Помош околу Counter-Strike (општо)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Си напраив сервер, турив AMX MOD X 1.8.0. Кој Plug In да го симнам за овој AMX MOD за да ми дава статистика на крајот од секоја рунда, кој бил најпрецизен, кој те пукал и кого си пукал???

Ако може некој, нека даде линкче, или нека ми каже поточно како се вика plug in-от!

Поздрав!
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Абе сеа јас не глеам и ти си најпаметен, нормално дека ја имам најновата верзија ама после некое време играње ова ми се дешава... Прво си мислев дан е лимитот од интернетот ама еве сега е нов лимит па пак исто ми прави.... :S
epa izbrisi site sxe. i odnovo download si gi so da ti recam .........
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Еве ви ја најновата верзија на Counter-Strike 1.6 Non Steam v32 Full!
Ја upload-нав на Mega Upload! Кој сака нека си ја симне, нема да има никакви проблеми со sXe, креирање сервери, invalid cd-key и такви глупости! Идеална е за креирање ваш сервер, ја си напраив и max ping што го имам е 40! Сите сетинзи за намалување на лаг се наместени!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А како да ставам некоја слика на она кога влагаш на некој сервер, пред да стиснеш ОК се појавува некогаш некоја слика, пример цените на MAX ADSL пакетите! Нешто такво како да ставам, незнам точно во кој CFG фајл да чепкам и дали сликата е *.spr, *.tga......

На ова мислам:
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
А дали е знае некој доколку е тоа можно , зашто гледам на клипови , играчите сите оружја им се у десна рака , а ножот у лева . Ако може хелп за ова . Фала однапред !
 

mr.PeTaR

dtm.PeTaR
Член од
28 август 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
А како да ставам некоја слика на она кога влагаш на некој сервер, пред да стиснеш ОК се појавува некогаш некоја слика, пример цените на MAX ADSL пакетите! Нешто такво како да ставам, незнам точно во кој CFG фајл да чепкам и дали сликата е *.spr, *.tga......

На ова мислам:
Оди во Vavle/cstrike и доколку имаш AMX MOD X побарај го modt.txt фајлот и внатре пиши што сакаш да излези :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А дали е знае некој доколку е тоа можно , зашто гледам на клипови , играчите сите оружја им се у десна рака , а ножот у лева . Ако може хелп за ова . Фала однапред !
Симни си скин за ножот кој може да е само у лева рака!


Оди во Vavle/cstrike и доколку имаш AMX MOD X побарај го modt.txt фајлот и внатре пиши што сакаш да излези :)
Немам такво нешто нигде во целата игра! Го имам AMX MOD X ама фајл со име MODT нема нигде!
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
А каде можам да го најдам тој нож ? бтв линк за ножот и све што е потребно ...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А каде можам да го најдам тој нож ? бтв линк за ножот и све што е потребно ...
Еве закачив еден нож што е у лева рака за кантерот :D
Симни го од тука и само напрај му EXTRACT во CSTRIKE фолдерот. Ако те праша за OVERWRITE кликни YES и решен проблем. Ќе си имаш нож во лева рака, иако незнам што разлика или мерак ти праи тоа.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Хех , фала Корун у секој случај без разлика за меракот ;) Него ке те аднам на мсн , муабет ... :) Доколку немаш ништо против . поз
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
А Корун со CS 1.6 v32 само може со истата верзија да влагаат или?? Да ми објасниш малце ќе може??:helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А Корун со CS 1.6 v32 само може со истата верзија да влагаат или?? Да ми објасниш малце ќе може??:helou:
Ако влагаат со истата верзија, ќе имате најмал лаг у свет :icon_bigg
Иначе може и да влагаат со постари верзии, ама мислам дека ќе чекаат подолго време за лоадинг (само првиот пат) додека да симнат некои фајлови од твојата верзија. Све друго иде супер, ја праам сервер, ставив AMX MOD X, играме по 10 души, ни лаг, ни ништо...

Пробај! :smir:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
во motd.txt ке пишеш некоја страна или линк од сликата шо сакаш да се појавува,пред тоа уплоадирај ја на некој бесплатен хост
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
во motd.txt ке пишеш некоја страна или линк од сликата шо сакаш да се појавува,пред тоа уплоадирај ја на некој бесплатен хост
Се снајдов ми текна кај беше тоа, пошто порано (пред многу години :D) во тој фајл се пишуваше што е мисијата, дека треба да спасиш заложници ако си кантер, дека треба да активираш бомба и такви глупости :D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom