Помош, проблеми, прашања, совети...

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.125
Поени од реакции
13.315
Во што може да е проблемот со компјутерот што нон стоп на 5 - 10 минути сам се исклучува и одма сам се уклучува, а пак само што ќе отворам интернет страна веднаш тој секунд се исклучува?
Ајде за почеток пробај вака......упали го компјутерот и одма влези во биос.....остави го нека седи во биос.....прати ситуација дали ќе се изгаси/рестартира. Остави го пр. пола саат-саат
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.827
Поени од реакции
23.707
Во што може да е проблемот со компјутерот што нон стоп на 5 - 10 минути сам се исклучува и одма сам се уклучува, а пак само што ќе отворам интернет страна веднаш тој секунд се исклучува?
Во графичка, матична, напојување... најмногу на напојување типувам.
Чистен е од прашина?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.612
Поени од реакции
2.180
Во графичка, матична, напојување... најмногу на напојување типувам.
Чистен е од прашина?
Па чистен е од прашина, инаку пред чистењето од кога ќе го уклучев 5 минути брмчеше, а за матична пред некој ден му ставив скроз нова, ама пак проблемот не се реши.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.827
Поени од реакции
23.707
Па чистен е од прашина, инаку пред чистењето од кога ќе го уклучев 5 минути брмчеше, а за матична пред некој ден му ставив скроз нова, ама пак проблемот не се реши.
Провери температури.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.668
Поени од реакции
9.301
Kade mozam da najdam originalen polnac za Thinkpad E490?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
441
Поени од реакции
278
Дали знае некој во МК да продава Onbon или било какви контролери за лед реклами?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
119
Поени од реакции
40
Kade mozam da najdam originalen polnac za Thinkpad E490?
Е сегаа баш „оригинален“ кај нас тешко, али разгледај ги овие:

или ако не ти се свиѓаат оди си на good old аliexpress.
 

Govinda

Дивајн Донки
Член од
20 април 2014
Мислења
4.036
Поени од реакции
4.545
ASUS ROG Strix RTX 2070 - 550Е ... вреди ли ваков дил моментално? :cautious:
Ја не се разбирам у хардвер, а колко шо ми сече акло работе се за видео картичка за видео игрички да ги м'скаш, нели? Ако си имаш парички зимај , осај ти видија видиго.
 

Govinda

Дивајн Донки
Член од
20 април 2014
Мислења
4.036
Поени од реакции
4.545
Твои пари се али за 2 до 3 години пак ќе треба да ја смениш 2070 јас лично би почекал.
Па за после тие 2-3 години ако почека, ке искоче некоја појака, па поарно ке биде да почека упе 2-3 години, па тако редом најарно ке испадне да почека едно 2-30 години коа ке измислат да компјуетер кој ке ни го врзат со мозоко и дирек ке ни се исталира играта у мозок и не вирчуал риалити, туку мулти холограм псајхик риалити. Е тек тогај да си купе.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.469
Па за после тие 2-3 години ако почека, ке искоче некоја појака, па поарно ке биде да почека упе 2-3 години, па тако редом најарно ке испадне да почека едно 2-30 години коа ке измислат да компјуетер кој ке ни го врзат со мозоко и дирек ке ни се исталира играта у мозок и не вирчуал риалити, туку мулти холограм псајхик риалити. Е тек тогај да си купе.
Никој не може да гарантира дека кризава за делови ќе трае уште 2 години за 6 месеца може да се стабилизираат цените.
А виртуал реалитито ако е така што е поентата за 32 години надоградба ќе треба да прави пак боље да не инвестира ич.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.246
Поени од реакции
14.667
Никој не може да гарантира дека кризава за делови ќе трае уште 2 години за 6 месеца може да се стабилизираат цените.
А виртуал реалитито ако е така што е поентата за 32 години надоградба ќе треба да прави пак боље да не инвестира ич.
1619161701928.png

ако продолжи со ова темпо и да падне пак до кај 10к ќе имаш џабалук графички на секој ќош :D

Многу е битно како ќе изиграат американците, а хиперинфлација им се заканува од сите страни, па многу веројатно е да им го ебам мамичето на крипто берзите. Веќе се под истрага најголемите. Кинезите исто им се влетаа на нивните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom