Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
ne ja prima nikade slikata ne e vo potrebniot format...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
ne ja prima nikade slikata ne e vo potrebniot format...
Па направи скрин шот отвори ја во Paint и таму сними ја во .јпг формат и ке бива да ја закачеш на нет.
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Која верзија претходно си ја имал, а која сакаш сега да ја инсталираш ?
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
prvo go imav najnoviot msn a sea sakam da instaliram postar oti nesto me dupese toj noviot mi izleguvase edno dont send i koga ke stegnev na nego ke se isklu4ese cel msn
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
prvo go imav najnoviot msn a sea sakam da instaliram postar oti nesto me dupese toj noviot mi izleguvase edno dont send i koga ke stegnev na nego ke se isklu4ese cel msn
Е сега ќе биде "интересно"... Многумина имаа проблем мсн. Ај вака, пробај овој код да го напишеш во start > RUN
Код:
msiexec /x {B1403D7D-C725-4858-AACC-7E5FA2D72859}
и види дали ќе се избрише мснто, а во меѓувреме јас да побарам една програма што ја постираше dark hacker за бришење на овој мсн.
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
samo ova mi izleze nisto drugo
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
А чекај, кога го избриша оној новиот мсн (2009) ? Можеби ќе успееш да ја средиш работата со system restore...
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
kako se pravi toa so sistem restore ?
abe jas ne go imam izbrisano noviot msn (2009) posto go nema vo add and remove programs od control panel
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
kako se pravi toa so sistem restore ?
abe jas ne go imam izbrisano noviot msn (2009) posto go nema vo add and remove programs od control panel
Абе ОК тоа тој новиот мџн го нема во add/remove листата нити пак во овие деинсталатерите што се... Пробај ти со system restore опцијата ( start > all programs > system tools > system restore). Е сега, тука барај нешто како WIndows live msn 2009 unninstal или слично, и врати го компјутерот како што бил на тој ден.

Едит: Го најдов тој програмот за бришење на WLM 2009, се вика ZAPMESSENGER. Оди на оваа страна, и барај надолу ќе наидеш на линк за симнување. Лесно и едноставно се користи, би требало да ти заврши работа.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
0
Абе ОК тоа тој новиот мџн го нема во add/remove листата нити пак во овие деинсталатерите што се... Пробај ти со system restore опцијата ( start > all programs > system tools > system restore). Е сега, тука барај нешто како WIndows live msn 2009 unninstal или слично, и врати го компјутерот како што бил на тој ден.

Едит: Го најдов тој програмот за бришење на WLM 2009, се вика ZAPMESSENGER. Оди на оваа страна, и барај надолу ќе наидеш на линк за симнување. Лесно и едноставно се користи, би требало да ти заврши работа.

а sistem restore не бара restore point да имаш напраено за да го врати копмјутеро на тој ден кога си го напрајл restore point-от???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom