Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.393
Поени од реакции
5.158
Половен XT ќе си земе за тие пари.
Може ама зависи за што му треба иако јас не би земал таков затоа што напред има само еден запчаник пренос од 32 заба а позади преку 10 што е полоша комбинација од 2 x 9 или 3 x 9.
 
Член од
2 август 2022
Мислења
192
Поени од реакции
119
Може ама зависи за што му треба иако јас не би земал таков затоа што напред има само еден запчаник пренос од 32 заба а позади преку 10 што е полоша комбинација од 2 x 9 или 3 x 9.
Ако не качува горниште, во право си.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.393
Поени од реакции
5.158
Ако не качува горниште, во право си.
И да качува горниште ќе смени касета со 9 запчаници од алиекспрес на која најголемиот има преку 40 заба и ќе го добие истиот ефект а ланците ќе му бидат поевтини.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
22x36 брзината е еквивалентна на 30x49.

Ова значи дека за стрмни горнини не е потребно да се вложува над 50000 денари.
 
Член од
30 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Ми треба совет. Дали овој половен точак вреди за парите?


Nakamura Catch 29er големина XL
3x8 Shimano DEORE хидраулика диск
420€
Состојба наводно како нов. Без оштетувања и додатни вложувања.

Точак.jpg

Однапред ви Благодарам
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Здраво на сите. Ми треба совет. Дали овој половен точак вреди за парите?


Nakamura Catch 29er големина XL
3x8 Shimano DEORE хидраулика диск
420€
Состојба наводно како нов. Без оштетувања и додатни вложувања.

Прегледај го приврзокот 373696

Однапред ви Благодарам
Не вреди повеќе од 21000.
 
Член од
30 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
Фала на одговор.

Да препорача некој точак помеѓу 300-400 евра и од каде да се купи?

Поздрав
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.393
Поени од реакции
5.158
Фала на одговор.

Да препорача некој точак помеѓу 300-400 евра и од каде да се купи?

Поздрав
Друже прво детално објасни за каква намена ти треба и твоите крајни амбиции затоа што ако ти се потребите поголеми отколку што тој точак од 300 евра може да ти ги задоволи ќе треба да го продаваш и да купиш подобар и пак да поставуваш исто прашање каков точак да купиш.
 
Член од
30 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
Без никакви посебни амбиции за постигнување нешто.

За секојдневни потреби, на работа, лево-десно. Но сепак да не биде од градските.

Значи планински, 29 инчи, амортизер барем напред. Половен 300-400 евра. Ми треба препорака од вас за точак во овие рамки. И од каде да се купи.

Поздрав
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Без никакви посебни амбиции за постигнување нешто.

За секојдневни потреби, на работа, лево-десно. Но сепак да не биде од градските.

Значи планински, 29 инчи, амортизер барем напред. Половен 300-400 евра. Ми треба препорака од вас за точак во овие рамки. И од каде да се купи.

Поздрав
Тој што го сподели ќе ти врши работа, но реално 3х8 Acera/Alivio е многу скапо за 24 000 половно. Ти гарантирам дека истиот точак на ново бил купен за таа цена, а сега како виното, дури со повисока се огласува.
 

TNJ

Член од
1 април 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, може ли совет, има ли каде да се најде поклопец за мењачот? IMG_20230401_112251.jpg
 
Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
Koj e zainteresiran za polar mirage pro,kupen lani vo avgust mnogu malku koristen.tocakot e kako nov.so nego ide stender,predno i zadno svetlo.plateno lani komplet 32000 go davam 24000.
 
Член од
30 август 2022
Мислења
23
Поени од реакции
32
Веројатно cе работи за копија од MERIDA, непроверена работа, подобро не ризикувај. Исто како што GIANT има копија GINAT
Ако не ти е срам да носиш Нуке наместо најк, и да возиш најефтина бижутерија како некоја сељандура без своја креативност купи го
Автоматски споено мислење:

Pocituvani, ima li nekoj dobar velosiped do kaj 200 evra, MTB???
Max обична бижутерија е поскапа од 200 евра
Автоматски споено мислење:

Без никакви посебни амбиции за постигнување нешто.

За секојдневни потреби, на работа, лево-десно. Но сепак да не биде од градските.

Значи планински, 29 инчи, амортизер барем напред. Половен 300-400 евра. Ми треба препорака од вас за точак во овие рамки. И од каде да се купи.

Поздрав
Ќе ти препорачам Drag Hardy 7.. Го имам нема да згрешиш.. Види го на интернет
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите. Ми треба совет. Дали овој половен точак вреди за парите?


Nakamura Catch 29er големина XL
3x8 Shimano DEORE хидраулика диск
420€
Состојба наводно како нов. Без оштетувања и додатни вложувања.

Прегледај го приврзокот 373696

Однапред ви Благодарам
Јас би земал со внатрешни кабли тие се модерни сега
 
Последно уредено:
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Здраво на сите, релативно од скоро возам активно велосипед CUBE MB. Да прашам ланецот со какво масло да го подмачкам ?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.570
Поени од реакции
16.416
Здраво на сите, релативно од скоро возам активно велосипед CUBE MB. Да прашам ланецот со какво масло да го подмачкам ?
Јас добив препорака да го мачкам со 0-20, така кажувам кога купувам масло. Инаку на колку поминати километри го чистиш ланецот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom