Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Кога излегува овицијално финалната верзија на Windows Live Essential дали знае некој ?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Ајде овде нека биде прашање, ми треба програма за сечења на видеа филмови на помали делови како за на Youtube, едноставна да е за употреба и бесплатна.
Линк можи во ПП. благодарам однапред.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Кога ќе го вклучам компјутерот, веднаш ми се појавува прозор кој гласи Windows cannot find 'csrcs exe'. Make sure you typed the name corectly, and then try again. To search for a file, click the start button, and then click Search. Што да превземам?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Ајде овде нека биде прашање, ми треба програма за сечења на видеа филмови на помали делови како за на Youtube, едноставна да е за употреба и бесплатна.
Линк можи во ПП. благодарам однапред.
најлесо и најбрзо сечење на видеа
со овa
мада има милион бесплатни програми за оваа намена

--- надополнето ---

Кога ќе го вклучам компјутерот, веднаш ми се појавува прозор кој гласи Windows cannot find 'csrcs exe'. Make sure you typed the name corectly, and then try again. To search for a file, click the start button, and then click Search. Што да превземам?
мислам дека нема да можеш да го најдеш вака но пробај
MSCONFIG во рун и види дали го има тука да го изгасиш
мислам дека нема да го најдеш што значи дека е вирус/тројанец

скенирај со антивирус тројан ремовер итн.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
--- надополнето ---



мислам дека нема да можеш да го најдеш вака но пробај
MSCONFIG во рун и види дали го има тука да го изгасиш
мислам дека нема да го најдеш што значи дека е вирус/тројанец

скенирај со антивирус тројан ремовер итн.
Го најдов со search...да го избришам?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Го најдов со search...да го избришам?
како си го нашол преку што ?
ако ти го нашол антивирус тројанремовер бриши одма не се мисли

ако го имаш преку мсконфиг направи му kill на процесот
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Имам windows xp, и сега го стиснам ctrl+alt+delete, вака ми се покажува прозорчето, горе нема ништо. Имав инсталирано тема win7, да не е од тоа?
Оти претходно не беше така, и сега пак ја ставив xp темата, ама повторно е така.
Any ideas? :)
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Имам windows xp, и сега го стиснам ctrl+alt+delete, вака ми се покажува прозорчето, горе нема ништо. Имав инсталирано тема win7, да не е од тоа?
Оти претходно не беше така, и сега пак ја ставив xp темата, ама повторно е така.
Any ideas? :)
Леле, ист проблем имав и јас, не е до темата туки ти си го поместил по грешка. Премногу едноставно беше за враќање, ама ич не ми текнува како. Ај пробај горе фдати го прозорецот и рашири го?

--- надополнето ---

не, дупли клик горе на прозорот беше, сеа ми текна...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Леле, ист проблем имав и јас, не е до темата туки ти си го поместил по грешка. Премногу едноставно беше за враќање, ама ич не ми текнува како. Ај пробај горе фдати го прозорецот и рашири го?

--- надополнето ---

не, дупли клик горе на прозорот беше, сеа ми текна...
Хаха, фала брат, јас пак се уплашив да не сум заебал нешо :)
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Вака сеа ... на компјутерот имав лан мреза со кабел .. ама сеа земав ваерлес рутер и место да купам ваерлес картица ја се заебав ко за поевтино земав usb wireless и го снимиф се со тоа програмчето од него и добро е ми вика конектиран дека сум .. ама коа ке уклучам mozila нема .. а и коа ке стиснам на конекцијата и десен клик properties па ке отидам на wireless networks и ке го стиклирам use windows to configure конекцијата пага ... Има некој што знае како да го решам проблемот ???
 
T

Tetro

Гостин
Вака сеа ... на компјутерот имав лан мреза со кабел .. ама сеа земав ваерлес рутер и место да купам ваерлес картица ја се заебав ко за поевтино земав usb wireless и го снимиф се со тоа програмчето од него и добро е ми вика конектиран дека сум .. ама коа ке уклучам mozila нема .. а и коа ке стиснам на конекцијата и десен клик properties па ке отидам на wireless networks и ке го стиклирам use windows to configure конекцијата пага ... Има некој што знае како да го решам проблемот ???
смени IP-адреси на вајрлес конекцијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom