Помош, проблеми, прашања, совети...

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
deXterche напиша:
И јас имам MSI матична и го имам сличниот проблем, кај мене неработи микрофон кога ке го приклучам напред на кукиште. Сигурно кога ги имаат премостувано некаде нема добар спој.
хехе, најчесто не го ни прикачуваат. немаат сите матични втор извод за мик.
 
P

Princ

Гостин
HsIlOmEdUs напиша:
епа тогаш мора да имаш и некој софтвер со матичната. Отвори си го, ако сакаш да слушаш стерео звук, определи си на кој џек да имаш строг стерео сигнал и прикачај на него. не знам шо друго да ти кажам.
твоето аудио е 7.1 така да претпоставувам имаш лев и десен на фронт, бек и сајд, еден централен фронтален и вуфер. ако немаш озвучение за ова, напри си го звукот флет стерео и види си на софтверот кој џек ке биде. најчесто е со зелена боја, ама се си бидува.

п.с. абе на таква матична се става ли стерео звук бе? немој вакви работи!!! земај хитно 7.1 озвучение или направи некој custom-ѕвер.
Абе ќе земам да знам дека звучките се проблемот. Само се обидувам да сватам (и да не се посрамам откако ќе го однесам куќиштето да ми речат не е до матичната, не ти чинат звучниците) кај/што е проблемот.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
А да отидеш во Логинг во Беверли. Таму гарант ќе ти најдат некој адаптер или они ќе ти склопат, ќе ти напраат нешто. Цареви се за тоа.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Незнам зошто сте отвориле нова тема за помош, кога веќе постои таква и е ставена најгоре на подфорумов за хардвер како важна тема. Ќе ги префрлам постовите таму.
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Сателитски рисивери

Некој случајно да не знае добар сервис за сателицки рисивери
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Имаш во Карпош 4 кај тој трговскиот една продавница за сателитски (мислам SkySat се вика) и во неа продаваат се, а има и сервис, декодирање...
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Мемориски картици

Сакам да го купам MP3 плееров од Германос кој покрај плеер е и читач на картички (SD и MMC). Песните се ставаат на картичка и би ве замолил да ми кажете каде има најевтини а добри картици. Коклу што разгледував некои цени, видов дека SD картиците се поевтини од ММС, а ми имаат зборено и дека биле и подобри. Планирам да земам една SD од 2Г, а ако има негде поголема може и таква да земам. Затоа ми треба некој ако знае кај има картици со толкав капацитет, а може и некој дополнителен совет да ми кажете во врска со ова.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.918
Bluetooth nikako da go instaliram na PC ........
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Пробај...

Manga напиша:
Bluetooth nikako da go instaliram na PC ........
Кажи која верзија ти е Bluetooth-от?

Иначе Bluetooth 1.1 не е компитабилен со WINDOWS XP па можно е заради тоа да ти прави проблеми во инсталацијата али те информира сепак. Компитабилна верзија на Windows XP е Bluetooth 1.2 а преку Bluetooth 1.2 e можно пренесување на 90,4MB/s што е брзина која заслужува почит.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.918
VIRTUAL напиша:
Кажи која верзија ти е Bluetooth-от?

Иначе Bluetooth 1.1 не е компитабилен со WINDOWS XP па можно е заради тоа да ти прави проблеми во инсталацијата али те информира сепак. Компитабилна верзија на Windows XP е Bluetooth 1.2 а преку Bluetooth 1.2 e можно пренесување на 90,4MB/s што е брзина која заслужува почит.
1.1 verzija e .....Mamata negova ...cekav cel den za nikakva instalacija .......Ako go najdam ovoj 1.2 , na nebo ke bidam
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Manga напиша:
1.1 verzija e .....Mamata negova ...cekav cel den za nikakva instalacija .......Ako go najdam ovoj 1.2 , na nebo ke bidam
За ова 100% сум сигурен зш и мене исто така ме зезнаа и препорака за друг пат да си читаш пред да купвиш некоја таква работа или да се информираш... мора да се учи на грешките :nesum:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
А јас мојот неможам да го инсталирам на виндоус 98 а на ХР може. Значи тоа бил проблемот. Еве уште нешто научив од темава.
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Blagodaram za informacijata ama deckeite se epten dobri otkako im go kazav problemot samo dignaa ramenici i se poglednaa megu sebe :lud:. A vikaat deka imaat servis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom