Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
на мене ми ја вадеше истата грешка поради датата шо не ми беше точна......
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
ama mozno e poradi toa da ne raboti mozilata i explorerot ? :D
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
ama mozno e poradi toa da ne raboti mozilata i explorerot ? :D
nisto od toa pogore ne pomogna :)
na kratko se sredi so brisenje na se sto bese vo vrska so mozila, explorer i msn od :
C:\Documents and Settings\All Users aplication data....

no posle pola saat - saat pak riknaa :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Како да наместам на часовникот на компјутерот да ми пишува 14:54 или 22:51 итн итн да не ми е 2:41 поручек???
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Како да наместам на часовникот на компјутерот да ми пишува 14:54 или 22:51 итн итн да не ми е 2:41 поручек???
Star -> Control Panel -> Regional and Language Options на првиот таб имаш Regional Options и доле гарант кај тебе е ставено English е таму кликни и побарај има пишува FYRO Macedonia тоа стави го кликни на ОК и завршена работа :wink:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
eve kako otvori Control Panel pa potoa Regional and Language Options i eve ti slika
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
So ako go dobies ovoj ekran na kompjuterot so znaci toa so moze da se sluci i kako da se ostrani ako moze da mi kazete koj znae dali e opasno ???
 
P

Princ

Гостин
Поопасно здравје. Имаш вирус/тројанец.
Пробај да го решиш со VundoFix или Combofix.
Ако ништо од тоа не помогне, наместо да се мачиш понатаму, ти предлагам Format C:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
Поопасно здравје. Имаш вирус/тројанец.
Пробај да го решиш со VundoFix или Combofix.
Ако ништо од тоа не помогне, наместо да се мачиш понатаму, ти предлагам Format C:
Znaci ne e nikakov problem so nekoj hardver oti nekoj vikaat ako se javi ova e problem so nekoj hardver
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Kaspersky, прво кажи дали е ова слика од тоа тебе што ти излезе или ја најде сликава на нет?
 
P

Princ

Гостин
Kaspersky, ме заеба поштено овој пат. Прв и последен. Ветувам :)
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
heheh ne zaebav nikoj mi se pojavi ovoj ekran i me interesira poveke za nego od so moze da se javi i vo so e problemot kako moze da se resi samo toa me interesira nis vazla za ovoj misticen palav ekran
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
heheh ne zaebav nikoj mi se pojavi ovoj ekran i me interesira poveke za nego od so moze da se javi i vo so e problemot kako moze da se resi samo toa me interesira nis vazla za ovoj misticen palav ekran
Епа секој BSOD (Blue Screen Of Death) се појавува за различни работи. Не е само едно и тоа кај сите да биде. Имаш таму кој фајл, каде, кој сериски број е проблемот, хардверски, софтверски....

Се може да биде
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom