Помош! - ми треба одредено дело/проект...

rkalo88

Били Талентиран
Член од
26 август 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Може мала помош ?
Ми треба воведен дел за есеј за " Злосторство и казна " Достоевски...
сонце .. ја имаш прочитано уопште книгата ?
Ако ја имаш ... на почетокот т.е воведниот дел почни да збориш општо за книгата како ја напишал во кои услови за што се работи у неа ова она ... и ете ти го воведниот дел ... а после ... малце подетално навлези во првиот дел од книгата ... и цепај !

Ако ја немаш прочитано .. онда не можам да ти помогнам пошо ни ја ја неам прочитано .. ќе ја прочитам за едно два дена ќе ти кажам .. ;)

абе ја забораив за есеј дека ти е бе ... есеј за на факултет или есеј средношколски ?
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Да да ја имам прочитано, ама пишување баш и не ми оди, а посебно воведен дел :toe:
Инаку средношколски есеј е ...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Нешто состави за љубовниот триаголник на Евгениј и Вертер?
За понеделник ми е=).
Хелп?:nesum:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
ve molam itno mi treba sostav za pismena po makedonski na tema ''opis na likot Neda'' majkata na Kuzman od poemata ''Serdarot'' od Gligor Prlicev mi treba za utre nedela oti vo ponedelnik praveme pismena ako najdete nesto mnogu fala :helou:

:coffee:

aj kazitemi nesto za patriotskite custvana avtorot konstantin miladinov vo pesnata ,,t'ga za jyg' za utre mie kazete neston treba da naucam deneska
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
HELP!!!!!!!!!!
Mi treba sostav na tema :"Promenite me pravat posigurna vo sebe"
"Moite konfuzni-zbuneti misli"
"Kakov sum jas"
ako ima nekoj nesto takvo neka pise plisssssss
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Хелп...

Ако има некој време да напише некоја реченица за "Лугето не се гладни само за леб, туку и за љубов и за внимание"...

Не мора цел состав, само така некоја реченица да знам во кој правец да терам... Плиииииииииииииисс.. :wink:
 
U

User Not Found

Гостин
Дечки, ај ве молам некој текст на тема "Не суди никому" и "Добрите луѓе се реткост на овој свет" Фала ви однапред:back:
 

ljupce_piroman

А ти си или... Брат ти ?
Член од
7 март 2007
Мислења
77
Поени од реакции
2
ќе може ли малку на почетокот да ми помогнете за темава "Митот како света приказна". ПЛС:cuc::(:se_ molam
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ќе може ли малку на почетокот да ми помогнете за темава "Митот како света приказна". ПЛС:cuc::(:se_ molam
Кажи и слободно на професорката да кликне на линков, кој води до ова мислење и да прочита што сум и пренел. Професоре/ке насловот ви е идиотски до немајкаде. Јас искрено не знам што да ти кажам. Од каде тоа дека митот е света приказна? Митот сам по себе, значи само приказна, зошто мора да е света? Е сега, ако сака да се фокусираш на оние каде се зборува за светци и богови, тогаш ќе треба да читаш токму такви каде се зборува за тоа, па да прераскажеш нешто. Сеуште мислам дека задачата која ви ја дала е идиотска. Доколку нешто не знам или не си ни пренел, ќе се извинам.
 

rkalo88

Били Талентиран
Член од
26 август 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Абе луѓе ... знае некој каде се држат часови за цртање ?

:)
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Aj ako moze nekoj da mi najde materijali za seminarska za nekoe ministerstvo nema vrska za koe :smir:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
расправа за доброто и злото и злото

леле луѓе помагајте за утре по македонски ми треба есеј на тема "расправа за доброто и злото"
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
161
Поени од реакции
9
леле луѓе помагајте за утре по македонски ми треба есеј на тема "расправа за доброто и злото"
Pronajdi nesto na internet za persiskiot filozof Zaratustra, manihejcite, Jakob Beme, ili obraboti gi stavovite na Lajbnic i Volter za najdobriot od site mozni svetovi.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Лирика

Ме интересира и ми треба нешто околу лириката поточно што е разликата помеѓу уметничката и народната лирика кои се познати автори на уметничка и народна и сл секој кој што има некаков материјал нека го постира ќе му бидам благодарен :)

Ајде бе нема никој тука што знае ми треба :( ?
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Neznam dali nekoj kje moze da mi pomogne ama kje probam.Treba da spremam ekspoze (za sledniot petok) na tema "Makedonska usna literatura, makedonski narodni prikazni" Imam informacii za site sobiraci: Cepenkov, Shapkarev, Miladinovi, ama nemam nikakvi hronoloshki informacii od tipot od koga od prilika datiraat, kako potocno bile prenesuvani i sl.A kako shto ne sum vo MK, teshko da najdam bilo kakva literautura taka da HELP ME !!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom