Помош околу Counter-Strike (општо)

Ф

Флеш

Гостин
Пробај да направиш Verify Game Integrity...
Во Steam, каде што е менито за игри притисни со десен клик на ЦС - па Properties
Селектирај Local Files - па потоа Verify integrity of game files
И остај нека врти, па ќе те извести кога е завршен процесот. После тоа, пушти ЦС па види дали пак би ти го покажало истиот проблем, па пиши пак :)
Тоа,друго опција да провери конфликти со драјверите да не има .
 

r1ot

I O
Член од
25 април 2023
Мислења
40
Поени од реакции
34
Тоа,друго опција да провери конфликти со драјверите да не има .
Нека пушти update исто ако има, од графичката што му е софтверот - "Game Ready Drivers"
EDIT: Многу корисници забораваат да проверат за updates кај нивните драјвери и знае да им се насобере
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.645
Здраво дечки
Дали се активни Max Public Server за CS 1.6?
Не се ги исклучија, пикот го имаа пред 10 години и пред 2-3 години кога беа карантините за Короната...знам отворија тогаш дури 16 CW сервери, нонстоп беше фул.

Сега од македонските остана само Cyber како најполн и Hyper како алтернатива.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.252
Поени од реакции
7.944
Здраво дечки, повторно ми се игра еден шест, само проблем е што не можам да си го вратам акаунтот на стим, па да препорачате алтернатива од каде да ја симнам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.645
Здраво дечки, повторно ми се игра еден шест, само проблем е што не можам да си го вратам акаунтот на стим, па да препорачате алтернатива од каде да ја симнам.
cswarzone.com
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Нека пушти update исто ако има, од графичката што му е софтверот - "Game Ready Drivers"
EDIT: Многу корисници забораваат да проверат за updates кај нивните драјвери и знае да им се насобере

Све од ова пробав, и ја избришав играта и ја спуштив и пак истиот проблем, се нервирам више
 

r1ot

I O
Член од
25 април 2023
Мислења
40
Поени од реакции
34
Све од ова пробав, и ја избришав играта и ја спуштив и пак истиот проблем, се нервирам више
Ајде да пробаме нешто друго.. Ако имаш GeForce графичка или слично, отвори го софтверот што е од графичката (во случајот GeForce Experience претпоставувам) и исклучи се што би ја местело ЦС - ти правам муабет за оние Game Optimization опции во софтверот на графичката, кои стварно не ти ја подобруваат играта. После тоа пушти рестарт, и пробај со ЦС. Ако налеташ на нешто пак, пиши..
ПС: Зависно од каков тип на графичка имаш нема да судам однапред, види и што settings имаш наместено во ЦС.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom