Помош, проблеми, прашања, совети...

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.846
Поени од реакции
5.152
Благодарам за одговорот,да во право си за лошата услуга,влегов еднаш во СЕТ во ГТЦ и тешко дека пак ќе влезам(се понашаат како да сакаш да им открадеш нешто!). Инаку сум од Радовиш и планирам да отворам фирма за хардвер со сервис па би ти бил благодарен и ако ми дадеш некој совет во врска со дистрибуција(мислам на она-кој се главните дилери во МК со најдобри услови и цени и тоа).:helou:

Amaco Net, Mebius, Rema, Pakom...и така натака.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.143
Поени од реакции
806
Дали на овој печатар може да се рециклира тонерот, или мора да се купува оригинален тонер?
Може да се "хакира" т.е. за едно 500 ден. ќе ти премостат 2 жички за да се деактивира фабричкиот сензор и после ќе можеш да го трошиш тонерот до крај а вака може уште да имаш тонер а сензорот да ти јавува дека демек е празен(ебате хоштаплерите).
Оди на Google ќе најдеш слики,видеа итн. за тоа погоре што ги го кажав,така да можеби ќе можеш и самиот да се снајдеш.Чао!:smir:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Мал проблем:

Компјутерот функционира супер, кога ќе пробам бутабилно да го подигнам со Windows CD за да го форматирам и инсталирам нов виндоус во текот на постапката на ми го препознава хард дискот и мора да ја прекинам инсталацијата.

What's the problem?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мал проблем:

Компјутерот функционира супер, кога ќе пробам бутабилно да го подигнам со Windows CD за да го форматирам и инсталирам нов виндоус во текот на постапката на ми го препознава хард дискот и мора да ја прекинам инсталацијата.

What's the problem?
Најди си бутабилно CD кое има SATA/RAID драјвери.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Препорачајте некој добар Хард диск...веќе ми се смачи да слушам кај што ми штракаат нон стоп.. и да чекам една мп3ка да ја чита 2дена:nenene:
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
ми треба помош : купиф игра која е на ДВД од 8гб и мојот двд-ром не го чита дали треба за такви дуал лаер цедиња има нови двд-роми?.....незнаев каде треба да прашам затоа еве овде пишуам....ако некој може да помогне нека ми пише на пвт
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Има проблем со лап топот еден мој пријател па дали знае некој да ми кажи што е проблемот сонего еве слика :



Од кога ке се појави тоа на сликата се рестартира лап топот.
Дали знае некој до што е проблемот и како може да се реши овој проблем ?
Има некој што знае ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Препорачајте некој добар Хард диск...веќе ми се смачи да слушам кај што ми штракаат нон стоп.. и да чекам една мп3ка да ја чита 2дена:nenene:
Western Digital со 32MB Cache и по мерка одбери си колку GB.

ми треба помош : купиф игра која е на ДВД од 8гб и мојот двд-ром не го чита дали треба за такви дуал лаер цедиња има нови двд-роми?.....незнаев каде треба да прашам затоа еве овде пишуам....ако некој може да помогне нека ми пише на пвт
Треба да си купиш dvd-rom што чита DL (Dual Layer).

Има проблем со лап топот еден мој пријател па дали знае некој да ми кажи што е проблемот сонего еве слика :

Од кога ке се појави тоа на сликата се рестартира лап топот.
Дали знае некој до што е проблемот и како може да се реши овој проблем ?
Има некој што знае ?
Од кога му прави вака? Што направил претходно т.е. какви промени направил на лаптопот пред да почне да му се појавува ова? Инсталирал нешто, сменил рам, драјвери.... ?
 
H

^HITMAN^

Гостин
Има проблем со лап топот еден мој пријател па дали знае некој да ми кажи што е проблемот сонего еве слика :



Од кога ке се појави тоа на сликата се рестартира лап топот.
Дали знае некој до што е проблемот и како може да се реши овој проблем ?
Има некој што знае ?
При рестарт држи F8 и стартувај го лаптопот со Last known good configuration, aко не сака да стартува со истата процедура влези во safe mode и избриши ја последно инсталираната програма или драјвер. Ова важи,доколку проблемот е од софтверска природа. Ова е првиот чекор и е една од варијантите за решавање на овој проблем.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Значи ти пишав, да има 32 MB Cache, овој има 16. Инаку не е лош, ама зашто кога можеш подобар? :)
Дај нешто конкретен модел, проверено, зашо шашма ми е главава...едно читам гледам на бенчмарци во пракса друго ми излегува за 180степена!:toe:
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Од кога му прави вака? Што направил претходно т.е. какви промени направил на лаптопот пред да почне да му се појавува ова? Инсталирал нешто, сменил рам, драјвери.... ?

Проблемот бил само со Windows 7 инаку со XP и виста не правел проблем ....од кога го форматирал лап топот so windows 7 пак правел ист проблем... :toe:
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Мислења за SAMSUNG 1T Spin Point F1 7200RPM SATA 3.0 32MB ? Има подобар нема подобар, во тој ценовен ранг (4500 денари).
п.с. дали ова има врска матичната дали е сата 1 или 2, или може да фура без проблеми? Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom