Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
Imas kratok spoj na 5 volti ako si sentimentalno vrzan so nego smeni kabel ako ne u gubre nov maus e 150 den ako ne sakas nekoj gejmersi i takvi stvari
Лежи на рака и има 4 и 5 копче, нејќам да се одделам од него :D тогаш можам да земам маус за 150 ден и да го сменам тој кабел со овој :) Фала на информација
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492

Земав ваков од Нептун,и уште од прв ден проблеми.Многу од копчињата работат сами на која било игра,на пример на ФИФА само шутира,подава итн.Некој да имал ваков проблем,некое решение?
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72

Земав ваков од Нептун,и уште од прв ден проблеми.Многу од копчињата работат сами на која било игра,на пример на ФИФА само шутира,подава итн.Некој да имал ваков проблем,некое решение?
пробај смени го на друг усб порт, а доколку си во можност и на друг компјутер... ако е пак исто се знае.. врати им го нека ти го заменат ..
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18

Земав ваков од Нептун,и уште од прв ден проблеми.Многу од копчињата работат сами на која било игра,на пример на ФИФА само шутира,подава итн.Некој да имал ваков проблем,некое решение?
Nema blage veze so usb port tuku isciti gi kontaktite na kopcinjata i na plocka najverojatno imas grafit na niv i zatoa stiskaat sami
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
здаво ме интересира кој хард диск да го користам, имам Maxtor 160gb sata и western digital 160gb ide. Wd e користен околу 5 години од кој 3 години со по еден месец пауза поточно еден месец се збират кај што е гаснет компјутерот годишно во последните 3 години.
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Vaka, iam problem so grafickata ali prasuvav mn luge me sovetuvaa da zemam nova imam jw-p43s-fusion maticna so 16x PCIe( ako nesto toa znaci) pa sea da znam sto graficka mi podrzuva ovaa maticna i kakvo napojuvanje da zeam vo soodnost so grafickata ?? Zaboraiv da pisam deka iam graficka geforce 9800Gt
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Vaka, iam problem so grafickata ali prasuvav mn luge me sovetuvaa da zemam nova imam jw-p43s-fusion maticna so 16x PCIe( ako nesto toa znaci) pa sea da znam sto graficka mi podrzuva ovaa maticna i kakvo napojuvanje da zeam vo soodnost so grafickata ??
Било која од новиве графички пошто ти е со PCIe порт. А за напајање зависи до графичката, појака графичка која више троши струја ти треба појако напајање.
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
здаво ме интересира кој хард диск да го користам, имам Maxtor 160gb sata и western digital 160gb ide. Wd e користен околу 5 години од кој 3 години со по еден месец пауза поточно еден месец се збират кај што е гаснет компјутерот годишно во последните 3 години.
Koj sakas
 
H

HoT IcE

Гостин
Откако залади времево многу ми брчи компјутреов, еве ги температуриве:
Untitled.jpg
Лошо ли е тоа?
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Го чистев прошлава есен, и сега во летото го чистев еднаш, не е до тоа.
Може треба да се подмачка некој од кулерите или се има олабавено па вибрира плехот / гребе на ладњакот.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Pred nekoj 2 meseca kompjuterot mi se gasese ednas do dva pati nedelno.GO FORMATIRAV,ali eve poslednive nekolku dena se desavase da se izgasi po 1ili 2 pati u den,ali deneska za nepolni 3 casa 7 pati mi se gasi !? Koga probuvam da go uklucam pak treba prvo da go izvadam kabelot od napojuvanjeto pa povtorno da go stavam inaku neke da se pusti! Treba da zeam novo napojuvanje ili moze i nesto drugo da e problem ? btw najcesto mi se gasi koga palam dota2,ali se desava i koga sum na fb!
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Pred nekoj 2 meseca kompjuterot mi se gasese ednas do dva pati nedelno.GO FORMATIRAV,ali eve poslednive nekolku dena se desavase da se izgasi po 1ili 2 pati u den,ali deneska za nepolni 3 casa 7 pati mi se gasi !? Koga probuvam da go uklucam pak treba prvo da go izvadam kabelot od napojuvanjeto pa povtorno da go stavam inaku neke da se pusti! Treba da zeam novo napojuvanje ili moze i nesto drugo da e problem ? btw najcesto mi se gasi koga palam dota2,ali se desava i koga sum na fb!
Си проверил ли темепратура и напони? Симни HWMonitor пушти го во позадина, играј 10тина минути dota (или колку и време да му треба пред да се угаси од прилика) и стави screenshot овде
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Си проверил ли темепратура и напони? Симни HWMonitor пушти го во позадина, играј 10тина минути dota (или колку и време да му треба пред да се угаси од прилика) и стави screenshot овде
http://prntscr.com/fpqm6/edit pred da upalam dota2
http://prntscr.com/fpqsx/edit po 5 minuti igranje dota2
http://prntscr.com/fpr4l/edit po 15 minuti igranje... btw dodeka mi uspee 1 mi se restartira ednas mi se izgasi :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom