Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Ме интересира дали некаде во Скопје може да се најде конвертор/адаптер од компјутерскиот сериски или паралелен порт на PS/2 или USB порт каде што би поврзал глушец.

Благодарам!
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Ме интересира дали некаде во Скопје може да се најде конвертор/адаптер од компјутерскиот сериски или паралелен порт на PS/2 или USB порт каде што би поврзал глушец.

Благодарам!
Мислам дека видов такво нешто во Нико. Јави се и прашај :) Не сум сигурен, но пробај.
 

izrod

United brotherhood of chicken nuts
Член од
21 јули 2007
Мислења
336
Поени од реакции
4
luge imam eden problem so DVD-to na PC
vaka : audio CD nezavisno dali mp3 ili obicno go cita ko ke mu stavam DVD-CD nezavisno dali e film ili mp3 ne saka ni da mrdne da ne znae nekoj sto e problemot i da nema nekoe resenie ili da odam da si kupam nov dvd rom
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Ако не ти чита било какво двд, ново му е мајката.
 

izrod

United brotherhood of chicken nuts
Член од
21 јули 2007
Мислења
336
Поени од реакции
4
некој двд кој ги имам земено пред околу 6-7 месеци ги чита а овие сегашните од пред 1 месец не сака да чуе за нив
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
А, што марка ти е ДВД-то, каков тип на двд-иња користиш и со која брзина ги режеш?
 

izrod

United brotherhood of chicken nuts
Член од
21 јули 2007
Мислења
336
Поени од реакции
4
sony sekakov vid na dvd od princo do vebratim
nekoj gi cite nekoj ne patem dvd-r e ne e dvd-rw
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Ти препорачувам чистење на ласерот и негово подесување со тример потенциометарот (на тој начин го менуваш интензитетот на светлината). Ако и тоа не помогне, нов режач.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Nisto bratko DVD-romot ti doziveal laser overburn vo prevod ti pregorel laserot sto cita DVD diskovi. Toj drugiot laser e dobar (onoj so cita CD) pa poradi toa i ti cita CD-diskovi. CARE: Nov DVD_RW bidejki nema teoretski sansi da go napravis ni majstor, ni servis ne ti go poprava.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
kazete nekoe dobro opticko gluvce do 500 den.
fala odnapred
p.s usb port
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Моето е Intex оптичко и за usb. Го имам некои 2 години и супер е. Го зедов 250 денари од НТБ. Сега незнам дали има НТБ кај тебе...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Купи си Logitech господ да те види, гарант нема да треба нов да си купиш у наредните 2-3 години.

1x Logitech = 2500 денари, рок на траење 3+ години
7x Шкарт глувчиња од по 300ден = 2100 денари, 5 месеца по глувче - 3 години.

Па сеа ти види.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
ako moze nekoj da mi pomogne ...

imam DVD-RW na PC-vo ... ali koga probuvam da izrezam nesto na DVD cd .. odma mi vika "Failed" i mi go vadi CD-to ... a obicni CD-a reze bez problem ! dali e do rezacot ili treba nesto u Nero da se namesti ... help !
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Може да ти е нерото зезнато, пробај да го преинсталираш, за секој случај во опциите оди во nero burning rom, избери dvd-iso и пробај да снимиш нешто, па кажи.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Може да ти е нерото зезнато, пробај да го преинсталираш, за секој случај во опциите оди во nero burning rom, избери dvd-iso и пробај да снимиш нешто, па кажи.
abe druze ... ne e do neroto .. pred nekoe vreme go reinstalirav cel windows i go snimiv i neroto odponovo ... ali izgleda e do rezacot nesto ... aj nema veze .. kompijuterov i onaka se poise lici na toster :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom