Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
27 мај 2016
Мислења
349
Поени од реакции
133
А да си провериш дали имаш инсталирано драјвер за таа графичка?
Ако има гејминг мод уклучи го, по автоматизам ќе ја пали појаката графичка.
Pusteno e i gejming mod, i overkloknata bese i nesaka..
Istoto go napraviv i so msi Gtx 650 graficka.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Pusteno e i gejming mod, i overkloknata bese i nesaka..
Istoto go napraviv i so msi Gtx 650 graficka.
На други игри го имаш проблемот?

Кој софтвер го имаш за контрола на графичката? (кога одиш десен клик на десктоп, дали имаш Radeon Setting?)
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
349
Поени од реакции
133
На други игри го имаш проблемот?

Кој софтвер го имаш за контрола на графичката? (кога одиш десен клик на десктоп, дали имаш Radeon Setting?)
Na drugi igri go nemam problemot. Go imam softverot za kontrola na grafickata ( AMD Radeon Software ) - desen klik na desktop i na ikona.
Автоматски споено мислење:

На други игри го имаш проблемот?

Кој софтвер го имаш за контрола на графичката? (кога одиш десен клик на десктоп, дали имаш Radeon Setting?)
Sega go resiv problemot so druga instalacija na CS.. fala na sve. :)
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Дечки онаа мапа, една од најголемите каде мечот почнуваше со шок бомба во една гаража па продолжуваше на друго место после бомбата, зошто ја снема? Никако да се сетам како и беше име.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.172
Дечки онаа мапа, една од најголемите каде мечот почнуваше со шок бомба во една гаража па продолжуваше на друго место после бомбата, зошто ја снема? Никако да се сетам како и беше име.
Siege?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Дечки онаа мапа, една од најголемите каде мечот почнуваше со шок бомба во една гаража па продолжуваше на друго место после бомбата, зошто ја снема? Никако да се сетам како и беше име.
Мене малце ми е нејасно ова - "мечот почнуваше со шок бомба"
Гаражи има на многу мапи. Мора повеќе информации да дадеш ако сакаш помош.
Или па еве ѕирни тука ги има скоро сите мапи. Користев филтер "de" со оглед на тоа дека ја опиша како една од најголемите.

 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Играм CS 1.6 од време на време како занимација ,инсталирав Steam на компјутерот за да симнам игричка од нив и после кога уклучив CS 1.6 ми ги даде омилените сервери како Not responding,како да го решам проблемот? Однапред благодарам за одговорите
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Играм CS 1.6 од време на време ао занимација ,инсталирав Steam на компјутерот за да симнам игричка од нив и после кога уклучив CS 1.6 ми ги даде омилените сервери како Not responding,како да го решам проблемот? Однапред благодарам за одговорите
пробај преинсталација на ново на ЦС 1,6
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
пробај преинсталација на ново на ЦС 1,6
Пробав и пак исто,не бива,сега не ми ги ни пoкажува во Search омилените српски сервери на кои порано играв без проблем,ми се иде да го избришам Steam-от ама прво ќе пробам други решенија
 
Ф

Флеш

Гостин
Пробав и пак исто,не бива,сега не ми ги ни пoкажува во Search омилените српски сервери на кои порано играв без проблем,ми се иде да го избришам Steam-от ама прво ќе пробам други решенија
Направи експеримент . Избриши стимот , ако се поправи,тогаш до стимот ти е . ако нема влијание ,тогаш трета страна е некој програм .... ВИди најчесто и антивирус,фајрвал ....
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Направи експеримент . Избриши стимот , ако се поправи,тогаш до стимот ти е . ако нема влијание ,тогаш трета страна е некој програм .... ВИди најчесто и антивирус,фајрвал ....
Се повратија серверите,не знам што се случи,не сум го избришал стимот ама он направи привремена збрка,тоа дефинитивно
 
Член од
2 ноември 2022
Мислења
37
Поени од реакции
197
Здраво дечки
Дали се активни Max Public Server за CS 1.6?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Дечки на CS:GO кој ќе стиснем tab ми сецка и трепка цел екран, и кој зборим на микрофонот другите играчи ме слушаат со сецкање.
Микрофонот си работа супер пошто кој го користим за други апликации нема проблем
 

r1ot

I O
Член од
25 април 2023
Мислења
40
Поени од реакции
34
Дечки на CS:GO кој ќе стиснем tab ми сецка и трепка цел екран, и кој зборим на микрофонот другите играчи ме слушаат со сецкање.
Микрофонот си работа супер пошто кој го користим за други апликации нема проблем
Пробај да направиш Verify Game Integrity...
Во Steam, каде што е менито за игри притисни со десен клик на ЦС - па Properties
Селектирај Local Files - па потоа Verify integrity of game files
И остај нека врти, па ќе те извести кога е завршен процесот. После тоа, пушти ЦС па види дали пак би ти го покажало истиот проблем, па пиши пак :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom