаше воопшто таму. Така што отидов каде што е инсталиран и само стиснав Delete. Арно ама има 2 фајла што неможе да се бришат што и да направам, го даваат програмот дека уште работи а кога ќе стиснам да се отвори не мрда. Двата фајла се TuneUpUtilitiesApp64.exe и TuneUpUtilitiesService64.exe. Како да ги ибришам ?
Симни го следниов програм
http://www.megaupload.com/?d=9OAUJOXT
пушти го
лево каде што пишува Paste instructions пиши вака
Код:
:Files
Локацијата на x фајл
Локацијата на y фајл
каде што Локацијата на x/y фајл го менуваш во C:\program files\tune up utilities\TuneUpUtilitiesApp64.exe и C:\program files\tune up utilities\TuneUpUtilitiesService64.exe
или каде и да се наоѓаат
потоа стисни MoveIt!
десно треба да пишува дали било successful
ако биде, ќе имаш фолдер во C:\_OTM, таму ќе бидат фајловите и можеш слободно да го избришеш цел фолдер
потоа бриши го програмов, не е за играње можеш да зезнеш нешто.

ако не бидне работава(пиши results од програмот), пробај во safe mode
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Симнав TuneUp Utilities 2011 и нешто при употреба се заеба. Пробав да го ибришам преку Add and Remove Programs, ама го немаше воопшто таму. Така што отидов каде што е инсталиран и само стиснав Delete. Арно ама има 2 фајла што неможе да се бришат што и да направам, го даваат програмот дека уште работи а кога ќе стиснам да се отвори не мрда. Двата фајла се TuneUpUtilitiesApp64.exe и TuneUpUtilitiesService64.exe. Како да ги ибришам ?
Ако не успеа, обиди се со Unlocker. Многу пати ми послужила до сега :)
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Неможе со ОТМ вика failed to move files...
 
M

MrzaRules

Гостин
Симнав TuneUp Utilities 2011 и нешто при употреба се заеба. Пробав да го ибришам преку Add and Remove Programs, ама го немаше воопшто таму. Така што отидов каде што е инсталиран и само стиснав Delete. Арно ама има 2 фајла што неможе да се бришат што и да направам, го даваат програмот дека уште работи а кога ќе стиснам да се отвори не мрда. Двата фајла се TuneUpUtilitiesApp64.exe и TuneUpUtilitiesService64.exe. Како да ги ибришам ?
ај дигни Task Manager и види дали ги има како процеси некој од тие шо ги наведе погоре....ако ги има десен клик и End Process и после пробај да избришеш
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Го пробав и тоа, стискам End Process, го снемува и за секунда се враќа. Го земав и тоа програмчето Unlocker ама кога ќе стиснам да се подигне ништо не се случува.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Не знам што кур се дешава со Realtek драјвериве комбинирани со Win 7, пробував триста срања, порано ми успеваше да ги направам, сега не сака. Проблемот е во тоа што ако се извади Line in-от (2 звучници и еден subwoofer) и се стават слушалици во истиот влез и после сакаш да ги вратиш звучниците има проблем, звучниците не свират. Пробав триста варијанти што им успевале на луѓе, барав по Google али коа нејќе, нејќе..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Не знам што кур се дешава со Realtek драјвериве комбинирани со Win 7, пробував триста срања, порано ми успеваше да ги направам, сега не сака. Проблемот е во тоа што ако се извади Line in-от (2 звучници и еден subwoofer) и се стават слушалици во истиот влез и после сакаш да ги вратиш звучниците има проблем, звучниците не свират. Пробав триста варијанти што им успевале на луѓе, барав по Google али коа нејќе, нејќе..
Проба ли со драјверите за звук од цд-то на твојата матична?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Проба ли со драјверите за звук од цд-то на твојата матична?
Nope, прво да видиме, може некој имал сличен проблем, ако нема чаре ќе го напраам тоа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Нема што да гледаш, тие драјвери што се во цд-то треба да работат одлично кога се работи за реалтек драјвери т.е. звук.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Го пробав и тоа, стискам End Process, го снемува и за секунда се враќа. Го земав и тоа програмчето Unlocker ама кога ќе стиснам да се подигне ништо не се случува.
http://lockhunter.com/

или cd до директориумот шо ти е во цмд, и del *.*
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
Го пробав и тоа, стискам End Process, го снемува и за секунда се враќа. Го земав и тоа програмчето Unlocker ама кога ќе стиснам да се подигне ништо не се случува.
пробај во safe mode да ги избришеш
ако не знаеш како да дојдеш до safe mode, google.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Фала ви на сите за помошта, ги симнав и пробав сите програми што ги поставивте и неможеше и на крај испадна најпростото, отидов во Safe Mode и го избришав.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Здраво..
Цело време гледам зошто во Local Disk (C) Немам место..
од цели 19 GB ми пишува дека имам само 3 МB слободно.. а би требало да имам 10 GB..
Зошто не ги покажува овие 10 GB free space??
ај помош, ве молам..
Позз
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Здраво..
Цело време гледам зошто во Local Disk (C) Немам место..
од цели 19 GB ми пишува дека имам само 3 МB слободно.. а би требало да имам 10 GB..
Зошто не ги покажува овие 10 GB free space??
ај помош, ве молам..
Позз
Ај исчисти со CCleaner
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Здраво..
Цело време гледам зошто во Local Disk (C) Немам место..
од цели 19 GB ми пишува дека имам само 3 МB слободно.. а би требало да имам 10 GB..
Зошто не ги покажува овие 10 GB free space??
ај помош, ве молам..
Позз
windows xp?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom