Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Може бе :)

Десен клик на bookmark-от што сакаш да му стаиш shortcut, иди у properties, и таму кај keyword пиши си што сакаш и после само тоа го пишуваш горе во адресата и те носи таму кај што сакаш :)

Фала многу Корун успеав баш како шти кажа....фала!!!!

:zver:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
хм..значи тие шо ми пракаат имаат вирус..
мене не ми кажале дека пракам така јас.. :S

бај д веј имам NOD32 3.0.642.0 нишо нема најдено досега,сега пак го пуштив да скенира...па ке видиме шо ке каже.. :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
хм..значи тие шо ми пракаат имаат вирус..
мене не ми кажале дека пракам така јас.. :S

бај д веј имам NOD32 3.0.642.0 нишо нема најдено досега,сега пак го пуштив да скенира...па ке видиме шо ке каже.. :)
Kaspersky земи си ке ти најде ако имаш нешто
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
хм..значи тие шо ми пракаат имаат вирус..
мене не ми кажале дека пракам така јас.. :S

бај д веј имам NOD32 3.0.642.0 нишо нема најдено досега,сега пак го пуштив да скенира...па ке видиме шо ке каже.. :)
Штом до сега не го нашол а го имаш џабе е.

Пробај со Ова спајвер програмче - инсталирај - апдејтирај и скенирај,
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
скенирав со спајботот еве извештај...

и сите беа cookies нешо таму.. :)
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
скенирав со спајботот еве извештај...

и сите беа cookies нешо таму.. :)
Абе да занеш дека со секој анти вирус или анти спајвер или некоја таква програма сите ќе ти наоѓаат по некој вирус, јас еднаш така земав со неколку такви програми скенирав (испробав повеќе видови на програми) и со секоја само ми наоѓаше некои глупости.
И што викаат најдобар бил овој или оној вирус нема врска, еве земи касперски, скенирај и избриши тоа што ќе ти најде, после тоа избриши го касперски, инсталирај друг анти вирус и со него скенирај ќе ти најде други вируси.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Тим4ееее, црв и спајвер не е исто :helou:

сталкер4е, земи го Spyware Terminator и види што ќе излезе
ох бре ке земам ке се измушам :nerv::nerv::nerv: денеска дефинитивно не мее дено :nerv::nerv::nerv:а и да е црв со spyware програм ке го најде ако го има
 
Г

Грејвдигер

Гостин
викам џабе ке ти забрзе компјутеро со СП3 кога негде ке пребрзе и треба да го рестартираш тоа ми го имаат кажано ного луге кои имаат користено СП3
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: no comment:pos2::pos2:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.877
Поени од реакции
23.243
Екипа иам еден проблем

више 2 дена шо и да спуштим од нет а ако е зипуано, нејќе да се екстрактира, доаѓа до 90 % и прекинуе пишуе File is corupt, могуќе е да сум толкав баксуз и да наоѓам све заебани фајлои или може да е проблемот кај мене

help plizzzzz
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Екипа иам еден проблем

више 2 дена шо и да спуштим од нет а ако е зипуано, нејќе да се екстрактира, доаѓа до 90 % и прекинуе пишуе File is corupt, могуќе е да сум толкав баксуз и да наоѓам све заебани фајлои или може да е проблемот кај мене

help plizzzzz
A што програма имаш за архивирање, пробај анинсталирај ја и поново инсталирај (фул верзија ::))
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Екипа иам еден проблем

више 2 дена шо и да спуштим од нет а ако е зипуано, нејќе да се екстрактира, доаѓа до 90 % и прекинуе пишуе File is corupt, могуќе е да сум толкав баксуз и да наоѓам све заебани фајлои или може да е проблемот кај мене

help plizzzzz
Ти пратив една програма за архивирање и тоа ФУЛ :)
пробај со оваа верзија на винрар и види што/како...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom