Помош, софтверски проблеми и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
некоја програма за текст дизајн (со ефекти итн..) ?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
Нешто чепкав на компјутерот и кога го рестартирав ова ми се појави
boot record from cd rom not found boot failure reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device press any key when ready
Помош???
 
T

Tetro

Гостин
Нешто чепкав на компјутерот и кога го рестартирав ова ми се појави
boot record from cd rom not found boot failure reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device press any key when ready
Помош???
си изместил/а да бутира од цд.

чаре: отвори биос и среди таму
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
си изместил/а да бутира од цд.
Само да можеше да ми кажеш што да пишам зашто јас немам везе со ова:smir:
Вајда штом не знаеш немаш ништо измешано. Ти било наместено прв буд дивајс ЦД-РОМ. Види да не имаш заборавено ЦД во ЦД-Ромот, извади го и терај.....
 
T

Tetro

Гостин
си изместил/а да бутира од цд.
Само да можеше да ми кажеш што да пишам зашто јас немам везе со ова:smir:
клик

*****доколку мислиш дека не си сигурен/а, не продолжувај и најди некој кој знае. Сепак ова го правите на ваша одговорност
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Секогаш кога и да инсталирам Windows 7 на лаптопот имам проблем со звукот, и денес веќе крајно се изнервирав, неможам еден филм да изгледам на мира а да не грчат. Значи проблемот не е со звучниците најверојатно е до драјверите бидејќи се е во ред кога имам Windows XP, но на 7ца ми грчат. 7цата сама си наоѓа драјвери за звучната карта ама ништо, јас слегнав најнов драјвер од страната на производителот ама проблемот си е сеуште тука и никако да најдам решение. Некој друг го имал овој проблем со Realtek High Definition Audio? Решение?
ANYONE?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Значи како што разбрав на истиот лаптоп си имал инсталирано и 7 и ХР, проблемот може да е тоа што драјверот ти е компатабилен на јачината на перформансите на ХР но не и Windows 7.
Пробај симни ОВА и тестирај.
И види ова ако може да помогне :toe:
sound stuttering
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Како да го тргнам ова ебано глупаво Yahoo search engine



Сакам повторно кога ќе отворам нов таб да ми отвора Fast Dial на мозилава, не ова:zid:
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Како да го тргнам ова ебано глупаво Yahoo search engine



Сакам повторно кога ќе отворам нов таб да ми отвора Fast Dial на мозилава, не ова:zid:
Ај види таму доле имаш едно "How to disable search on ths page" Кликни и вити што има. Ако не успее пиши пак ќе бараме друго решение :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Како да го тргнам ова ебано глупаво Yahoo search engine



Сакам повторно кога ќе отворам нов таб да ми отвора Fast Dial на мозилава, не ова:zid:
Ти кажал @мрежа, значи отвори ги очите и кога инсталираш нешто а и кога бараш некаква опција, пиши што ќе сториш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom