Помош околу Counter-Strike (општо)

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
P.Overdrive напиша:
Барај го config.cfg фајлот, таму се сетинзите. Најди ја опцијата, смени тоа што треба. И не бегај од часови по англиски..
НЕ најдов
 
Член од
21 март 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
ke mi kaze nekoj kako da baniram na lan server koga sum jas server

pls znam oti e nadvor od tema ali baram pomos mnogu me nerviraat deca sto igraat so programi


blagodaram odnapred

P.S ako moze detalno kako sto zosto ja igram samo 3 meseci cs
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
famili напиша:
ke mi kaze nekoj kako da baniram na lan server koga sum jas server
pls znam oti e nadvor od tema ali baram pomos mnogu me nerviraat deca sto igraat so programi
blagodaram odnapred
P.S ako moze detalno kako sto zosto ja igram samo 3 meseci cs
за лан сервер, стварно незнам.. најлесно е да станеш и "физички" да го отстраниш читерот. него, како успеваат во лан да играат со читови? така играат твоите другари?
ако некој знае како, нека каже, ама мислам дека доволен е еден пас на серверот, и да го дадеш на доверливи луѓе, односно со тие што си отишол да тепаш лан.
 
Член од
21 март 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
kengur vo gevgelija ima kablovski internet i i preku nego igrame na cs e tuka e problemot site igraat od doma i 99% ne gi znam zatoa mi trebase malku pomos probav so banip .... ama cel server se gasi.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
famili напиша:
kengur vo gevgelija ima kablovski internet i i preku nego igrame na cs e tuka e problemot site igraat od doma i 99% ne gi znam zatoa mi trebase malku pomos probav so banip .... ama cel server se gasi.
А не знам дали може ова, ама да си инсталирате на серверот еден од тие програмите за заштита од читери ? Тие што не дозволуваат да работи процес кој е надвор а поврзан со кантерот
 
Член од
21 март 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Shorty напиша:
А не знам дали може ова, ама да си инсталирате на серверот еден од тие програмите за заштита од читери ? Тие што не дозволуваат да работи процес кој е надвор а поврзан со кантерот
shorty aj posoci mi edna od tie programi
ti se molam ako mozes daj mi i link
fala odnapred
:helou:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
1.imas posebna tema za mapite
2.ne se pisuva cubble tuku cbble
3.ne se pisuva 777 tuku 747 (znaes avionite boing 747 :) )
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
kazete program za convertiranje na demo filovite vo filovi za da mozam da gi sreduvam u windows movie maker
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
viksamkd напиша:
kazete program za convertiranje na demo filovite vo filovi za da mozam da gi sreduvam u windows movie maker
прошарај малце другпат. одговорот барај го во правиме филмови кантер. под "барај го" не значи пак да прашаш таму, туку прочитај нешто и од првите постови и тек тогаш ако не најдеш, прашај.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
A be famili aj ne tropi gluposti i ne gi zamari cuvecte,uf Givgilija na Spajder kablovskata ili potocno na nijniot server deka so i jas igram sekuj pt ima nekoj operator koj sto stalno a nabludave igrata i koga nekuj ke pocne da igrai su sifri odma gu kiknuvat i gu banirat edno 2-3 mehca,na kablovskata ima dosta dobri igrajace a ti su 3 mehca igrajajne so sakis ,i normalno site ke ti sa vidat citere.
 
Член од
21 март 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
mengele ubavo ti so igrais na spajder samo sto jas ne sum priklucen preku niv jas sum na drug provajdet (5 net) e tuka nema koj da se grizi za citerite a mene kako ke mi se vidat toa e druga rabota vo cela igra nemoze eden igrac celo vreme da puka samo hed shat i da ubiva 5 igraci za edna edinstvena sekunda ok
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
LooL .. Ајде Гевгелија .. хехе на кајгана форум почнаа да се карат за тоа кој бил читер на нивните лан сервери .. :smir:

Нехт Тајм - Спик Мацедониан ( човек тешко може да те разбере )
 

Micev

ИсКусЕн КанТерЏијА
Член од
28 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
0
jas sakam da prasam koga ke bide otvorena statistikata ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom