Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Еве јас пак.. :)
го симнав тоа спајвер терминатор и скенираше си најде таму нешо..избришав се.. и сега гледам таман си е пц...во. :)
фала аце..:helou:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
ох бре ке земам ке се измушам :nerv::nerv::nerv: денеска дефинитивно не мее дено :nerv::nerv::nerv:а и да е црв со spyware програм ке го најде ако го има
не ти треба ништо ... бутни линукс цд и бриши вирусе :salut:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
хм...само линукс цд (нема веза дали е кубуту,убунту....т.н.)?
а мислеше да го бутувам првен со линукс цд ако сватиф добро?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Досега вие прашувавте јас одговарав, сеа јас да прашам вие одговорете :)
вака, имам забележано у последно време кога ја исклучам (пример) мозила фајрфокс, во таск менаџер процесот си стои исто како ништо да не било а на таск барот не се покажува дека е уклучен пребарувачот. Исто имам забележано и кај кантерот, фотошоп, виндоус медиа плеер и некои други програми... Така кога ќе уклучам едно 10ина програми ( за кои потоа мислам дека сум ги исклучил) компјутерот и те како се успорува
Има некој совет/решение за ова ? :)
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
pozdrav i edno prasanje zosto koga sakam od kontrol panel add remove da ja izbrizam need for speed nemozam mi vika deka nemalo nekoj fajl EAInstall.dll kako da ja izbrisam pliis help:toe:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
pozdrav i edno prasanje zosto koga sakam od kontrol panel add remove da ja izbrizam need for speed nemozam mi vika deka nemalo nekoj fajl EAInstall.dll kako da ja izbrisam pliis help:toe:
Земи со Revo Unistaller и пробај избриши ја играта. А тоа што ти покажува дека ти недостигаат .длл фајлови е најверојатно поради тоашто си ја бришела играта на класичен налин (shift+delete)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Досега вие прашувавте јас одговарав, сеа јас да прашам вие одговорете :)
вака, имам забележано у последно време кога ја исклучам (пример) мозила фајрфокс, во таск менаџер процесот си стои исто како ништо да не било а на таск барот не се покажува дека е уклучен пребарувачот. Исто имам забележано и кај кантерот, фотошоп, виндоус медиа плеер и некои други програми... Така кога ќе уклучам едно 10ина програми ( за кои потоа мислам дека сум ги исклучил) компјутерот и те како се успорува
Има некој совет/решение за ова ? :)

Ај пробај отвори notepad и напиши

mystring=(80000000)


и зачувај го како

ram.vbe
All Files.

Ова служи за еден начин на ослободување на рамот, баш како во твојот случај. Значи откако ќе исклучиш фајрфокс, кликни на иконата што ќе ти ја даде откако ќе го напраиш ова и кажи дали работе, зш не е испробано :nesvest:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ај пробај отвори notepad и напиши

mystring=(80000000)


и зачувај го како

ram.vbe
All Files.

Ова служи за еден начин на ослободување на рамот, баш како во твојот случај. Значи откако ќе исклучиш фајрфокс, кликни на иконата што ќе ти ја даде откако ќе го напраиш ова и кажи дали работе, зш не е испробано :nesvest:
:nesum:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
ее аце гледам и ти го имаш тој процес.. "sp_rsser.exe"
од шо е тоа. не можам да го исклучцам а ми зема 30мб :S
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ее аце гледам и ти го имаш тој процес.. "sp_rsser.exe"
од шо е тоа. не можам да го исклучцам а ми зема 30мб :S
Сеа ќе го прашам чичко гугл :)

едит: еве го одговорот

sp_rsser.exe is a Realtime Shield Service from Crawler LLC belonging to Crawler Spyware Terminator. This is a required component for Spyware Terminator and should not be terminated.
We strongly recommend that you run a FREE registry scan to identify sp_rsser.exe related errors.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
оф леле..шо била работава.. :)
е*ате спајверот 30мб и више да зима... тууу.. :vozbud:
:)

btw фала.. јас забораив дека се глеаа процесите... :kesa:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Ај јас пак да прашам.. :pos2:
Симнав microsoft virtual pc 2007 и сега можеше да се направи виртуелен пц така?
сакам да го инсталирам таму Kubuntu то,можам нели ама да не си го заебам нешо случајно XP vo.. :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ај јас пак да прашам.. :pos2:
Симнав microsoft virtual pc 2007 и сега можеше да се направи виртуелен пц така?
сакам да го инсталирам таму Kubuntu то,можам нели ама да не си го заебам нешо случајно XP vo.. :)
Абе ако имаш некоја партиција докај 20-30 гб, форматирај ја и таму си инсталирај линуксот. Шо се замараш со виртуелни ПЦиња и слично :toe:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Јас секако ке ставам сега брзо линукс (убунту поточно)ама сакав да го видам првен каков е на воа,да не не ми се сфиѓа па за џабе да биде.. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom