Помош, проблеми, прашања, совети...

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Оди на ит форум,има еден член Гојдо.
Он продава супер конфигурации, по супер цени.
Е сеа графичките се стварно годива плафон со цени ама конфигурација на старо со рх580 графичка се наоѓљ за убави пари таму кај што те упатив.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
И што ако земе со 580ка за година две пак ќе застари кога ќе бидат достапни новите графички на нвидиа и амд.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.537
И што ако земе со 580ка за година две пак ќе застари кога ќе бидат достапни новите графички на нвидиа и амд.
Епа моментот е таков,заебан за купување конфигурации за гејминг.
Еве ти како попаметен дај помудар совет што да прави чоекот?


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Да не купува сега тоа е .
Нека си стави половна 1060 или 1080ка секако уште година ќе тера состојбава.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.537
Да не купува сега тоа е .
Нека си стави половна 1060 или 1080ка секако уште година ќе тера состојбава.
Нема ни такви,а и да има се со напумпани цени и тие.
Башка што ќе му го изгорат и5чето и овие карти(у смисол на ботлнек)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Нема ни такви,а и да има се со напумпани цени и тие.
Башка што ќе му го изгорат и5чето и овие карти(у смисол на ботлнек)
Глеј сега за тие пари сега што ќе ги фрли дупло појак ќе земе кога ќе се стабилизираат цените.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Глеј сега за тие пари сега што ќе ги фрли дупло појак ќе земе кога ќе се стабилизираат цените.
криптово како зема замав не верувам да гледаме нормални цени уште долго време. Рудариве почнале и на лаптопи да копаат, и купуваат све што е со серија 3000 графика, дури што морале да ја вратат 1050ti у производство иако е стара картица.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
криптово како зема замав не верувам да гледаме нормални цени уште долго време. Рудариве почнале и на лаптопи да копаат, и купуваат све што е со серија 3000 графика, дури што морале да ја вратат 1050ti у производство иако е стара картица.
Знам за крипто мајнерите дека собираат се ама пазарот ќе присили на нормализиранење на цените секако шпекулираме никој од нас незнае што ќе се случи утре али цените ќе се нормализираат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
криптово како зема замав не верувам да гледаме нормални цени уште долго време. Рудариве почнале и на лаптопи да копаат, и купуваат све што е со серија 3000 графика, дури што морале да ја вратат 1050ti у производство иако е стара картица.
Ќе прсне и овој балон, па ќе рипнат да продаваат :D
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Каде може да купам нови кондензатори? Имам еден расипан на напојувањето од принтерот па принтеро не ми уклучува,у мојот случај се работи за 1500 µF/10V кондензаторче,не сум од Скопје,од помал град сум,во Скопје знам има една подобро снабдена продавница за електорника во ТЦ Беверли Хилс,на друго место не знам
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Каде може да купам нови кондензатори? Имам еден расипан на напојувањето од принтерот па принтеро не ми уклучува,у мојот случај се работи за 1500 µF/10V кондензаторче,не сум од Скопје,од помал град сум,во Скопје знам има една подобро снабдена продавница за електорника во ТЦ Беверли Хилс,на друго место не знам
Не лутам по неснабдени продавници......кога нешто ми треба фаќам правец во Логинг.
За други градови......не знам. Ако имаш некој од Скопје.....па да ти го испрати.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Некој да пушти линк за добар лаптоп до 600 евра +- 50е
Значи луѓе пишете за која намена ви е.
П.С. сега ако купуваш преплаќаш од 30 до 40% повеќе рипнати се цените на ИТ компонентите.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
По повод пласманот на Македонија на ЕП-2021 во фудбал планирам да отворам Јутјуб канал со снимки на головите на Македонија во зачетокот, од 1993 Словенија 4-1, Естонија 2-0, Албанија во Тетово 5-1 :D па се до крај на 20.век (2000 година). Ги имам скоро сите голови на ВХС касети.

Ако некој знае како точно се префрла ВХС на ПЦ би замолил за помош.
Имам видеорекордер во исправна состојба така да тоа е ок, но проблемот е што не знам што понатаму, дали треба кабел со скарт аут и усб ин, некој софтвер за преснимување?

Штета би било сет тој собиран видео материјал така да пропадне.
Благодарам однапред :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom